2013 Aralık - 2014 Ocak, Şubat Annelerinin buluştuğu nokta

Başlatan Balböceği, 12 Mart , 2013, 16:42:31

« önceki - sonraki »

iklima

Alıntı yapılan: ponçik - 25 Kasım , 2013, 18:26:14
Ayşecim sen ikinci bebeğinde toksoplazma ve rubella testi yaptırmış mıydın?
Benim ikinci de bu testleri istemedi doktor , bizim taze gelinimizin rubella pozitif  çıkınca yeniden test istediler ve eğer o da pozitif çıkarsa maalesef bebeğini kaybedecek  :y25:
Benim de içime kurt düştü şimdi , çünkü bebek rubelladan etkilenirse gebelik boyunca tüm ultrason detaylatı vs. normal görünüyormuş ve doğumdan sonra etkilendiği ortaya çıkıyormuş  :dontknow: inşallah Rabbim hepimiz için güzel yazılar yazar  :amin:  :amin:  :amin:

Canım benim öyle şeyler düşünup de kendini üzme
Kaçta kaç ihtimalki bunlar rabbim sağlıklı bebisler versin her birimize ınş kötü şeyleri getirme aklına hiç
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

ยรlคภ๓คz göภlüm

bence de olumlu düşünmek lazım.. Allahım hepimizin bebişlerini korusun

ponçik

Öyle ama işte birden aklıma geldi benim test sonuçlarında ne çıkmış diye bakınca bu testlerin yapılmadığını farkettim  :dontknow: gerçi bu saatten sonra da yapsa ne fayda , inşallah bebeğime sağlıkla kavuşurum  :amin:  :amin: dualarınızı eksik etmeyin  :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

inşallah sorun olmaz canım bana da ilk hamileliğimde bu testlerin hiçbiri yapılmamıştı hatta unutkan doktor troid testlerini bile yapmamıştı

ยรlคภ๓คz göภlüm

haftasonu oğlumla çantamızı hazırladık, kardeşinin hastane ne giyeceğine karar verdi... hatta yeleğe gerek yok dediysem de bir tane koyalım dedi.

ponçik

Düşünceli abi aferin ona  :aferin:
Bizim için daha çok erken hazırlıklar  ;) ama siz hazırlandıkça ben mutlu oluyorum  :hello2: insan heyecanlanıyor  :love9:

ยรlคภ๓คz göภlüm

biz artık herşeyi hazırladık, oğluşum da sağlıkla dünyaya gelsin... geçen oğlumla yatağına uzanmıştık, oğluşumun totoşuna kardeşi bir tekme attı, oğlum da hissetti... herkese "kardeşim totoşuma tekme attı" diye anlattı

ponçik

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 02 Aralık , 2013, 13:02:23
biz artık herşeyi hazırladık, oğluşum da sağlıkla dünyaya gelsin... geçen oğlumla yatağına uzanmıştık, oğluşumun totoşuna kardeşi bir tekme attı, oğlum da hissetti... herkese "kardeşim totoşuma tekme attı" diye anlattı
:ehi: içeriden doğru futbol oynamak istemiş kerata  :k06:

CAN TANEM

slm kızlar ben geldim nasılsınız bebeişler nasıllar :opucuk: :love9:

aşkitoom

CUMA GÜNÜ KONTROLÜMÜZ VARDI KIZLAR
kızım 2300 gram olmuş :nazar: 33 haftalık,ters duruyordu ya baş aşağı dönmüş.
şimdilik normal doğum görünüyor.bide kızlar bişey sorcam ilk kızımda 32 haftalıkken 2100 gramdı.37 haftalık doğum yaptım 2400-2500 gibi doğmuştu.32-37 bu haftalar arasında az kilo almış demi.şimdiki hamileliğim çarşamba günü 33 haftalıktım cuma günü kontrolüm vardı 2280 dedi işte 2300.bu ii mi gidiyor kilo olarak.buda son zaman almaz diye korkuyorum.çok zayıf doğsun istemiyorum,zor büyüyor.37 haftalık falan doğum yaparsam bebeğim kaç kilo olur.bide haftada bebek ne kadar kilo almalı.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 02 Aralık , 2013, 14:11:33
slm kızlar ben geldim nasılsınız bebeişler nasıllar :opucuk: :love9:
hoşgeldin canım. sen ve Azra nasıl? perşembe çalışabilir raporu almaya gideceğim o zaman oğlumu da görürüm

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: aşkitoom - 02 Aralık , 2013, 14:12:49
şimdilik normal doğum görünüyor.bide kızlar bişey sorcam ilk kızımda 32 haftalıkken 2100 gramdı.37 haftalık doğum yaptım 2400-2500 gibi doğmuştu.32-37 bu haftalar arasında az kilo almış demi.şimdiki hamileliğim çarşamba günü 33 haftalıktım cuma günü kontrolüm vardı 2280 dedi işte 2300.bu ii mi gidiyor kilo olarak.buda son zaman almaz diye korkuyorum.çok zayıf doğsun istemiyorum,zor büyüyor.37 haftalık falan doğum yaparsam bebeğim kaç kilo olur.bide haftada bebek ne kadar kilo almalı.

kilosu iyidir herhalde... internette 33. hafta için şöyle yazıyor "Bebeğiniz kilo almaya devam etmektedir (haftada yaklaşık 250 gr) ve bu hafta bir 2.5 cm daha uzayacaktır".

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 02 Aralık , 2013, 14:18:11
Alıntı yapılan: CAN TANEM - 02 Aralık , 2013, 14:11:33
slm kızlar ben geldim nasılsınız bebeişler nasıllar :opucuk: :love9
hoşgeldin canım. sen ve Azra nasıl? perşembe çalışabilir raporu almaya gideceğim o zaman oğlumu da görürüm

Canım bende carsamba gidecegim ama calışamaz raporu alıp dogum iznimi baslatacagım mecburen cok şükür iyiyiz idare ediyoruz kızımda iyi yaramazlık yapıp erken gelmez insallah gecen hafta ciğer geliştirici iğnemizi vurulduk doktorum 35-36 haftayı görürsek rahat ederiz diyor insallah 38 e kadar bekler meleğim  :amin: :nazar:

ยรlคภ๓คz göภlüm

aşkitoom

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 02 Aralık , 2013, 14:22:16
Alıntı yapılan: aşkitoom - 02 Aralık , 2013, 14:12:49

kilosu iyidir herhalde... internette 33. hafta için şöyle yazıyor "Bebeğiniz kilo almaya devam etmektedir (haftada yaklaşık 250 gr) ve bu hafta bir 2.5 cm daha uzayacaktır".

peki cnm senle hemen hemen aynıyız sen kaç haftalık oldun ve senin bebiş kaç kilo.ben yarın 34 haftalık oluyorum.