çok üzgünüm sütüm azaldı

Başlatan cute552, 23 Ocak , 2013, 16:34:26

« önceki - sonraki »

cute552

şu bikaç haftadır sütüm diger günlere göre az geliyor gece göğüslerim dolsada gün içinde yani akşama kadar yetmiyor daha önceden günde 1 yada 2 ama verirken şimdi ise bütün öğünlerini mamayla tamamlıyor önce beni emiyor az gelmeye başlayınca memeyi tutup bırakıyor mecburen mama yapıyorum çok üzgünüm en azından altı ayına kadar sadece beni emseydi ne yapıcam bilemiyorum tamamen kesilirse ne yaparım daha 2 aylık  :crybaby2: :crybaby2:

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım üzülme inşallah artar. oğlum 4 aylıkken faranjit oldum sütüm çok azaldı nerdeyse %80 azaldı... birkaç gün sonra iyice iyileşince kendiliğinden geldi... beslenmene dikkat, çok sıvı al, stresten uzak dur...

Yeterli düzeyde süt salınabilmesi için günde 3 litre sıvı alımı önemlidir. Bu sıvının en az 8- 10 bardağı su olmak zorundadır. Geri kalan kısmı ise süt, ayran, komposto, hoşaf, taze sıkılmış meyve suları veya sebze suları, limonata, loğusa şerbeti , çok açık çay yada papatya rezene gibi çaylardan sağlanabilir

cute552

su içiyorum daha önceden huma nın rezene ve süt erttırıcı çaylarında içiyordum şuan kullanmıyorum komposto içiyorum ama daha önce iyiyken şimdi ne oldu anlamadım

burcum

canım üzülme anneler bu hataya düşüyor ilk ay ki gibi olmaz göğüslerinin sertliği o zaman en üst seviye de süt üretimi yapıyor beyin sonra bebeğinin emmesine göre süt üretiyor sen bol bol emzir canım hem mamaya hemen başlamasaydın keşke önce bi sütünün yetip yetmediğini bilseydin kilosundan anlaşılırdı şimdi mama veriyorsun oradan da anlayamazsın :dontknow: humana stil tea iç günde 2 büyük bardak :icon_thumright: yemene dikkat et inşallah artar sütün :amin:
sütün gidecek diye de üzülme üzüntü en büyük etken sütün kesilmesine azalmasına :caca: :opucuk: doğduğu andan itibaren mamayla büyüyen bebekler var ne olmuş boşverrrr :opucuk: üzme canını :opucuk:

ayy

kuuzm sütüm azalıcak diye stresede girme streste yapar  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
bol sıvı tüket bulgur pilavı soğan ye .
hem canını sıkma emmmesi çok güzel olur ama olmzasada zaten az da olsa bebişin alıyordur vitamini :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

cute552

sezeyandan 3 gün sonra sütüm geldi ozaman başladım mamaya ama 1 defa veriyordum 2 hafta geçtikten sonra 2 şişeye çıktı komposto günde 4 defa süt artırıcı çay rezene çayı günde 4 defa ayriyetten su ve yediklerim bunları yapmama ragmen 2 bazen 3 defa mama vermem gerekiyordu bu ikinci ayında ise mamalar arttı kayınvalidem den dolayı pek bi stresliydim cuma günü anneme gidicem 1 hafta kalıcam umarım sütüm artar öyle dönerim

ayy

kuzum az gelsede vermeye devam et vermemezlik yapma strestende olabilir annene gidince rahatlar çoğalır sütün :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

cute552

inşallah ben sürekli veriyorum önce kendimi bakıyorum doymuyor memeyi azında geveliyor mama yapıyorum mecburen

ayy

kafan rahata kavuşana kadar öyle yap kuzum takma kimsenin ne dediğinide :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

bnsroni

Deniz ürünleri tüket sütün çoğalır özellikle karides..
Süt yapıcı çaylarada devam etmelisin.,
Birde süt yapıcı mat içecekler var ben e-bebekten alıyordum oda iyi gelıyor bilgine..

cute552

malt içeceginden aldım ama pek bi faydasını göremedim sulandırılmış pekmez tadında.

kızım 2 haftalık falan olduğunda gaz sancıları başladı biz nerden bilelim sürekli ağlıyor meme tutmuyor o ağlıyor ben ağlıyorum kayınvalidem ben ağlarken bu seni tutmucak bırakçak memeyi bıraktı seni sürekli tepemde böyle konuştu o günden beri ondan soğudum ben zaten beni neden istemiyor diye üzülürken o bana sadece bırakıcak ondan böyle yapıyor diye tepemdeydi bazen memede gazlı olduğu için kıvranıp duruyor o da bana bişey gelmiyosa ondan yapıyorduk deyip deyip duruyodu sonunda patladım çocuğun azını gsterdim bak süt var dedim ağzı süte bulanmış bi şekilde sustu ozaman kadına geliyor dedikçe kafası hep mememde bi günde çocuk kucagımda emziriyorum yine gazdan kıvranıyor sütümde akıyor sürekli anne al çocuğu üstüm ıslandı akıyor dedim aa hemde gerçekten akıyor dedi bunun gibi şeyler işte geldiğimiz den beri bu ve buna benzer olaylar  :crybaby2:

ayy

kuuzm tesadüfen okudum saraçoğlu öneriyor dereotu inanılmaz şekilde sütü arttıryormuş :opucuk: :opucuk: :opucuk:

laracroftt

evet dereotu,yesıllık,yesıl sogan sut yapar.
Bol su,bulgur, et tavuk balık
Kısacası bol proteın ve kalsıum agırlıklı beslen, bu sutunun kalıtesını arttırır.
Kahveden,asıtlı ve kafeınlı dıger ıceceklerden uzak dur. Ihlamur dısında bıtkı cayı kullanma. Yesıl cayda falan acaıp kafeın var
Bol su da sutun mıktarını arttırır
Ama tecrube edındıgım en onemlı seyı soylersem, uyku ve moral...
Cıdden onemlı
Bu saydıklarımın dısında stress yapmamaya rahat olmaya calısıp,yeterı kadar uyuyabılırsen sutun artacak
Bıde sut depolanan bısey degıl
Emdıkce gelır, emdıkce sutun artar
Gece emzırmelerı cok onemlı,mutlaka emzır

Sutunun yeterlı olup olmadıgını anlaman ıcın sagmanı onerırım
Bak bakalım kac ml cıkıor?

Asya dogdugun berı mama yıyor
3ay alabıldı sutumu. Hem mama hem anne sutu aldı
1,5ay sonra kesınlıkle emmedı
1,5ay hep sagdım
2saatte bır sagdım canım cıktı
Bı damla bı damladır dedım
Ta kı gogsumden hıc sut gelmeyene kadar...

Eh oda 1,5ay surdu
Bebegın emmesı gıbı olur mu?,kesıldı gıttı. Okadarmıs kısmetı

Insallah bol bol sutun olur
:amin:
Elınden gelenı yap kesılmesın arkadasım, anne sutu cok degerlı

Esmaa

bencede en önemlisi moral ben ağlayınca sütümün geri gittiğini farkettim ne yesem dolduramadım göğüslerimi  :'( bi kaç gündür kuru beyazüzüm yiyorum gerginleşmeye başladı göğüslerim denemeni tavsiye ederim .