bebeğimde alerjik egzama başlangıcı varmış :(

Başlatan __nil__, 12 Ocak , 2013, 18:14:40

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

götürcem zaten yakinda doktora sorarim  :opucuk: ama ecrinde kizariklik filan yok sadece azcik kuru ya sakal yada soguklardan olabilir  :dontknow:
:nazar: :nazar:

__nil__

canancım sağol cnm  bende vermiyorum yumurta artık.

gülcüm olabilir cnm soğuklardan filan

Balböceği

Kuzuma geçmiş olsun, düzeliyormuş zamanla Allah şifa versin.  :amin:

mesanihta

Evinize kimyasal deterjan kullanmamanız gerektiğini de söyledi mi doktorunuz?

NOT: Ben de doktorum :)

ayy

mesanihte hoşgeldin canım :opucuk: :opucuk:
dr muşsun ne doktorusun canım.umarım kadın doğumdur :k06: :k06: :k06:

mesanihta

Hoşbuldum :) Son senemdeyim henüz uzmanlığa başlamadım. Ama özel bir ofiste 2 yıldır check up öncesi tarama yapıyorum. Yani birazcık deneyimim var :)

__nil__

kmyasal detejan derken_? bizim kullandığımız matikleri kızıma kullanmıyorum onun deterjanı ayrı ztn o nedenle dr umuz bunu bildiği için bişi demedi.

ayy

kuşum bak genelde çocuklarda olan bişeymiş ve iyilşmişler inşallah senin meleğinde tez vakitt  şifasına kavuşur :amin: :amin: :amin: :amin:

Alıntı yapılan: mesanihta - 15 Ocak , 2013, 23:46:22
Hoşbuldum :) Son senemdeyim henüz uzmanlığa başlamadım. Ama özel bir ofiste 2 yıldır check up öncesi tarama yapıyorum. Yani birazcık deneyimim var :)

hmm kolay gelsin kuzum sanada inşalah uzmanlıgıda kazanırsın istediğin dalda :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

tn2012

oğlum birkaç gün sonra yaşına girecek. 3 ay kadar önce kolunda çok hafif bir kızarıklık oldu. çok umursamadım. çünkü teni çok hassas. dokunsan kızarıyor bazen. sonra yavaş yavaş yayılmaya başladı. bir ayda dirseğine geldi omuz altından. ve doktora götürdüm. bize de aynı teşhis konuldu. herhangi birşey sebep olabilir demişti. yediği, içtiği, temas ettiği herhangi birşey. yün çok sık yaparmış ama biz kullanmıyorduk zaten. yumurta, kırmızı et, turunçgiller falan da tetiklermiş. asla beslenmesini sekteye uğratmayın demişti. ama ben yine de yumurtayı kestim çünkü çeyrek yumurtada bile kıpkırmızı oluyor. boyundan 4 parmak aşağılara kadar vücuduna da yayıldı ne yazıkki  :y25: yaşını geçtiğine kaybolacağını düşünüyorum dedi doktor. zaman zaman alevlenecek zaman zaman sönecek dedi. şimdi atopiclaire diye bir krem kullanıyoruz. ama daha önce hipokort ve basiscreme karıştırıp kullandık. bir işe yaramadı. oldukça hafif bir kortizon tedavisiymiş. inşallah dediği gibi geçer. tüm meleklerimiz bu illetten kurtulur  :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ecrini bu sabah doktora götürdüm havalardan dolayi oluyomus bide parfumsüz krem kullancakmisim kortizon kremi yazdi günde 2kere sürcekmisim ins geceler bakalim

__nil__

cnm havalardan sa neden normal krem yazmadı da korizon krem yazdı kortizonlu krem mecbur kalınmadıkça kullanılmamalı bence..benim kızımın başlangıç dediği için kortizon vermedi mesela.nemlendirici tarzı bir losyon yazdı banyodan sonra tüm vücuduna sürüyorum normaldede sadece yüzüne sürüyorum

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Bilmiyom cnm anlamadim bende almanyada baska doktorlar birbirine uymuyolar.kortizon kremi ne oldunu filan bilmiyomki hic duymadim  :dontknow: arastirmam lazim

mesanihta

Alıntı yapılan: ﻪկկ ❤ ☾ - 16 Ocak , 2013, 02:30:27
kuşum bak genelde çocuklarda olan bişeymiş ve iyilşmişler inşallah senin meleğinde tez vakitt  şifasına kavuşur :amin: :amin: :amin: :amin:

Alıntı yapılan: mesanihta - 15 Ocak , 2013, 23:46:22

hmm kolay gelsin kuzum sanada inşalah uzmanlıgıda kazanırsın istediğin dalda :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.. O kadar telaş yapmayın çocuklarda olur geçer, bende de vardı küçükken. Hassasiyetimin yoğun olduğu şeylere dikkat ederdik o kadar. Sonra geçti zaten..

Sadece dediğim gibi hassas olduğu şeylerden uzak tutun, bir de kimyasal her türlü deterjandan. Artık bitkisel deterjanlara ulaşmak çok kolay, fiyatları da abes değil o yüzden hazır alternatif varken fırsatı değerlendirin derim.. Benim kullandığım bir marka var ama söylemek uygun olur mu onu bilmiyorum, siteden kızmasınlar sonra :)

__nil__

cnm söyle tabi burda herşey paylaşılıyor.benim kızmda portakal ve yumurta sarısını kestik geçti ama ne zamana kadar bunları vermicem bilmiyorum sonuçta ikiside oldukça faydalı gidalar