29 Mart , 2024, 02:35:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Sünneti yaptırmalı mıyım?

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 22 Ocak , 2013, 12:54:59

« önceki - sonraki »

muhribe

bizim de öyle canım, şatafatlı bi sünnet düğünü yapılır, çocuk da o esnada sünnet edilir -- di..
çünkü artık gelenek değişti, herkes önce sünnet ettiriyor sonra düğününü yapıyor
ben oğlumun sağlığı için yaptırdım sünnetini, kanalı azıcık dardı, ilerde bi ihtimal iltihaplanma olabilir dedi doktorumuz, biz de işi garantiye alalım olup kurtulalım diye düşündük

huzur

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 22 Ocak , 2013, 15:16:08
bizim de öyle canım, şatafatlı bi sünnet düğünü yapılır, çocuk da o esnada sünnet edilir -- di..
çünkü artık gelenek değişti, herkes önce sünnet ettiriyor sonra düğününü yapıyor
ben oğlumun sağlığı için yaptırdım sünnetini, kanalı azıcık dardı, ilerde bi ihtimal iltihaplanma olabilir dedi doktorumuz, biz de işi garantiye alalım olup kurtulalım diye düşündük

bizdede şimdi öyle bikaç ay öncesinden sünnet yapılıyor sonra düğn. aslında çok saçma geliyor bana. eşimin ailesinde böyle bişey yok. ona çok tuhaf geliyor düğün falan.

muhribe

benim eşimin tarafı aksine düğünleri acayip şaşalıdır. bizim düğün 4 gün 3 gece sürdü düşün  :-ooo
muhtemelen sünnet de öyle şatafatlı olacak. bence de gereksiz bunca tantana ama karışmam işlerine. ben oğlumun sağlığına bakarım. onlar genelde sünnete bi sünnetçi getirir orda ayak üstü kestirirler çocuğu. asla kabul etmeyeceğim bişeydi. sünnet benim istediğim gibi oldu düğünü istedikleri gibi yapsınlar

elfo

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 22 Ocak , 2013, 15:06:56
elifcim sarılık riski yüzünden yeni doğan sünnetini pek yapmak istemiyor doktorlar
ben istedim de doktor çekincelerini anlattı,
sonrasında da gazıydı karın ağrısıydı vs diye bekliyorsun mecbur
ama 5. 6. ay ideal  :icon_thumright:

"yeni doğan" tabiri kaç günlük olana kadardır? yani ilk 1-2 hafta değil de 40ı çıkmaya yakın ya da kırkı çıktıktan sonra yaptırırım diye düşünmüştüm  :icon_scratch:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

muhribe

ilk 40 gün genelde yeni doğan derler
zaten sarılık riski genelde ilk 20 günde oluyor
şükür benim oğlan sarılık olmadı ama ilk doğduğunda bilemiyorsun
ya da Allah korusun yoğun bakımlık vs durumlar olabiliyor
hem tedavi hem sünnet bakımı çok zor olur dedi doktor
40 günden sonra eğer gaz sancısı olmazsa yaptrıabilirsin  :icon_thumright:

elfo

tamam canım iyi oldu bunu öğrendiğim teşekkürler  :flowers:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

°•.ℓανιηуα.•°

ya kızlar sarperi doktora gösterdim.

sarpere sünneti önermiyorum dedi. çok akıllı,konuşuyor ve aklı eriyor dedi. psikolojisini olumsuz yönde etkiler dedi.

normalde 2-5 yaş arası tavsiye ediyoruz ama sarperin 2 yaş üstü bi gelişiminin olduğunu söyledi. yaptırmayın dedi.

napıcam bilmiyorum.

Demet_dk

merhaba öznur

ben oğlumu 2.5 yaşında sünnet ettirdim mecburi sebeple sünnet derisi uzun olduğundan
sık sık idrar yolu enfeksiyonu oluyodu son olarak iltihaplanınca hemen karar verdik.
ben hep erken yaptırmayı istiyodum ama eşim erteliyodu bilsin diye
mecbur kalınca yaptırdık..2,5 yaşında olduğu için aklı eriyodu herşeye bu yüzden genel anestezi oldu
çok tereddüt ettim çok araştırdım herkes geneli önerdi
işlem yarım saatte bitti çok endişeliydim nasıl olacak hareketliydi nasıl iyileşecek diye çok düşündüm
ama çok şükür çabuk iyileşti

eğer illaki yaptırmak istiyosan sende genel anestezi ile yaptır yada bekle

en güzeli bebekken yaptırmak

°•.ℓανιηуα.•°

demetçim ben de daha küçükken yaptırmak istedim ama ah o babası yok mu   :caca: :caca: :caca: kıyamadı oğluna. şimdi 20 aylık oldu. işte benim de tereddütlerim o yönde. çok hareketli. hadi bişi olursa falan diye.

sanırım kaldı sünnet işi  :-\

Demet_dk

hareketten yana hiç tereddüt etme canım hiç sıkıntı olmuyo
benim oğlum normal hayatına devam etti.hatta hareket etmesi daha iyiymiş bu durumda
zaten bezi olduğu için sıkıntı yaşamıyosun çabuk iyileşiyo

hümeyra_t_e

slm öznurcum emrede sarperle biliyosun 20aylık oldu ben bebekken yaptırmak istedim bizimde babamız istemedi. Ama ben bu ara yaptırmayı düşünüyorum pedegoglar da 2yaşına kadar öneriyorlar konuştum da. 2 yaşından sonra pisikolojik açıdan daha kötüymùş. Garip ama kekemelik yapıyomuş ya 2yasına kadar dedi yada 7yaşında oda çok geç oluyo ben haftaya falan yaptırcam inş. Sende bi pedegogla konuş istersen için rahat etsin

°•.ℓανιηуα.•°

hümeyram ben 2 gün önce sarperi yine doktora götürdüm. hafif öksürüğü vardı. doktor ben kendi oğlumu 10 yaşında yaptırdım dedi. 2 yaşından önce olan sünnete biz erken sünnet diyoz dedi. eğer sağlık problemi yoksa beklemenizde fayda var dedi.

ay bilemedim yaaaa  :sad1:

asuman1981

2 YAŞINDAN SONRA YAPILMAZ DİYE BİLİYORUM BENDE ÇOCUĞUN RUH SAĞLIĞI BOZULUYORMUŞ

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 15 Şubat , 2013, 13:38:49
hümeyram ben 2 gün önce sarperi yine doktora götürdüm. hafif öksürüğü vardı. doktor ben kendi oğlumu 10 yaşında yaptırdım dedi. 2 yaşından önce olan sünnete biz erken sünnet diyoz dedi. eğer sağlık problemi yoksa beklemenizde fayda var dedi.

ay bilemedim yaaaa  :sad1:

bende bilemedim valla ama işte bu doktorlar ne açıdan bakıyo bilmiyorum sonuçta pedegog deiller. 2yaşından sonra daha çok korkar kendindn bı parça gtcek sonuçta psikolojik olarak uygun olmayabiliyomuş.ay ne biliyim ben yaptırcam kurtulcam bekledikçe sorun çıkabilir.

muhribe

ctesi yiğiti rutin kontrol için doktora götürdük, kan tahlili istedi doktor ama kan verdirene kadar anamız ağladı ortalığı yıktı çok korktu kuzum  :sad1: eşim iyi ki sünneti erken yaptırmışız kanda bile böyle yapıyorsa sünneti mümkün değil yaptırmazdı dedi.. Allah nasip ederse yine oğlum olursa yine erkenden yaptırıcam kurtulucam  :amin: