Arkadaslar sütsüz, yogurtsuz tarifleriniz varmi??

Başlatan AnneSiniN 1⃣TaNeSi, 02 Nisan , 2013, 23:55:15

« önceki - sonraki »

asya81

tahınlı kek
3yumurta
1,5su bardagı seker
kabartma tozu
vanılya -1cay bardagı sıvı yag
1su bardagı tahın
ıstersen kıyılmıs cevız fındık
aşlabıldıgınce un

seker yumurta cırpılır ıcıne tahın un sıvıyag kabartma tozu vanılya eklenır karıstırılır kek kıvamı alınca kalıba koy pısır

asya81

kurabıye felan yıyecegı zaman un kurabıyesı yapabılırsın
yada kurabıyeyı ezıp kahvaltıda meyva suyu ıle karıstırabılırsın

nazlıyarim

05 Nisan , 2013, 00:10:33 #17 Son düzenlenme: 05 Nisan , 2013, 00:18:37 nazlıyarim
canım benim çok geçmiş olsun benimde 31 yaşımdan sonra başladı süte alerjim içince of çok fena kolit oluyorum günlerce sürüyor.ki bana bi mandırayı verseler bi gecede içerim yani zor bi durum neyse bende sana şu tarifi vereyim:::::  :hungry:  :hungry:  :hungry:  3 elma püresi 1 paket vanilya 1 paket k.tozu 2 bardak un 1 bardak toz şeker 3 yumurta 1 bardak çekilmiş irili ufaklı ceviz, bir tatlı kaşığı tarçın. 1 çay bardağı sıvı yağ:::  yum.çırp şekeri koy köpürt sıvı yağ ekle unla vanilya kabartma tozu ve tarçın ele ve sonra cevizle elma püresini ekle yuvarlak küçük borcama dök ve üzerine yarım ay şeklinde elmaları kes komple kapla kekin üstünü soğuk fırına koy 160derecede 50 dk.ka pişir ağır ağır pişmesi gerekiyor   çıkınca bi akşam buzdolabında beklesin içi hafif ıslak oluyor ozaman çok lezzetli bir tarif ben bide üstüne pudra şekeri serpiyorum servis yaparken de ortadan 4 e kes üçgen üçgen kes oyy canım çekti  :hungry:  :hungry:  :hungry:
BENİM HALA UMUDUM VAR...

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Saolun kizlar Allah hepinizden razi olsun :amin: :amin: zor durumum :honk: :honk: insallah gecerde rahat ederiz bizde ogluşumunda şöyle kana kana süt ictigini görürüm.. :amin: :amin: :amin: :amin:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Tekrardan hepimize tesekkür ederim arkadaslar bugün sütsüz muhallebimi yaptim  :muzz: :muzz: :muzz:
cok güzel oldu :hungry: :hungry: :hungry: ogluşum uyuyor şimdi uyansin bakalim begencekmi :k06: :k06:

muhribe

aha benim muhallebi  :k06:

benim ufaklık bu koca borcamı kendi başına bitirdi  :nazar: :aferin: :aferin:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Vay masallah senin ufakliga :k06: :k06: :nazar:
Ben cok sevdim Inşallah benim ufaklikda sever  :k06:
:opucuk: :opucuk: teşekkür ederim tarif icin :flowers:

muhribe

@Melek Yüzlüm@

ben kızıma yapabilirmiyim bundan betüşümmm daha 10 aylık yaaaaa :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: benimkisi tatlı seviyo yaaaa yer kesinn

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: AnneSiniN 1⃣TaNeSi - 03 Nisan , 2013, 13:24:11
Insallah bizimkiside basittir :amin: doktor öyle birsey demedi  :dontknow: :dontknow: 2 yasina gelsin alerji testi ysptiririz demisti.. bekliyoruz bizde :'(

inşallah geçer

hümeyra_t_e

kızlar ya benim oğlumda da bebekken kızarıklık oldu dr bebek egzaması 2yaşında geçer dedi alerji testi yapmadı oğlum hergün süt içiyo ama öle kızarık kızarık olmuyo belirli yerleri hafif kızarık ve kaşınıyo. Daha çok sıcaklardave terleyince oluyo çok terleyen bi çocuk.süt alerjisi deildir dimi yoksa dr anlardı. Yada her süt içtiğinde kıpkızarık olurdu dimi?

nazlıyarim

off ne kötü sütsüz bişiler yapmak yemek dün gün vardı döktürmüşlerdi ama içinde süt olduğu için (dayanamadım yedim )sen misin yiyen sabahı zor ettim allahım yavrularınıza kolaylık versin çok kötü bir durum  :(
BENİM HALA UMUDUM VAR...

devrim

Merhaba, bu paylaşımları yeni keşfettim- bütün tarifler harika görünüyor- en kısa zamanda deneyeceğim bazılarını :hungry: :hello2: . Kızım Begüm'de de inek proteini alerjisi var. 3,5 yaşında ve hala devam ediyor... Ben de bu konudaki tecrübelerimi, alerji uzmanı ve dr maceralarımı ve bazı tarifleri blogumda paylaşıyorum. Bu dertten muzdarip arkadşlar blogumda tecrübelerini paylaşabilirler belki birbirimize ışık tutabiliriz. :sunny: :sunny:

http://sutsuzyogurtsuz.wordpress.com/