KIZLAR Bİ AKIL VERİN SÜTÜMÜ NASIL ARTIRAYIM DA KIZIM DOYSUN...

Başlatan gül-i rana, 08 Ocak , 2013, 00:22:58

« önceki - sonraki »

gül-i rana

SELAM KIZLAR 5 ARALIKTA DOĞUM YAPTIM SEZERYANLA TAM BİR AY ERKEN GELDİ KIZIM.DOĞUMDAN 3 GÜN SONRA GELDİ SÜTÜM..AMA AZ AZ ZORLA GETİRDİK ONUDA SAĞA SAĞA...VE HALA AZ.GÖĞÜSLERİM GERGİNLEŞMİYO BİLE..İÇMEDİĞİM YEMEDİĞİM KALMADI.AMA SONUÇ HALA AYNI.DOKTOR PSİKOLOJİK DİYOR BEYİNDE BİTİYO KONSANTRE OL DİYOR AMA OLMUYO İŞTE.MAMA VERİYORUM MECBUREN YOKSA DOYMUYO BÜTÜN GÜN ARANIYO ELLERİNİ EMİYO KIZIM.BEN O HALİNİ GÖRDÜKÇE DAHA ÇOK STRESE GİRİYORUM KIZIMI DOYURAMIYORUM BÜYÜYEMİYCEK DİYE.OFFF NAPSAM BİLEMEDİM.Bİ AKIL VERİN NE OLUR NASIL ÇÖZÜM BULUCAM :dontknow: :dontknow: :dontknow:

@Melek Yüzlüm@

ay canımmm süt sorunu oluyo ama doktorun dedigi gibi beyinde bitiyor ben yemesem bile oluyor Allaha şükür çünkü kafaya takmıyoru de ki olucak bu süt bebişime yeticek mama vermicem anne sütüyle beslenicek inşallah gelir düzelir canım

bu arada Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsinnn :amin: :amin: :amin:

gül-i rana

kızlar bu konuda başka fikri olan yok sanırım.neyse yinede saolun girip okumuşsunuz en azından. :y25:
ben de sizlerin tecrübelerinden faydalanırım diye düşünmüştüm. :-\ :sad1:

esracım

canım süt için bol bol su için diyorlar.sende bol bol su iç o yüzden.ayrıca arkadaşlarımdan biliyorum dereotu ve yer elması süt yapan şeylerin başında geliyor.helva falan yiyin süt yapar derler ama aslında o yapmaz.içini yakan şeyler yedikten sonra bol su içtiğin için su süt yapar.o yüzden bol bol su iç..inşallah bol sütün olur dualarım seninle....

--elif--

doktor haklı sütüm yok diye düşünürsen sütün zaten olmaz
benimde bir ara sütüm baya azaldı oğlumun doymadığı her halinden belliydi (hatta bende konu açmıştım bulursam ekleyecem bi göz at)
ama oğlum ağlayıp huysuzluk etmezdi çok sabırlı bir bebekti  :aferin:
bir ara ben tamamen bıraktım kendimi ağladığımı bile hatırlıyorum sütüm olmuyor diye
göğüslerim gergin bile değil diyosun ya olmasına gerek yok sen yok deyip emzirmeyi bırakırsan olanda çekilir olmadığını hissetsen bile emzir zaten daha fazla gelmesini istiyorsan sık sık emzir emzirdikçe gelir
bunun yanında takviye olarak;
bol bol su,meyvesuyu ve sıvı şeyler tüket
arkadaşın biri boza acayip süt yapıyor demişti onu dene
yeşillik ye bol bol
mercimekli bulgur pilavı ye çok güzel süt yapıyor
tatlı şeyler tüket özellikle helva kaşıkla ye ekmeksiz gözle görülür bir artış olacak
sütüm yok deme RABBİM o yavrunun kısmetini gönderir sen çaba göster biraz
bak benim oğlum 7 aylık beraber doğum yaptığımız bir arkadaş vardı aynı dönemlerde süt sorunu yaşadık
o savaşmadı hiç sütten kesti 3 aylık bebeği
geçen karşılaştık keşke bende emzirseydim acaba geri başlasam süt gelirmi diyor ne kadar pişman
sende o hataya düşme inş. sorununuz hallolur  :amin: 

--elif--

burcum

humana stil tea iç canım günde 2 fincan :icon_thumright: granül olanlardan al eczaneden sallamasını alma sakın :icon_thumright: ve bol bol emzir sürekli emzir sürekli o zaman beyine sinyaller gidiyor bu ürettiğim sütle bebek doymuyor daha fazla üretmeliyim diyecek mama vermeden önce muhakkak emzir sürekli :icon_thumright: inşallah sütlerin dolar taşar bebişin güzel güzel emer ama olmasa da dert etme mamayla büyüyen bir sürü çocuk var gayet de sağlıklılar :opucuk:

seda...

Canım Allah analı babalı büyütsün İnşallah.kuru hurma süt getirir diye duymustum bı de ne yersen ye bol su içmen gerek.en onemlısı de moralını ıyı tutacaksın sütüm gelıyo kızım doyuyo dıye düşün ve emzirirken kızını sev oksa cok faydası oluyo

asya81

canım bol su ve humananın çayını iç :icon_thumright: ben içtiğimde bol gelirdi bir ara üzüntüden 3.ay tamamen kesildi sütüm malesef mamayla büyüttüm.annem derdiki emzirirken hissederdim gögüse giden sütü bendede taş gibi olmazdı ama çktu yatak yorgan üst baş bir kalkardım sütten sırılsıklam olmuş :-ooo bir anda gitti.dmem o üzülme moralini yüksek tut tek etken o bence

sukeyna

Bende aynı dertten muzdaribim sutum yetmiyo cok üzülüyorum doymuyo bebegim :cildir:

Goguslerim de tas gibi oldu canım cok yaniyo ne yapmalıyım bilemiyorum :crybaby2:

gül-i rana

saolun kızlar yorumlarınızı okuyunca rahatladım biraz.yoksa çok sıkıntı yapıyorum kendime neden doyuramıyorum kızımı diye..ama inşallah bundan sonra olumsuz hiç düşünmüycem ..rabbim yavrumun rızkını yollasın diye dua edicem hep.rabbim razı olsun hepinizden :opucuk:

paşamm

Arkadaşım aynı problemi bende ilk 40 gün yaşadım sonra yavaş yavaş sütüm çoğaldı
İlk bebek olunca telaşdan kim ne derse onu yapmaya başladım bende çok stresliydim.. Sütüm gelmeyecek oğlum anne sütü almayacak diye oturup ağlıyordum ama çok yanlış yapmışım şimdi anlıyrm.. Her gelen bişey derdi.. Şunun çayını iç, helva ye onu ye bunu ye... Ama hiç faydası olmadı çünkü stresten gelecek olan süt gelmedi sana tavsiyem ( ilk günler neredeyse hiç uyumuyordum.: bebeğimin dertleri benim sorunlarım ) uykunu almış ol.. Bebek uyurken hemen sende uyu, yalnızsan ve uyanmama diye korkma insan içgüdüsel uyanıveriypr ve her emzirmeden sonra 1-2 bardk su iç..
Bi yerde dinlemiştim Dr süt olsun die çok yemek yanlış emzirdktn sonra içilen su bile süt yapar.. Ben ilk uyku konusunu çözdüm sonra bu şekilde yaptım baktım bebeğim doymaya başladı sürekli su içtim gece başucumda 1 şişe su bulunur halen.. Böyle olunca psikolojik olarak da rahatlıyor insan stres yapma salim yaklaş tüm sorunlara çözümsüz bişey yoktur

Bebeğini güle güle büyür

tweety0555

1.BUNU STRESS HALINE GETIRMICEN
2.BANYOYA GIDIP SICAK SUYU ACIP GOGUSLERINI ASAGI DOGRU SIVAZLIYARAK SUTUM GELECEK OGLUM DOYACAK DIYEREK STRESTEN UZAKLASAN SUT KANALLARI ACILIYORMUS (BEN YAPTIM)
3.KARAUZUMU CEKIRDEKLERI ILE HAVANDA DOVUP SEKERLE KAYNAT IC.
4.SUT,HELVA VE YESIL SOGAN, BULGUR ARTIRIYORDU  BENIM SUTUMU .
5.EN ONEMLISIDE SU COK SU IC...

AMA BEN BU BESINIDE YAPTIM HEPSI FAYDALI OLDU DRUM SOYLEMISTI BANA...

Emine

Benim emzirdiğim dönemde en çok süt yapan şey beyaz üzüm suyu olmuştu minik cam şişelerde satılıyordu sonra süt fazlalığından aşırı sertleşti sağana kadar bayağı zorlanmıştım sütüm azaldıkça beyaz üzüm suyu içmiştim hemen süt artışı oluyordu.

Lă_Tăhzen!

stres yapmicaksin bol dinlenmeye calisacaksin ki bu cok zor  :) bol sivi ama stresten uzak dur  ;)