27 Nisan , 2024, 13:27:43

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Huysuz,huzursuz çocuk...

Başlatan ...ŞehzadEfe..., 31 Ocak , 2013, 08:55:40

« önceki - sonraki »

asya81

Anladigim kadariyla bazi bicirlar cocuktan soguttu bizi :toothy10
Ama ikinci asla boyle olmaz sanirsam cevrede hep duyuyorum ilki zor olanin ikincisi rahat buyuyormus
Tabi gelende gideni aratirsa nolur bilmem  :-ooo :toothy10:

tn2012

benim oğlum da aynen anlattığınız gibi arkadaşlar. 13 aylık daha. ama 5dk poposu yer görmez. kurt var diye dalga geçiyor görenler  :-\ evde zararlı ne varsa bulur. kilitler banamısın demiyor. kendine de zarar veriyor maalesef :'( geçenlerde dizini yaraladı, altını almıştım, giydiremeden kaçtı. pat dolabın alt kenarına. nasıl beceriyor ona bile şaşıyorum. 2 kere dudağı kanadı. dişleri geçti. .içim eziliyor böyle olunca. kendime kızıyorum. bir çocuğu koruyup kollayamıyorsun diyorum  :crybaby2: herşeye ağlıyor. çok hırslı. istediğini yapamayınca saatlerce ağlıyor. gece uykularım bölük pörçük, hala emmeye kalkıyor, ne kadar doyurursam doyurayım, farketmiyor. bana yardımcı olacak kimse de yok. bir yandan git okulda yüzlerce çocuklar uğraş, kafan bir dünya olsun. eve gel, aynı şeyleri evde yaşa  :cildir: bazen gerekli sabrı gösteremiyorum. diyorum elin çocuklarına tüm gün gül dur, onlar için deli gibi çalış, sonra kendi çocuğun hopladı zıpladı düştü diye ona sinirlen  :cildir: :crybaby2:
üstelik benim oğlan babasına da gitmez. hep tepemde. yemek yapmak, ev temizlemek o kadar zor ki... apartmanda ondan 20 gün büyük bir arkadaşı var. ama o kız. ve bizimkisi onu bile korkutuyor bazen. çünkü sevgi gösterileri bile hareketli. "di diiii diiii" diye peşinden çığlıklar atarak koşuyor. o kaçıyor benim oğlan kovalıyor. sonra sevicem diye eliyle bir dokunuyor, o da düşüyor. geçenlerde bir anlık biz kahve içerken iki adım ötemizde kafa üstü düşürdü. sonra da gülüyor kıs kıs. çıldıracaktım  :cildir: ama 2si de çocuk işte. ne gelir elden. çok seviyor. tüm gün evde di di diiiii diye geziyor ama bir araya gelince de pişman ediyor bizi. evdeki oyuncakların yüzüne bakmaz. ama onlar gelince herşeyi elinden çeker kızcağızın. yani bizde kıskançlık da var.
kısacası hepinizi çok iyi anlıyorum ama ne yazıkki çözüm üretemiyorum :( yine de Rabbimin bu dünyadaki en güzel hediyesi bana. acısını göstermesin  :amin:

fıstık

Amanın eski günler aklıma geldi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Işıl yaramazın önde gideniydi hala daha ööyle

Gece uyumaz uyutmaz sabahın köründe kalkar bende yatak odasının kapısını kilitler onuda yere bırakıp uyurdum

Çünki ne yapacağı belliydi bütün çekmeceleri boşaltırdı  :ehi: :ehi: :ehi:

O onları yaparken bende yarım saatte olsa uyurdum sonrada kalkıp toplardım

Ve bu her sabah aynı olurdu eşşek kızım benim

Şimdi eski günler geliyo aklıma diyorum ne halt etmeye unuttun sen olan bitenleri  :ehi: :ehi:

Bakalım göreceğiz ikincisimi daha sakin yoksa daha yaramaz oluyor  ;)

4 yaşına girmek üzereyiz hala anne beraber oynayalım der kendi başına oynamaz asla  :k06:

laracroftt

ay bu konuya ben yazmazsam olmazdı :ehi::ehi::ehi::ehi::ehi:
Benım kızında gırmedıgı delık yok malumunuz :ehi::ehi:
I ııh yapma annecım,hayır dıorum gıtmıo bu sefer baska bı tarafa yonelıo
Salonda okadar cok turluo kı ınanamazsınız. Basım donuyo artık
Oyuncaklar kesmıo cunku oyuncakla vakıt kaybetmeyecek kadar akıllı ve enerjıkler :-ooo
Kemırmedıgı yer,gırmedı delık, kurcalamadıgı dolap cekmece yok
Arkasındayım hep
Asla mutfaga sokamam cekmeceye dadanıor,dolaplara gırıor,soganlara patateslere dadanıor :cildir:
Yanı nerden kacıracagımı sasırdım cocugu
Onu bırak, hayırı bılsın,laf dınlesın yok soyle yap yok boyle yap dıyenlere ayrı uyuz oluyorum :cildir:
Sankı bı sen annesın,bı sen cocuk buyutmussun,herseyı sen bılıosun hayret bısey yanı :caca:
Ben beklemıorum kımseden bısey
Valla yoruldum artık, asya daha az yoruyo benı ınankı
Mıllete laf anlatmak, ısını halledebılmek ıcın agız egmek daha zor gelıo bana
Kendı ısımı kendım gorurum ama duzgun ama egrı
Annemden hele hıc bahsetmıycem
:cildir: 1kurus faydasını gormedım manevı anlamda,aynı sehırde kaderıme terkettı benı yalnız bıraktı. Ben bısey demıorum allah goruyor...

Bluegirl

Valla ben çevremde hiç ne yedirsen içirirsen yiyen içen,uslu uslu oyun oynayan
,akşamdan sabaha deliksiz uyuyan ve uyutan bebe görmedim benimkilerde dahil
Napalım Sağlıklı olsunlarda bu günlerde geçer büyüyüncede aman keşke küçük kalsaydı deriz
Olan biz annelere oluyor tabi ömrümüzü yiyolar ama cennet annelerin ayakları altında sonuçta
Rabbim annelere sabır yavrulara sağlık versin inş  :nazar:

Balböceği

Hah miray benım oğlan bir yaşına kadar öyleydi ama yaş ilerledikçe değişti tabi  :k06:

rastlantisal

Merhabalar,
23 aylık meraklı bir tosuna sahibim.
Benzer şeyleri yaşıyorduk ancak eğitmeyi başardım. Genel olarak yapmaması gereken birşey yaptığında yanına oturup sakin sakin anlatıyorum. Yine yapmaması gereken birşey yaptığında sert tepki vermeyi evde yasakladım. Birimizin hayır dediğine öbürünün evet demesini yasakladım. Ağladığında veya inatla istediğinde kati suretle isteğini yerine getirmeyi yasakladım.
Şimdi inadın ve ağlamanın işe yaramadığını, eğer birşeyi çok yapmak istiyorsa bunu bize söylemesi gerektiğini anladı. Henüz konuşmuyor ama beden dili ile bunu bize anlatıyor.
Bana göre burada en önemli husus, kendisinin bir tanrı gibi hissettirmemek. Bilakis ailenin, doğanın, dünyanın bir parçası olduğunu öğretebilmek. En güzel yollarından biri de rutin ev işlerinde size yardım etmesine müsade etmek. Yemeğini kendisinin yemesine (ki etraf batabilir kesinlikle tepki vermeyin) müsade etmek. Doğaya ait herşeyi ona anlatabilmek ve kendisi ile özdeşleştirmesine müsade etmek.
Saygılarımla.
Adanmışlığın mutluluğu...

Balböceği

Rastlantısal, kesinlikle haklısın  :icon_thumright:

2 yaş sendromunu atlattık biz 30 aylık olduk herşey yolunda emin adımlarla akıllı, uslu devam ediyoruz  :nazar:

Yok dedim mi, yoktur bizde lafımı ikiletmez  :nazar:

Bu tatil hepimize iyi geldi  :ehi:

cananyakut

Canım Allah yardımcın olsun oglun bayaa yaramaz anlaşılan :)

zerrinplt

Hepimizde aynı dert var kızlar napıcaz biz bu yaramazlarla