kizlar bi bakarmisiniz

Başlatan AnneSiniN 1⃣TaNeSi, 19 Mart , 2013, 21:15:35

« önceki - sonraki »

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Arkadaslar bugün ablam gebelik testi yapti iki kere ikisindede pozitif cikti.
Normalde adet günü yarindi ve az önce biraz leke geldigini söyledi bende bi size sorayim dedim
Acaba sizdede böyle olan varmi?

Aşkk

2 kere pozitif çıktıysa hamiledir o zaman hayırlı olsun  :amin:
bende olmadı ama  o kanama yerleşme kanaması olabilir  :dontknow:

almila__

ben adetten 2-3 gun önce test yaptım pozıtıf cıkmıstı ve dogru cıkmıstı

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Evet kizlar aradan nerdeyse 2 hafta geci ve ablam dün doktora gitti.
Doktor bebegin 6-7 haftalik ama daha kalbi atmiyor demis gelisebilirde gelismeyebilirde demiş, ablam daha dün bile az birsey leke geldigini söyledi. Bugünde baya bi migdesi agridi ve bulaniyordu. Bulanti normalde agri normal gelmedi bize. Ablam buseferde hastaneye gitti. Baska bi doktor bakti. Doktor demiş tam göremiyorum cok kücük ama sanki biraz hareketlenme var gibi. Ama sen fazla sevinme yani bebegin kalabilirde gidebilirde demis. Bebekle senin kanin uymayabilirde, eger öyle olursa anlinmasi lazim demiş . Ablam yarin tekrar doktora gidecek, kan aldirmasi lazimmis. Bide demiş 12 hafta sonra herşey belli olur yani gelişip gelişmeyecegi :dontknow: hicbirsey anlamadik kizlar ya :dontknow: :icon_scratch: 12 hafta cok degilmi ya  :icon_scratch: o süreden önce birsey yapamayiz beklicez demis..

ayy

canım benim bnce bekleyin. dr un dedğine bakıp ablan stres olmasın..kalbi attıktan sonra neden gelişmeyecek..
inşallah herşey yolunda gider canım :amin: :amin: :amin: :opucuk:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Haklisin canim bende ablama öyle dedim akinti normaldir dedim sen var say var olsun dedim.. hani demis kalbi atsada kaniniz uyusmayabilir diye  :dontknow: neye dayanarak öyle dediyse agrilarina mi kanamaya mi bilmiyoruz :icon_scratch:

muhribe

Canim lekeler cok normal yerlesme kanamasi yasiyor su an
ben 16 haftama kadar yasadim ara ara
kalp atislarini da 7 8 haftalarda ancak gorursunuz su an biraz erken bikac gub sabredin
12 hafta demesi de doktorlar gebelikte risklerin.uc aydan sonra kalktigini dusunur
o yuzden.oylw demis
saglikla alin bebisi kucaginiza ins

ayy

hiç bi test yapmadan kan uyuşmalıgınımı anlamış helal olsun o dr a :violent1: :violent1: :violent1:
anne baba arasında yok dimi uyuşmazlık...ee yoksa ne uyuşmazlığını anlamış buuu dr :violent1: :violent1:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Anne baba arasinda uyusmazlik yok.. yani bizde durup dururken neden boyle dedigini anlamadik..Neyse hayirlisi olsun insallah

Evet canim bencede kanama normaldir. Ama doktor kanamaya bakarak düsebilir demiş..
Yinede bekleyip 12 ci haftayi görecegiz bakalim insallah hayirlisi olur.. :amin: :amin:

ayy

yok canım ne kanamalı hamişler bebeişlerini doğurdu :love9:
ablanda doğurur sağlıcakla inşallah :amin: :amin: :amin:
hiç stres olmasın boşuna :opucuk: :opucuk:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bence basla doktora görünsün cok sacma seyler demis doktoru  :caca: :caca: :caca: lekelenme bendede oldu rahminim yaninda kan toplanmis is filan edince leke gelmisti yeni hamileyken cok kisidede oluyo  :dontknow:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Evet canim banada cok sacma geldi :dontknow: :dontknow:
Yarin gidecek bakalim kan alsinlar ne olacak e cocukla uyusup uyusmadigini nasil anlicaklarsa :icon_scratch:

laracroftt

ben boyle sacma sey duymadım

Kan uyusmazlıgı denen olayda annenın rh negatıf kan grubuna sahıp olması gerekır. Bu olayda da gebelıgın ılerleyen aylarında ıgne vurulur dogunca bebege ekstra bı ısleme gerek kalmaz. Bunun ıcın test vs. Yapmaya gerek yoktur annenın babanın kan grubunu bılmelerı yeterlı...

Kalp atısı kımı bebekte 6haftadayken
Kımınde 9haftalıga kadar uzayabılıyor
12,hafta demelerı bu yuzden.

Lekeye gelınce
3ay bır fııl kanamam oldu. Bu dusecegı anlamına gelmez sadece dıkkatlı olmak,ılıskıden uzak durmak gerekır. 3ay sonra bıcak gıbı kesıldı kanamalarım. Bu donemde progestan kullandım bebegın tutunmasını kolaylastırmak,saglamlastırmak ıcın

Bu bılgılerı ablana mutlaka ılet
Insallah hayırlı haberlerını alırız :flowers:

öykükıvanç

canım kalbinizi ferah tutun bazı doktorlar felaket tellalı gibi. ezbere konuşuyorlar. boşa stres yapmasın ablan bebişi etkilenir. bende gittiğimde doktor bana hamile olduğuna emin misin dedi. bebişimi görememiş. şimdi 28 haftalık hamileyim ve sağlık sorunumuzda yok çok şükür. doktoru dinleseydim moral bozukluğundan mahvolmuştum. dediğim gibi içiniz rahat olsun. ilk haftalarda bebiş görünmeyebiliyor bile. Allah yar ve yardımcınız olsun...