2013 Aralık - 2014 Ocak, Şubat Annelerinin buluştuğu nokta

Başlatan Balböceği, 12 Mart , 2013, 16:42:31

« önceki - sonraki »

mehtap0753

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 18 Kasım , 2013, 16:57:04
Canım naptın sen hastaneye kaç valizle gitmeyi düşünüyorsun  :k06:

bencede ya:)bu ne:)bende kendime abarttı sanmıştım hehe özel hastane ise çoğu artık hastaneden veriliyor bence hastaneden öğrenmk lazım.

ponçik

Alıntı yapılan: izemsevi - 18 Kasım , 2013, 16:47:47
ÇANTA HAZIRLIĞI

Anne için

-1 adet pike takımı (hastane çarşaflarında yatmak istemeyenler)

-yatak koruyucu   

-2 adet emzirmeye uygun gecelik,1 ad. Sabahlık,2 ad. pijama takımı 

-pijamaya uygun; yemeni ve 4 adet çorap

-1 adet terlik

-yelek, hırka, patik, yün içlik (geceliğin altına giymek için) (doğumdan sonra çok üşüyormuşsun)

-3 adet emzirme atleti, 2 adet emzirme sütyeni, 5 adet külot

-disposeble külot (tek kullanımlık) (hasta bezi için)

-Göğüs ucu pedi, kremi (lansinoh'u sürdükten sonra göğsün yıkanmasına gerek yok doğal)

-1 paket klasik orkid ped ve hasta pedi (bebeğin bezide olur)

-tarak,diş fırçası-macunu,bakım ürünleri olabilir

-antibakteriyel el temizleme jeli

-Sütü artırıcı humana still tee

-Eve dönüş için emzirmeye uygun kıyafet
Bebek için

-2 takım hastane çıkış seti (elcik ve şapkaları içinde), 2 adet pijama ayaklı

-2 iç zıbın takımı, 2 adet alttan çıtçıtlı body (bebeğin göbeğinden kan gecebilir diye fazla eşyalar. Hastanede giydirmek için zıbın istiyorlarmış)

-2 adet patik, 2-3 adet çorap

-3-4 adet önlük

-havlu bebek mendilleri, çok amaçlı kullanım için ince tülbentlerden birkaç adet

-2 adet yelek,1 adet hırka

-bebek için çarşaf (battaniyesiyle hastane çarşafına koymamak için)

-2 adet penye battaniye , 1 ad. yün battaniye (çıkış için)

-Alt değiştirme örtüsü yastıklı - kumaş olan ve alt değiştirme örtüsü

-Yenidoğan bebek bezi

-Pişik kremi , ıslak mendil 2 paket

-emzirme yastığı (ay şeklinde olan)

-1 adet emzik

-1 yenidoğan biberonu

-sterilizatör (süt gelmezse biberonla vermek gerekirse diye alınabilir yanına, biberonu temizlemek için)

-anakucağı (eve dönüş için)

Diğerleri

-kamera,fotoğraf makinası

-Konuklara ikramlık bebek şekeri,çikolata

-ıslak mendil, kolonya

-çay kaşığı, plastik kaşık-çatal, tabak, bardak

-Tuvalet kağıdı,kağıt havlu,sıvı sabun

-1 adet pike takımı (hastane çarşaflarında yatmak istemeyenler)  olabilir

-yatak koruyucu   bence gereksiz

-2 adet emzirmeye uygun gecelik,1 ad. Sabahlık,2 ad. pijama takımı  1'er takım yeterli bence

-Alt değiştirme örtüsü yastıklı - kumaş olan ve alt değiştirme örtüsü  tek kullanımlardan alsan yeterli bence

izemsevi

hastaneye tek valizle gittim bu listedekilerinde hepsini aldım sonuçta sezeryan doğum yapmıştım ve hastanede 3gün  kaldım herşeyide kulandım buda fazlaymış niye almışım demediğim hiçbirşey olmadı

ยรlคภ๓คz göภlüm

oğlumda kayınvalidem çarşaf, pike, yastık almıştı ama bu defa almayı düşünmüyorum... fazla birşey almayacağım hastane eve çok yakın, gerekli şeyleri getirirler

ponçik

Alıntı yapılan: izemsevi - 19 Kasım , 2013, 09:00:18
hastaneye tek valizle gittim bu listedekilerinde hepsini aldım sonuçta sezeryan doğum yapmıştım ve hastanede 3gün  kaldım herşeyide kulandım buda fazlaymış niye almışım demediğim hiçbirşey olmadı

Sen daha iyi bilirsin tabi, eğer hastane ve ev arası mesafe fazlaysa acil bir ihtiyacta zorluk çekmemek için yanında bulunmuş olur.

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 19 Kasım , 2013, 09:23:47
oğlumda kayınvalidem çarşaf, pike, yastık almıştı ama bu defa almayı düşünmüyorum... fazla birşey almayacağım hastane eve çok yakın, gerekli şeyleri getirirler

Ben de öyle düşünüyorum Ayşe,  ilk doğumda bir pijama, 1 gecelik almıştım, pijamayı odada, geceliği koridorda yürürken giyiyordum, bebek için 2 hastane çıkışı, bebek bezi, battaniye almıştık. Süt gelmeyince hemşireler pompa getiriyordu, zaten 1 gece kalmıştık. Bakalım benim daha çok günüm var  :k06:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Sunny Baby Paradise Oyun Parkı Park Yatak Lila
bu park yatağın mavisini ve yukarıdaki hamağı sipariş verdik.. En ucuz LULLABY 0178 TEKLİ HAMAK BEŞİK - MAVİ fiyatları, yorumları ve özellikleri

aşkitoom

kış annleri iyi geceler,bizde yarın 32 haftalık oluyoruz inş.çantamızı hazırladım,inş sağ salim kucağımıza alırız.ayın 29unda kontrolüm var bakalım bebişim nasıl :k06:

ponçik

Ben de 20li haftalara geldim, çabuk geçer mi bundan sonrası acaba  :k06:

ยรlคภ๓คz göภlüm

bu kadar zaman sanki su gibi geçti kalan günler de çabuk geçer ve bebişlerimize kavuşuruz inşallah

mehtap0753

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 20 Kasım , 2013, 16:10:48
bu kadar zaman sanki su gibi geçti kalan günler de çabuk geçer ve bebişlerimize kavuşuruz inşallah

geçer geçer :)bizde 35 deyiz bakalım cnm bu arada çok güzel park yatağın bende bundan aldım ama cibinliksiz hamakta almadım ayrıyeten sabit bir çocuk odası daha var çünkü yeter yer kalmadı evde:)

ponçik

Biz de hazırlıklara başlasaydık da heyecanımız artsaydı  ::) geçenlerde kızımın bebeklik kıyafetlerine bakıp bakıp bir an önce bebeğime kavuşma isteği hissettim  :love3:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: mehtap0753 - 20 Kasım , 2013, 16:59:33
Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 20 Kasım , 2013, 16:10:48

geçer geçer :)bizde 35 deyiz bakalım cnm bu arada çok güzel park yatağın bende bundan aldım ama cibinliksiz hamakta almadım ayrıyeten sabit bir çocuk odası daha var çünkü yeter yer kalmadı evde:)

özellikle çadırlı aldık, ışığı kessin, karanlıkta uyumaya alışsın diye. hamağı da oturma odasına koyacağım  gece de yatak odasına... hamakta sallarken daha rahat uyur. biz oda yapmadık oğlumun odası var, gardrobuna da büyük almıştım ikisine yeter ikisi şimdilik aynı odada kalacak, oğluşum öyle istiyor.

akşam "kardeşim artık doğsun, kardeşsizlikten çok sıkıldım" dedi...

Alıntı yapılan: ponçik - 20 Kasım , 2013, 17:27:25
Biz de hazırlıklara başlasaydık da heyecanımız artsaydı  ::) geçenlerde kızımın bebeklik kıyafetlerine bakıp bakıp bir an önce bebeğime kavuşma isteği hissettim  :love3:

canım sen de yavaş yavaş başla. senden çok kızın heyecanlanacak.

ponçik

Ayşecim sen ikinci bebeğinde toksoplazma ve rubella testi yaptırmış mıydın?
Benim ikinci de bu testleri istemedi doktor , bizim taze gelinimizin rubella pozitif  çıkınca yeniden test istediler ve eğer o da pozitif çıkarsa maalesef bebeğini kaybedecek  :y25:
Benim de içime kurt düştü şimdi , çünkü bebek rubelladan etkilenirse gebelik boyunca tüm ultrason detaylatı vs. normal görünüyormuş ve doğumdan sonra etkilendiği ortaya çıkıyormuş  :dontknow: inşallah Rabbim hepimiz için güzel yazılar yazar  :amin:  :amin:  :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Amin canim bende o testler ve aids hepatit testleri 7. haftada yapildi çok şükür hepsi negatif