29 Nisan , 2024, 05:24:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yeni Hamile olanlar Beta HCG kaç çıktı

Başlatan huzur, 28 Aralık , 2012, 11:23:48

« önceki - sonraki »

huzur

Alıntı yapılan: öykükıvanç - 31 Aralık , 2012, 10:34:23
CANIM EŞİN NEDEN BU ŞEKİLDE AKLINI KARIŞTIRIYOR. HAMİLELİĞİN İLK ÜÇ AYINDA MUTLAKA DEMİR HAPI İÇİLMELİ NE KADAR SAĞLIK BESLENİRSEN BESLEN. AYRICA DUA ET DOKTOR PROGESTERON VERMİŞ. BAZILARINA ÖNEMSEMİYOR VERMİYORLAR VE MAALESEF DÜŞÜK OLUYOR. İLAÇLARINI MUTLAKA KULLAN EŞİNE BAKMA. BENİM ÇOK ŞÜKÜR HİÇ KANAMAM OLMADI AMA OLSAYDI DOKTOR GANGİ İLACİ DERSE KULLANIRDIM. AYRICA ŞUANDAN İTİBAREN KENDİNİ YORMAMAYA ÇALIŞ. İMKANIN VARSA SÜREKLİ YAT. NE OLURSA OLSUN KANAMA RİSKİ BİRŞEY. ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM.

dr banada vermiyordu progestan. hem kesenin etrafnda kanamalar var deid. sonra çıkar ayak ben sürkeli tekrarlayınca düşüük tehlikesi varmı diye bi progestan yazalım o zaman dedi...
o yüzden eşimde zaten son anda verdi  gerek yok demekki diye kullanma dedi.

elfo

bence sen eşini dinleme. bak benim doktorum kadar ilaç karşıtı bir doktor tanımadım ama folik asiti mutlaka kullanmamı isterdi.
kanama olayı doktorunun dediği gibi oldukça normal. bende de kanama alanı vardı ve kanamam da olmuştu. progestanın iğnesini yaptı toplamda 5 defa yapılacaktı bi defa yaptı kanamam durduğu için diğer dördünü yapmadı. çok ağır ama çok etkili bi iğneydi. hapı da oldukça etkili mutlaka kullanmalısın onun bebeğe hiçbir zararı yok. aksine tutunmasına yardımcı oluyor.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

huzur

Alıntı yapılan: elfo - 31 Aralık , 2012, 11:02:25
bence sen eşini dinleme. bak benim doktorum kadar ilaç karşıtı bir doktor tanımadım ama folik asiti mutlaka kullanmamı isterdi.
kanama olayı doktorunun dediği gibi oldukça normal. bende de kanama alanı vardı ve kanamam da olmuştu. progestanın iğnesini yaptı toplamda 5 defa yapılacaktı bi defa yaptı kanamam durduğu için diğer dördünü yapmadı. çok ağır ama çok etkili bi iğneydi. hapı da oldukça etkili mutlaka kullanmalısın onun bebeğe hiçbir zararı yok. aksine tutunmasına yardımcı oluyor.

şimdi düşük tehlikesi geçtimi peki

burcum

canım çok merak ettim seni iyi olmanıza sevindim benim hiç kanamam olmamasına rağmen şiddetli kasık ağrısı çekiyordum bu yüzden progestan kullandım 1 kutu bitesiye kadar :icon_thumright: folic asid e ben hamile kalmadan 6 ay önce başladım günde 1 tane hamile kalınca ilk 3 ay günde 3 tane miydi 2 tane mi neydi 3 aydan sonra günde 1 tane kullanmaya devam ettim :icon_thumright:

elfo

Alıntı yapılan: Gümüşşş - 31 Aralık , 2012, 11:31:30
Alıntı yapılan: elfo - 31 Aralık , 2012, 11:02:25

şimdi düşük tehlikesi geçtimi peki

geçti hamd olsun. zaten kanamam olduğunda da doktorum düşük tehlikesi kesin var diyemem gebeliğin ilk 3 ayında normal bunlar ama ilk 3 ay her türlü kanamayı düşük tehlikesi var saymak daha doğru olur o yüzden işimizi daha da sağlama alalım deyip progestan iğnesi yapmıştı.

huzur

anladım... bakalım inş bişey olmaz bendede.
tuvalete korka korka gidiyorum.

ya birde yatış şeklimiz bebeği etkilermi hemen 1 ayda.
yüzüstü falan yatarken birşey olurmu..
çok uykum var şuan. masanın üstünde başımı koymuş dalmıştım belim bükülmüş resmen :sleepy1: :sleepy1: :sleepy1:

elfo

karın üstü hariç her türlü yatabilirsin şu an

çıtır anne

ya biz 4bucuk aylik olduk
ben karin ustu yatiyorum arada bisey olmazki
o bi kesenin icinde onu etkilemez iyice buyumeden  :amin:

huzur

bende karın üstü yatıyorum. hattan bazen midem karnım ağrıyor. karnıma bastırıyorum. zararmı veriyorum bebeğe.

birde arkadaşlar şuan hala oradamı diye düşünüyorum.
bişey olmamıştır değilmi.
yada olursa nasıl anlıycam

ยรlคภ๓คz göภlüm

karın üstü yatmak iyi değil özellikle son aylarda...
Bu pozisyonda rahim ve bebek baskıya uğrayabilir

kordon dolanmasına da neden olabilirmiş doktorum demişti

Gebelikte tavsiye edilen yatış pozisyonu, sol yan yatış şeklinde olmalıdır. Bu pozisyonda kalbe gelen kan akımı artmakta dolayısıyla bebeğe giden kan akımı maksimum düzeyde olmaktadır.Karaciğer sağ tarafta olduğundan;büyüyen rahmin karaciğere yapabileceği baskı ortadan kalkmaktadır. Annenin böbrek fonksiyonları ise bu yatış pozisyonunda en iyi şekilde sağlanmakta ,böylece gelişebilecek ödem miktarı en az düzeyde kalmaktadır.Sırt ağrıları olduğunda; sol yana yatılıp dizler karına doğru çekilmelidir.Bel arkası ve bacak arasına bir yastıkla destek yapılmalıdır.Mide yanmaları ve nefes darlığı geliştiğinde ise sırta yine birkaç yastıkla destek yapılmalıdır.
Uyurken sırt üstü ve karın üstüne yatma pozisyonlarından kaçınmak gerekir. Sırt üstü yatma pozisyonu nefes darlığı, hemoroid, ağza su gelmesi problemlerine sebep olur ve bebeğe giden kan akımını azaltır. Karın üzerine yatma pozisyonu karına baskı yapacağından zararlı olabilir ve zaten karnın büyümesinden dolayı rahatsızlık verecektir

elfo

kızlar hamile olmasanız bile karın üstü yatış pozisyonu peygamber efendimiz s.a.v. tarafından kesinlikle tevsiye edilmeyen bi pozisyon. kendinizi bi şekilde bu tür yatıştan uzaklaştırmaya çalışın.

nescafe

ahhh alifcim ahhh doğru sölüosun da 33. haftadayım hala karın üstü yatmak istiyorumama tabii bebiş için yatmıyorum alışkanlık o kadar kötü ki. hatta soluma da yatamıyorum ben. 3 dakka sola yatıyosam on dakka sağa yatıp uyuyorum. soluma yattığımda uyuyamıyorum takıntı mı oldu nedir allahım bebeğimi koru rabbim onu sana emanet ettim. :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

çıtır anne

Alıntı yapılan: elfo - 02 Ocak , 2013, 11:36:14
kızlar hamile olmasanız bile karın üstü yatış pozisyonu peygamber efendimiz s.a.v. tarafından kesinlikle tevsiye edilmeyen bi pozisyon. kendinizi bi şekilde bu tür yatıştan uzaklaştırmaya çalışın.
biliyorum elifcim ama bazen öyle rahat edebiliyorum dua okuyorum
biraz yatıyorum sonra düzeliyorum  :suclu: :suclu: