iki çocuk arası?

Başlatan lagrima, 06 Mart , 2013, 18:55:13

« önceki - sonraki »

lagrima

iki çocuğun arasındaki yaş farkı kaç olmalı? kıskançlıkları zorlukları kolaylıkları hepsi ni düşünürsek! :) :love8:

özlem0609

4 yas olmalı dıye dusunuyorum ben,cok fazlada bekletmenın anlmı yok,ben oyle planlıyorum ama hayırlısı tabıkı

almila__

4 yaş en ideali diyo pedagoglar
benim de yusufum nisanın sonunda tam 4 olucak bebişimizde ağustos da gelicek hayırlısıyla inşş :amin: :amin:
bakalım görcez 4 yaş ii mi değil mi anca o zamn kesin bişi söyleyebilirim  :k06:

Lă_Tăhzen!

2.bebegimi insallah kucagima aldigimda kizim 3.5 yasinda olcak  hep istedigim yas farkiydi ama cesaret edemiyordum kendisi cikti geldi anniden araniza katilma vaktim geldi diye  :)

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

rekor simdilik bende sanirim  :basardim: :ehi: :ehi: :ehi: Allah izin verirse aralari 1,5 yas filan olcak  :nazar:  :binkybaby: :binkybaby: zor olcak biliyorum ama ikisini bir büyütüp cocuk yapma sezonunu kapatcam artik  :amin:
:nazar: :nazar:

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 06 Mart , 2013, 22:57:11
rekor simdilik bende sanirim  :basardim: :ehi: :ehi: :ehi: Allah izin verirse aralari 1,5 yas filan olcak  :nazar:  :binkybaby: :binkybaby: zor olcak biliyorum ama ikisini bir büyütüp cocuk yapma sezonunu kapatcam artik  :amin:

GÜLCÜM İKİ TANE Mİ DÜŞÜNÜYORSUNNUZ ::) ::)

asya81

Bencede 3-4 yas en mantiklisi
İlki tam ilgi alaka istiycek ama ister istemez veremiyceksin
Biri sendrom icinde kendini ispat icindeyken digeri anne memesinde uyumak surekli gaz gozyaslari kolikler :cussing:
Bence ilki hakkiyla buyutulmeli digeride sonra gelmeli hem buyuyenin yeri gelip destegi alinmali en muhimi buyuk olani gecemudehalesiz uyuyacak donemde olmali yoksa anne ikisi arada ciksin diye 10 yas yaslana bilir

lagrima

genel olarak 3 4 yaş diyorsunuz inş bakalım nasip ozaman benimde ha deyince olmuyor 3 4 sene beklesem sonra olmasa zaman geçse ne bileyim ya

almila__

anneye destek olan evde devamlı yardımcı olan biri olsa aslında yakın yaşlar daha iyi
ama çok zor yaa anne açısından çok yıpratıcı ama guzellıklerı de var ikisi birden büyür ne guzel

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: @MelekYüzlüm@ - 06 Mart , 2013, 23:06:54

evet cnm iki tane yeter diyoruz ama ilerde ne olur bilemem  :laughing7: sen kac düsünüyon  ???

laracroftt

yuruyun gıdın :ehi::ehi::ehi::ehi:

Adıle haklı, hakkıyla bı buyusun 4 yas araları olsun

Ebraaaarrr :ehi::ehi::ehi:
Otur oturdugun yerde daha bunları buyutemedık :ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi::ehi:

Ikısıyle bırden ugrasılır mı ya :-ooo
Bı buyusun kurtarsın kendını sonra bakıcaz ::)

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 07 Mart , 2013, 00:36:27
Alıntı yapılan: @MelekYüzlüm@ - 06 Mart , 2013, 23:06:54

evet cnm iki tane yeter diyoruz ama ilerde ne olur bilemem  :laughing7: sen kac
düsünüyon  ???

bana kalsa 2 tane yeter diyorum da eşim 3 ideal diyor ama tabi kızı büyütücem 4 yada 5 yaşına gelsin öle istiyorum Allah nasip kısmet edersee

muhribe

ben şu fikre katılmıyorum, ikisi birlikte büyür gider falan
peki çocuklar ne düşünür ki bu durumda?
büyüğün en çok ilgiye ihtiyaç duyduğu zamanlarda minnak bi kardeş, ağlar koliğidir ağrısıdır bilmem nesidir, tüm ilgi onun üstünde
yani ne kadar uğraşsanız da ilgiyi eşit bölemezsiniz
bence büyük bebekliğini dilediğince yaşamalı, sonra kardeş gelmeli
farklı düşünenler de vardır saygı duyarım  :opucuk:
Allah hayırlısını nasip etsin  :amin:

Balböceği

Bende abimle beraber büyüdüm arada 1 yaş var ama hiç sevmedim madem soruyorsunuz  :ehi:

Keşke 3 4 sene sonra doğsaydım oda bana Abilik yapsa ne olurdu  :ehi:

İşte bu yüzden 3 yaş ideal, 4'te olabilir...

elfo

Alıntı yapılan: Mömömömö - 07 Mart , 2013, 15:31:23
Bende abimle beraber büyüdüm arada 1 yaş var ama hiç sevmedim madem soruyorsunuz  :ehi:

Keşke 3 4 sene sonra doğsaydım oda bana Abilik yapsa ne olurdu  :ehi:

İşte bu yüzden 3 yaş ideal, 4'te olabilir...

çok katıldım bu yoruma  :alkış:
benim küçüğümle aramda 1.5 yaş var. rakip gibiyiz sürekli kavga ediyoruz hala. onu bir kardeşten ziyade ikiz gibi görüyorum. diğer kardeşlerimle aramda sırasıyla 4-7 ve 10 yaş var. onlarla kolay kolay bi tartışmam olmaz. aramızda abla kardeş ilişkisi tam manasıyla yaşanıyor. bu işler önce nasip meselesi haşa ukalalık olmasın eğer ki Allah bu konuda biraz olsun iradeyi insanların eline bırakmışsa en az 3 yaş olmalı derim.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.