2013 Aralık - 2014 Ocak, Şubat Annelerinin buluştuğu nokta

Başlatan Balböceği, 12 Mart , 2013, 16:42:31

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

bir de kasılmalar oluyor demiştim ya doktor "bebek hareketi de olabilir, rahim kasılması da olabilir" dedi; magnezyum verdi

CAN TANEM

Herseyin yolunda olmasına sevindim canım darısı bize insallah...

Doktordan memnin kalman çok önemliydi çok iyi olmus insallah hep sorunsuz geçer kontrolleriniz..

Canım aslında bi yöndende benimde aklıma geliyor acaba bebek büyüyorda hareketlerinden dolayı mı oluyor diye ama bilmiyorum en iyisi hafta sonu bi idrar testi istemek içim rahatlasın en azından bide böbrekte tas vardıya sanki dün yine kan geldi idrardan ama çok değildi...

Sen balık hapına basladınmı canım  :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

CAN TANEM

Aynen bende daha bi kez olsun balık yemedim bi ara düzenli ceviz yedim simdi oda kalmadı hiçbiseyi düzenli yapamıyorum sinir oluyorum kendime :violent1:

ยรlคภ๓คz göภlüm

sorma kayısı yemek gerekiyor o da beyin gelişimi için önemli onu bile ihmal ediyorum... bundan böyle daha rahat döneme girdik daha dikkat ederiz

CAN TANEM

aaa ben kayısıyı bilmiyordum  :cildir:

ama bu aralar kabızlık durumum arttığı icin sürekli yiyorum nerdeyse  :laughing7:

Kuru yaş farkedermi canım :opucuk:

CAN TANEM

2 gündür süt içmeye çalışıyorum benim sancılarım biraz da gaz sancısı galiba süte bi türlü alışamadım çok gaz yapıyor :sad1:

ยรlคภ๓คz göภlüm

yoğurt yiyebiliyor musun? oğlumda sütü ve yoğurdu düzenli yemiştim, faydasını da gördüm. bu defa hiç dikkat etmiyorum, sabahları bir bardak süt içiyorum o kadar.. aklıma  gelirse de yemeğin yanında  yoğurt yiyorum.. yoğurdu kendim yapıyorum bazen öğle yemeklerinde yemek için getiriyorum malum yemekhanede hazır yoğurt var gerçi onun da markası iyi

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım bir de internetten buldum

Sütü küçük yudumlar halinde için,
Sütü yemeklerinizle tüketin,
Light değil, yağlı süt için,
Laktozu azaltılmış veya laktaz enzimi ilave edilmiş sütleri tüketebilirsiniz,
Keçi ve koyun sütü tüketebilirsiniz,

bir de kakao eklemek de gazı önlüyormuş

CAN TANEM

Canım yoğurdu düzenli olarak ayran yapıp içiyorum ama hazır yoğurt maalesef  :sad1:

sütü ara ara içiyordum aksam ballı süt içtim  düzenli iceyim dedim bi bardakta sabah iztim ama acayip gaz yapıyor bana... Kakao nun bi zararı varmı acaba bebeğe :icon_scratch:

ยรlคภ๓คz göภlüm

CAN TANEM

Bazı doktorlar sütten çok yoğurdun faydalı olduğunu söylüyorlar aslında benim eski doktorum yoğurt ceviz ve pekmezi düzenli tüket demisti... Kontrolde bi sorayım bu doktora bakalım ne diyecek :dontknow:

xxcansuxx

slm kızlar evet bana da dr biri süt yerine yoğurt daha çok faydalı birde hazır market yoğurtlarını tüketeceksen hiç tüketme demişti... ev yoğurdu burada mayalıyorlar helkelerle ondan alıyoruz süt bu hamileliğimde hemen hemen hiç tüketmedim desem yeridir hep yoğurt  :hungry: :hungry:

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de evde yapıyorum. komşum sağolsun alıp kaynatıyor eve gelince mayalıyorum