psikolojimi bozacaklar

Başlatan elfo, 23 Aralık , 2012, 18:04:05

« önceki - sonraki »

esracım

Canım arkadaşım şimdiden bunları düşünüp kendine dert edinme.Memlekete gidince yüz yüze görüşür anlatırsın.Bende ilk defa duydum tuzlamayı demekki bizim oralarda bunlar yok.Belki var benim haberim yok.Canım hamileliğin keyfini çıkar.Kimse senin bebeğin hakkında karar alamaz.Onun için mücadeleyi sen verdin ama herkes bizlerden çok çocuklarımız hakkında söz sahibi oluyor maalesef  :dontknow: :dontknow:

elfo

kızlar teşekkür ederim hepinizin tecrübelerini ve yorumlarını okudum.
gebelik psikolojisiyle kadıncağıza düşman oldum içten içten.  :suclu: belki de bi ağzını arasam tamam kızın sen ne dersen o olur diyecek. yakında yeğeni doğum yapacakmış başında da kaynanam duracakmış. en iyisi telefonda aman anne bebeği tuzlayıp kundaklamayın diyeyim bakalım ne tepki verecek  :laughing7: inş. sonu kavgaya gitmez. kalp kırmaktan da korkuyorum.
sizin anlattılarınız gibi suyuna tuz atılsa canıma minnet resmen tuzda bebek yapıyorlar. bi de fırına atıp pişirseler tam olacak  :caca: şükür ki bizlere bi sıkıntı olmamış
zaten nasip olursa önceden hemşireleri de örgütleyecem. çocuğumu takip edin tuzlama kundaklama olayı olmasın diyecem.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Kundaklamayi aslinda drlar da tavsiye ediyor bebis kendisini daha güvende hissediyormus ama sadece geceleri rahat uyusun diye. Tuzlama bana hic mantikli gelmiyor tuz göz yakmazmi ya nasil sürülür kücücük bebege Allah Allah...

ARieS

Alıntı yapılan: tuzu kuru - 23 Aralık , 2012, 18:47:53
Canım bebek senin bebeğin değil mı ?? Kim ne derse desin sen olmaz yapamazsınız dedikten sonra kimse in konuşmaya hakkı yok!  :cildir:

Şimdi bunları düşünme doğuma yakın insan gibi anlatırsın sonra kötü oluruz de.  :icon_thumright:

katılıyorum...hiç öyle saçma sapan şeyler yapmayın yaptırmayın...tuzlamak muzlamak neymiş...siz iç güdülerinize göre hareket edin başkalarının lafına göre değil....

asya81

Canım psikolojini bozma tadını çıkar bebeğin tadını aldıktan sonra kaynana filan kalmıyor kalıyorsun bas basa o zamanda biri olsada az uyusam diyorsun.bu arada bende kundaklama istemiyordumki baktım kendini uyandırıyor elleriyle kundakladim 5 ay rahat ettim bı sakıncası yok.dedigimi yasayinca anliycaksin

Selma27

Alıntı yapılan: elfo - 25 Aralık , 2012, 23:12:57
kızlar teşekkür ederim hepinizin tecrübelerini ve yorumlarını okudum.
gebelik psikolojisiyle kadıncağıza düşman oldum içten içten.  :suclu: belki de bi ağzını arasam tamam kızın sen ne dersen o olur diyecek. yakında yeğeni doğum yapacakmış başında da kaynanam duracakmış. en iyisi telefonda aman anne bebeği tuzlayıp kundaklamayın diyeyim bakalım ne tepki verecek  :laughing7: inş. sonu kavgaya gitmez. kalp kırmaktan da korkuyorum.
sizin anlattılarınız gibi suyuna tuz atılsa canıma minnet resmen tuzda bebek yapıyorlar. bi de fırına atıp pişirseler tam olacak  :caca: şükür ki bizlere bi sıkıntı olmamış
zaten nasip olursa önceden hemşireleri de örgütleyecem. çocuğumu takip edin tuzlama kundaklama olayı olmasın diyecem.

Elifcim simdiden bunlara hic kafani takmaa.. Cocuk olunca bak onlarin dedigini yapinca daha rahat olcaksin.. Cunku annelerimiz tecrube etmisler bunu.. Bende cok duygusal oldum. Inan kayin validemin her soyledigi batar gibi oluyorum. Esim her telefon actiginda benimle konusmak istiyorlar..Istemeye istemeye konusuyorum. Onceden ben kendim arardim konusmak icin..Dusun.. Hamilelik psikolojisiyle bende cok degistim. Esim bile farketti , hep soyler. Hamile kaldigindan beri aileme karsin tavrin cok degisti diye.. Elimde degil. Bana bir seferinde dedi oglum gelmiyorsa Turkiye'ye izine, sende gelme dedi. Dusun bunu kac ay sinir oldum ve esime yansittim hep. Bana nasil bunu diyebilir diye.. :hello2: Yalniz dedim ya hamilelik insanin hormonlarini degistiriyor ve cok duygusal oluyoruz.