dukan diyeti günlüğüm

Başlatan (A)yşe (D)eniz (A)da, 22 Aralık , 2012, 12:38:42

« önceki - sonraki »

CAN TANEM

Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 26 Nisan , 2013, 14:11:34
Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Nisan , 2013, 13:57:26
Canım resimleri göremiyorum suan ama azmine hayran kaldım tebrik ederim... :hello2: :hello2: Bende düşünüyorum aslında çok değil 5-7 arası yeter bana müsait bi zamanında seyir evresinde neler tükettiğini yazarsan sevinirim canım öğünleri nasıl mesela..

çok teşekkür ederim canım. Öncelikle söylemeden geçemeyeceğim zor gibi görünsede aslında çok güzel bir diyet 4 buçuk aya yakın oldu hiç açlık çekmedin başka türlü olsa asla veremezdim. son zamanlarda verilen kilo çok olunca endişelenmeye başlamıştım sağlığımla ilgili bir problem yaşarsam diye geçen hafta check-up yaptırdım hiç bir problemim yok allahıma şükür birde yağ kas ölçümü yaptırdım bütün kiloları yağdan vermişim:)) bunları söylüyorum çünkü kafan rahat olmadan yapamıyorsun bu diyeti malesef. bu diyetin benim için en sıkıntılı tarafı kepekti son zamanlarda bir ekmek tarifi buldum ki gerçekten tadı çok güzel oluyor onunla kurtardım:) bunun dışında ben çalışan biri olduğum için genelde hep tavuk, köfte vs. şeyler tükettim fırında ızgara yaptım, çok az yağla tavada kızarttım, haşladım vs. ekmekle tost yapıyorum kendime evde pişen her türlü sebze yemeğini yedim. süt ve ürünlerini asla light kullanmadım evde yaptım yoğurdumu. ben bu diyetin taktiğini buldum izinli olmayan gıdalar var onları asla yeme, sınırlı olanları çok sık olmadan arada ye, kepeği ihmal etme, hergün 1,5-2 litre suyunu iç gerçekten gidiyor kilolar. Ki senin bahsettiğin kiloyu vermen 1-1,5 ay arası sürer . Birde saat sınırı olmadan istediğin zaman istediğin kadar izinli olan herşeyden yiyebiliyorsun atıyorum bir öğünde otur bütün bir tavuğu ye :))))) hiçbir sorun olmuyor gecenin bir yarısı ye ne zaman, ne miktar derdi var bu diyette

Canım bu kadar yiyoruzda nasıl gdiyor bu kilolar anlamadım :ehi:

Mesela yasak olan seyler nedir ekmek vs her zaman yasakmı tatlı meyve..

Balböceği

Şimdi nasıl korumayı planlıyorsun canım  :flowers:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Nisan , 2013, 14:21:23
Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 26 Nisan , 2013, 14:11:34
Alıntı yapılan: CAN TANEM - 26 Nisan , 2013, 13:57:26
Canım resimleri göremiyorum suan ama azmine hayran kaldım tebrik ederim... :hello2: :hello2: Bende düşünüyorum aslında çok değil 5-7 arası yeter bana müsait bi zamanında seyir evresinde neler tükettiğini yazarsan sevinirim canım öğünleri nasıl mesela..

çok teşekkür ederim canım. Öncelikle söylemeden geçemeyeceğim zor gibi görünsede aslında çok güzel bir diyet 4 buçuk aya yakın oldu hiç açlık çekmedin başka türlü olsa asla veremezdim. son zamanlarda verilen kilo çok olunca endişelenmeye başlamıştım sağlığımla ilgili bir problem yaşarsam diye geçen hafta check-up yaptırdım hiç bir problemim yok allahıma şükür birde yağ kas ölçümü yaptırdım bütün kiloları yağdan vermişim:)) bunları söylüyorum çünkü kafan rahat olmadan yapamıyorsun bu diyeti malesef. bu diyetin benim için en sıkıntılı tarafı kepekti son zamanlarda bir ekmek tarifi buldum ki gerçekten tadı çok güzel oluyor onunla kurtardım:) bunun dışında ben çalışan biri olduğum için genelde hep tavuk, köfte vs. şeyler tükettim fırında ızgara yaptım, çok az yağla tavada kızarttım, haşladım vs. ekmekle tost yapıyorum kendime evde pişen her türlü sebze yemeğini yedim. süt ve ürünlerini asla light kullanmadım evde yaptım yoğurdumu. ben bu diyetin taktiğini buldum izinli olmayan gıdalar var onları asla yeme, sınırlı olanları çok sık olmadan arada ye, kepeği ihmal etme, hergün 1,5-2 litre suyunu iç gerçekten gidiyor kilolar. Ki senin bahsettiğin kiloyu vermen 1-1,5 ay arası sürer . Birde saat sınırı olmadan istediğin zaman istediğin kadar izinli olan herşeyden yiyebiliyorsun atıyorum bir öğünde otur bütün bir tavuğu ye :))))) hiçbir sorun olmuyor gecenin bir yarısı ye ne zaman, ne miktar derdi var bu diyette

Canım bu kadar yiyoruzda nasıl gdiyor bu kilolar anlamadım :ehi:

Mesela yasak olan seyler nedir ekmek vs her zaman yasakmı tatlı meyve..

seyir evresinde ekmek, şekerli olan herşey, meyve, nişastalı olan bütün yiyecekler vs yasak ama ekmeğimi kendim yapıyorum. güçlendirmeye geçtim ben şimdi meyvelere kavuştum nihayet.... ödül öğünlerimde istediğim yiyeceği tatlı tuzlu olsun hiç farketmez istediğim kadar yiyorum ama seyirde kesinlikle yasaktı bunlar

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: Balböceği - 26 Nisan , 2013, 14:23:14
Şimdi nasıl korumayı planlıyorsun canım  :flowers:

3. evre olan güçlendirme evresine geçtim yasak olan herşey kademeli olarak ekleniyor diyete örneğin günde 1 porsiyon meyve, 2 dilim tam buğday ekmeği. haftada 1 günde ödül öğünü var istediğini yiyebiliyorsun

Balböceği

Hmmm gayet güzel miş  :icon_thumright:

Maşallah sana  :nazar:

Balböceği

Hemen hemen aynı zamanda başladık sen tam gaz gittin  :nazar: benim hedefe 1 kilo kaldı darısı bana  :ehi:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: Balböceği - 26 Nisan , 2013, 14:32:27
Hemen hemen aynı zamanda başladık sen tam gaz gittin  :nazar: benim hedefe 1 kilo kaldı darısı bana  :ehi:

1 kilo nedir ki diyeceğim ama son kilolar çok zor gidiyor ben son 2 kiloda mahvoldum:)

Balböceği

Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 26 Nisan , 2013, 15:35:32
Alıntı yapılan: Balböceği - 26 Nisan , 2013, 14:32:27

1 kilo nedir ki diyeceğim ama son kilolar çok zor gidiyor ben son 2 kiloda mahvoldum:)
bende öyleyim canım  :k06: son 3 haftadır gram gram kilo vermeye başladım  :k06:

Bu 1 kiloda 1 ay oynatır beni  :ehi:

MariaJutle

Patates diyeti için neredeyse her evde mevcut olan patates ve yoğurt ile mükemmel bir diyet listesi yapabilirsiniz. Patates diyeti ile 3 günde 5 kilo vermeniz mümkündür.

Patates Diyeti ile 3 Günde 5 Kilo

Acıkmak diyet yapanların en büyük problemlerinin başında gelmektedir. Pek çok diyet listesinde çok az oranda gıdalar mevcuttur ve gün boyu aç kalmanız gerekmektedir. Fakat patates yoğurt diyeti ile hem tok kalmak hem de başka gıdalara yönelmeden kilo vermeniz mümkündür.
Diyet yapan pek çok hanım açlığa dayanamayarak diyetlerini gün içerisinde keser ve normal beslenmelerine devam ederler. Fakat patates diyetinde tok olduğunuz için böyle sıkıntıları yaşamazsınız.
Patates diyeti ile ilgili yapılan olumsuz yorumlardan biri tek tip beslenme üzerine kurulu olmasıdır. Ancak yinede bu diyeti yapanların sayısı bir hayli fazladır. Eskilerden bu yana patates kilo aldıran bir besin olarak bilinmekte ve bu yönü ile tanıtılmaktaydı. Ancak patatesin kontrollü bir şekilde tüketilmesi zayıflamaya ciddi katkılar sağlamaktadır.

patates diyeti tarifi ile 3 gün de 5 kilo verebileceksiniz. Bu diyetin en büyük özelliği ödem atıcı ve bağırsak temizleyici olmasıdır. Bu nedenle sık olarak tuvalete çıkma ihtiyacınız olabilir.

Gün

Kahvaltı

1 tane haşlanmış patates
1 su bardağı yoğurt

Öğle

2 tane patates
1 su bardağı yoğurt

Akşam

2 su bardağı yoğurt

Gün

Kahvaltı

1 su bardağı yoğurt

Öğle

2 tane patates
1 su bardağı yoğurt

Akşam

1 tane haşlanmış patates
1 su bardağı yoğurt

Gün

Kahvaltı

1 tane haşlanmış patates

Öğle

1 tane patates
1 su bardağı yoğurt

Akşam

1 su bardak yoğurt

Not:

Haşlamış olduğunuz patateslere kesinlikle tuz eklemeyin ve sade olarak tüketin.
Patates yoğurt diyeti yalnızca üç gün ve 2-3 ayda 1 defa uygulanmalıdır, uzun süreli devam edilmesi vücudunuza zarar verebilir.
Diyette, şekersiz olarak çay, kahve ve yeşil çayda içebilirsiniz.
Diyet süresince günde 2-3 litre su içmeyi unutmayınız.