28 Mart , 2024, 11:31:56

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Çatı Muayenesi

Başlatan ZAHİR, 20 Nisan , 2013, 17:24:16

« önceki - sonraki »

ZAHİR

Normal doğum düşünüyorum drum buna bi engel olmadığını söyledi ama çatı muayenesi de olmadım.. Nette okuduğum kadarıyla çatı muayenesi şart  muayene olmadan normal doğum yapan var mı?
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

muhribe

Muayene sart canim
doktor.muayene.etmeden nasil.bildi musait oldugunu  :dontknow:
son haftalarda yapiyolar catiyi

ZAHİR

tşkler canım cevabın için bugün gittim dra haftaya yapacak muayeneyi  :icon_scratch:

SeliN59

çatı muayanesini 1 hafta kala yapıyo doktorlar canım yani bana öyle yapmıştı doktorum çok kolay hiç korkulacak bişey değil

ZAHİR

Bu muayene yaplmasa olmuyo mu kizlar ya bi de sonra kanama oluyor mu

elfo

canım eğer ki normal olacaksa doğumumu ebe yaptıracak inş. ben gittim 2 defa kendisiyle konuştum. sancı gelmeden çatı muayenesi yapmıyorum dedi. en iyi sonucu sancı esnasında alıyormuş. haftaya kontrolüm var doktorumla bu konuyu paylaşacam bakalım o ne diyecek
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

Emine

Benim ilk doğumumda çatı muayenesinde canımı yaktı doktor, ben bağırınca çatın dar daha hiç birşey olmadan bağırıyorsun oradan kocaman çocuk çıkacak , sezeryan olman daha iyi olur dedi, doğumdan sonra sen aslında normal doğumda yapabilirdin dedi çok üzülmüştüm çünkü normal doğumu çok istiyordum.

elfo

Alıntı yapılan: Emine - 02 Mayıs , 2013, 16:42:33
Benim ilk doğumumda çatı muayenesinde canımı yaktı doktor, ben bağırınca çatın dar daha hiç birşey olmadan bağırıyorsun oradan kocaman çocuk çıkacak , sezeryan olman daha iyi olur dedi, doğumdan sonra sen aslında normal doğumda yapabilirdin dedi çok üzülmüştüm çünkü normal doğumu çok istiyordum.

belki de sancın beklenseydi durum çok daha farklı olacaktı . neyse hayırlısı buymuş.

Emine

Ben de öyle diyorum artık zaten sezeryan yapmak için bahane arıyorlar 2. sini de ilki sezeryan oldu diye sezeryan yaptılar ama şimdi ki aklım olsa normal doğururdum herhalde oradaki ize sinir oluyorum.

°•.ℓανιηуα.•°

çatı muaynesi doğumu hızlandırıyor.

benim muayenem 39+1 de yapılmıştı. 39+2 de oğlum normal doğumla dünyaya geldi. yani 1 gün sonra  ;D

o nedenle son haftalarda yapılır muayene.

ZAHİR

39  hftada giittigimde cati muaynssi olmadim sancim da cikmadi nst de bu gidisle suni swnciyla doogrcam galiba ;(

elfo

hayırlısı olsun sümeyracım çok korkuyorum suni sancıdan  :'(

@Melek Yüzlüm@

korkmayınn  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ben 39 haftalarda mı neydi çatı muayenesi oldum

suni sancıyla dogum yaptım da benim sancım vardı gece 1:30 da geldi kendi sancım sabah dokuza kadar bekledi ama yetersizmiş ondan sonra suni sancı takıldı saat 12:05 geçe de dogumum oldu yani durumu hızlandırdı

diyolar kendi sancında nefes alabiliyorsun benim sancım dakkada geliyodu ama sonunu düşündüm hep dua ettim olup biticek inşallah sağlıcakla bebişlerinizi kucagınıza alıcaksınız :amin: :amin: :amin: :amin:

iki dogum türü de hiç kolay değil ama katlanılmaz değil  :opucuk: :opucuk:

asya81

aman evlerden uzak olsun suni sancı :-ooo ben 38+4 de tıpış tıpış gittim hastaneye sunisancı verildi  :-ooo normalde  çatala sancı 5 dk bir gelirse alırlar ama suni sancıda sabahtan akşama o sancıyı dakika başı çektim aralıksıs nefes almama fırsat bilem vermiyordu sancı  :-ooo tavsiye etmem

ZAHİR

Elifcim bnde cok korkuyorum suni sancidan kimi arkadaslarim onu almaktansa sezaryan ol daha kolay diyolarr off off