her ay igne yada ilacla acik olan sol tüpümden yumurtlama saglanabiliyor mu ?

Başlatan aycamayca, 02 Nisan , 2013, 21:20:56

« önceki - sonraki »

aycamayca

Kizlar ben bu konuyu cok arastirdim hic bi sitede ufak tefek biseyler disinda bisey bulamadim malesef ve de hic bi forumda.. buldugum seyler de hep olumluya daha yakindi... bu yüzden cok umutluyum.. bnm sag tüpüm kapali, sol tüpümde de zor gecis var... laparoskopiyle de acilmadi malesef.. 5 yildir evliyim.. bir kez hamile kaldim ama malesef 18. haftada pihtilasma sebebiyle kaybettik :( Düsünsenize benim gibi tek tüple hamile kalmaya calisan hanimlar !!! eger acik olan taraftan yumurtlamak; ilac yada igne gibi bir tedaviyle saglanabiliyorsa bu süper olmaz miydi ?? nolur biseyler bilen paylassin... cünki taaa ay ortasi doktora gitcez ancak o zaman sorabilicem catlarim ögrenmezsem... cok tesk.ler simdiden tüm paylasimda bulunan arkadaslara :)
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

ayy

canım öncelikle geçmiş olsun.benim tüpler kapalı değil ama şöyle bi düşünürsek...
tüpün kapalı olması yumoşun oluşmasına en gel değildir..sadece Süpermenlerin yumoşla buluşması zor olabilir...
ben iki kez incir kürü yaptım(normalde yumoşlarda sıkıntı yok şansımı arttırmak adına yapmıştım) ve iki yumurtalıklardada yumoş oluşmuştu...ayrıca aşılamadada iğne kullandım yine aynı şekilde yumoşlar heriki  yerde oldu.iğneyle olabilir neden olmasın.sorun yumurtalıkta degide sadece tüplerdeyse...
inşallah bebeğin çok bekletmez cannım :amin: :amin:

aycamayca

saol canim biliyorum yumurtaliktan yumurtlandigini tabi ki :) fakat normalde bir ay sagdan bir ay soldanmis ama bu aylarca atiyorum sagdan da olabiliyormus.. yani o ay ya da aylar boyunca bosa ugrasiyo da olabilrmisiz malesef.. cünki kapali olan taraftan yumurtlarsak geri dönüyo malesef :/ bende istiyorum ki iste mesela bnm örnegin sag taraf tüpüm kapali... her ay sol taraftan yumurtlayabilirsem sol tüpüm acik oldugu icin gecis olabilir ve hamile kalabilirim ins... benim durumumda olan tek tüpü olan hatun kisiler siz de bi arastirin nolur..
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

ayy

evet ayçacım bir ay sağda bir ay solda oluşur yumoş.ama iğneyle ikisindede yumoş oluşturulur.benm öyle olmuştu. :opucuk: :opucuk:

aycamayca

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 02 Nisan , 2013, 23:06:45
evet ayçacım bir ay sağda bir ay solda oluşur yumoş.ama iğneyle ikisindede yumoş oluşturulur.benm öyle olmuştu. :opucuk: :opucuk:

cok saol harikasin umut oldun bana mutlaka doktorumdan bunu istiycem :)  baska bilenler varsa bu konuyla ilgili sizde yazin lütfen..
Hz. Mevlana

ayy

eminim faydasını göreceksin canım.ben incir yaptığımda iki ay üst üst sağda 2 solda 1 .sonraki ay solda 2 sağda 1 olmuştu canım...bunuda deneyebilirsin ...
bizim problem eşimin sayısı olduğu iin maalesef Süpermenleri yetiştiremedik..inşallah siznkiler buluşur canım :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:

aycamayca

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 02 Nisan , 2013, 23:49:39
eminim faydasını göreceksin canım.ben incir yaptığımda iki ay üst üst sağda 2 solda 1 .sonraki ay solda 2 sağda 1 olmuştu canım...bunuda deneyebilirsin ...
bizim problem eşimin sayısı olduğu iin maalesef Süpermenleri yetiştiremedik..inşallah siznkiler buluşur canım :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:
internette bi sürü incir kürü tarifi var.. aslinda senden rica etsem madem sana bu kadar iyi gelmis bana tarifini verebilirmisin nasil yaptin...
Hz. Mevlana

ayy

Bir litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika  tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına içilir. ,

25 gün uygulama+7 gün ara+25 gün uygulama
toplam 50 günlük uygulama

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibeş gün uygulanır ve her yirmibeş gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi elli gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

tatlım normalde bu kürün uygalamaya başlanması için belli bir günü yok.ama ben hep reglimin 3-4 .günleri başladım.yumurta takibinde aşılama ve tüptede iğne ve ilaçlara böyle başlanıyor diye böye başladım.sende o günlerde başla.eminim fazydasını göreceksin canım :amin: :amin: :opucuk:

ayy

ayçacım ben akşamdan hazırlıyodum.sonra sabah ve akşam iki defada bitiriyordum.sabah hazırlaması zor olabilir sende hergün akşam hazırla ertesigün iç canım :opucuk:
bide ben yumurtlamadan 3 gün öncesi ve 3 gün sonrasına kadar 15.dkk da 1 tane büyük havuç aatıyordum ki çatlamasınada faydalı olsun diye canım :opucuk:

muhribe

incir kürünü ben de yapmıştım  :hello2:
bi de eşimle birlikte hem keçiboynuzu pekmezi hem havuç suyu içiyorduk
sıpama vesile oldular  :amin:

ayşecik85

ben yeni duydum bir ay biri bir ay diğeri yumurtluyo diye

peki ikisinde de yumurta olunca noluyo

ayrıca nasıl biliniyoki bu ay sağ bu ay sol diye

kafam karıstı  :dontknow: :dontknow:

ayy

ayşeee :ehi: :ehi:
kuzum  bir ay sağda bir ay solda olur yumuş.kadınlar genelde her ay bir yumurta bırakır...
ırsi olarak ta nadirde olsa kadınlar çift yumoş bırakabilir...yada menopoza yaklaştıkça yine çift yumoş olur...
vee tabii bide yumuoş için kullanılan ilaç ve iğnelerle birden fazla yumoş oluşabilir...
ben yumurta takibi sırasında öğrenmiştim bunu :opucuk: :opucuk:

ayşecik85

anladım kuzum ama peki hangi ay sağ hangi ay sol oldugunu nerden anlarız malum benim tek tüpüm açık

ayy

kuzum dr git yumurta takibiyle öğrenirsin.yaptırmazsan bile reglinin 14.günü gibi git muane ol sorarsın dr una.zaten o söyler sağ yada solda var çalışın diye :suclu: :suclu: