28 Mart , 2024, 18:21:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

dukan diyeti günlüğüm

Başlatan (A)yşe (D)eniz (A)da, 22 Aralık , 2012, 12:38:42

« önceki - sonraki »

sedoşşş

Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 04 Mart , 2013, 14:07:40
bırakmam zaten bu kadar az kalmışken bırakılırmı hiç :k06: :k06: :k06: bende diyet bitsin ağzıma yumurta ve tavuk sürmem herhalde en pratik onlar olduğu için çok fazla tükettim artıkkk usandımmm :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: Yulaf kepeğiyle aran nasıl ben son birkaç gündür ekmek yapıyorum kendime güzel oldu sevdim, yoğurtla hiç tüketemedim ben

Ben genelde krep yapıyorum akşamları tüketiyorum ekmek niyetine.. Ben de yoğurtla hiç tüketmedim çoğunlukla krep yapıyorum.. Dün akşam köfte yaptım köftenin içine koydum güzel oldu.. Seyirde sebzeleri nasıl pişiriyosun mesela ıspanak, pırasa, karnabahar gibi ?

(A)yşe (D)eniz (A)da

ıspanağı çok az yağla her zaman yaptığımız gibi yemek yapıyorumsadece içine pirinç koymuyorum, ama ben sebzeleri genelde çiğ olarak tüketiyorum salata çok yapıyorum çünkü her öğünde protein yemek zorundayız bu nedenle yemek olarak protein yanında sebze yiyorum yada sebzeli et yemekleri yapıyorum. sana bir ekmek tarifi vereyim süper oluyor aynı hazır aldığımız kepek ekmekleri gibi oluyor hemde daha doyurucu. artık kekte yapabilirsin kekleride beğeniyorum ben. eğer kabızlık sorunun olursa bana söyle sana bir tarif veririm kabızlığa bire bir :k06: :k06:

sedoşşş

Ben de tam onu söylicektim evet biraz kabızlık problemim var.. Zaten normalde de vardı kuru kayısı falan yiyodum.. Su çok içiyorum hatta 2,5 lt bile oluyo bazen..Ekmek tarifini verebilirsen iyi olur krepten de bıkmayayım dönüşümlü yaparım.. Seyir evresini de 1/1 yapmaya karar verdim..

(A)yşe (D)eniz (A)da

kabızlık için dukanın bir tarifi var seyire geçince yap inanılmaz bağırsak çalıştırıyor onu akşam eve gidince yazarım tam ölçüler aklımda yok ama bunun için toz tatlandırıcı lazım almışmıydın sen? ekmekte 2 yumurta, 3 kaşık yoğurt, 6 kaşık yulaf kepeği galeta karışımı(carrefour ve migroslarda var) 1 çay bardağından 1 parmak eksik süt ve tuz bütün malzemeleri karıştırıp kalıba dök 150 derecede pişir. eğer yulaf kepeği galetasını bulabilirsen çok iyi olur hem tadı çok güzel hemde günde 3 kaşık hakkın oluyor yani bu ekmek 2 günlük oluyor. ben bu ekmekle tost yapıyorum çok güzel oluyor :)

sedoşşş

Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 04 Mart , 2013, 15:03:35
kabızlık için dukanın bir tarifi var seyire geçince yap inanılmaz bağırsak çalıştırıyor onu akşam eve gidince yazarım tam ölçüler aklımda yok ama bunun için toz tatlandırıcı lazım almışmıydın sen? ekmekte 2 yumurta, 3 kaşık yoğurt, 6 kaşık yulaf kepeği galeta karışımı(carrefour ve migroslarda var) 1 çay bardağından 1 parmak eksik süt ve tuz bütün malzemeleri karıştırıp kalıba dök 150 derecede pişir. eğer yulaf kepeği galetasını bulabilirsen çok iyi olur hem tadı çok güzel hemde günde 3 kaşık hakkın oluyor yani bu ekmek 2 günlük oluyor. ben bu ekmekle tost yapıyorum çok güzel oluyor :)

Yulaf kepeği alırken görmüştüm galeta karışımını ama almadım.. Toz tatlandırıcıyla birlikte alırım.. Ekmeğin içine yulaf kepeği koyunca olmuyo mu ille yulaf kekpeği galeta karışımıyla mı yapmamız gerekiyo ? Bu arada kabızlık için tarif kitabında varsa okumaya devam ediyorum rastlarım büyük ihtimalle 105. sayfadayım.. Kaçıncı sayfada olduğunu hatırlıyosan bakayım..

(A)yşe (D)eniz (A)da

kepeklede olur ama galeta karışımının tadı daha güzel ağzına çok fazla kepek tadı gelmiyor hemde bunda günlük 3 kaşık yulaf hakkın oluyor seyirde. kekler, poğaçalarda daha güzel oluyor. ben kepeği hiç sevemedim ama galeta karışımını sorunsuz tüketiyorum. tatlandırıcıyı takita formtat 60 al dukan diyetine en uygun olanı bu

__nil__

yaaa acill motivasyon lazım bana başlamam lazım gaza getirin beniiiii kilooo vermem lazıııımmmmmmmmmmm

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: __nil__ - 04 Mart , 2013, 18:14:58
yaaa acill motivasyon lazım bana başlamam lazım gaza getirin beniiiii kilooo vermem lazıııımmmmmmmmmmm

canımmm eğer zayıflayınca yaşayabildiğim duyguyu anlatabilseydim inan bir saniye bile düşünmez başlardın. Aslında zor olan birşey yok o ilk kararı verebilmek zor olan. ben 16 kilo verdim toplamda belki son 7-8 yıldır bedenim 63 kiloyu hiç görmemişti ve görebileceğine karşıda hiç ümidim yoktu...

__nil__

ne  kadar zamanda verdin cnm? atak dönemini bi geçirebilsem ben tavuk et filan yemiyorum 5-6 günde sadece süt ürünleriyle geçmiyor o zor oluyor birde dersaneye gidiyorum günde 7-8 saat oradayım orda ne yiceğimi şaşıyorum resmen

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: __nil__ - 05 Mart , 2013, 00:49:18
ne  kadar zamanda verdin cnm? atak dönemini bi geçirebilsem ben tavuk et filan yemiyorum 5-6 günde sadece süt ürünleriyle geçmiyor o zor oluyor birde dersaneye gidiyorum günde 7-8 saat oradayım orda ne yiceğimi şaşıyorum resmen

canım bu diyet et ve süt ürünlerini kullanmazsan çok zor çünkü süt ve ürünlerini çok fazla tüketmiyoruz ödem yaptığı için. ben 2 buçuk ayda verdim ama çok sıkı yaptım et ve ürünlerini sevdiğim için çalışırkende zor olmuyor ızgara şeyler yiyorum hep dışarıda

sedoşşş

Alıntı yapılan: __nil__ - 04 Mart , 2013, 18:14:58

Ben daha önce diyetisyene gitmiştim 10 kiloya yakın verdim istersen sana diyet listemi gönderebilirim.. Ben sıkılıp bıraktım bu diyet listesini o yüzden dukana başladım.. Tabi et ve tavuğu da seviyorum o yüzden çok sıkıntı olmuyo şu an için..

sedoşşş

Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 04 Mart , 2013, 15:28:33
kepeklede olur ama galeta karışımının tadı daha güzel ağzına çok fazla kepek tadı gelmiyor hemde bunda günlük 3 kaşık yulaf hakkın oluyor seyirde. kekler, poğaçalarda daha güzel oluyor. ben kepeği hiç sevemedim ama galeta karışımını sorunsuz tüketiyorum. tatlandırıcıyı takita formtat 60 al dukan diyetine en uygun olanı bu

Dün Akşam verdiğin ekmek tarifini yaptım süper oldu.. Muffin kalıplarına koydum hem tadı hem şekli güzel oldu.. Teşekkür ederim.. Bugün seyir evresinin ilk günü.. Kitaba baktım göremedim Kırmızı közlenmiş biber yiyebiliyomuyuz.. Öğlen yemeği için yoğurt ve kırmızı biber getirdim yanımda... Bu arada 6 günde tam 2,5 kilo vermişim  :occasion14: :occasion14:

(A)yşe (D)eniz (A)da

canım ge kaldım biliyorum ama seyirde közlenmiş biber , patlıcan yiyebiliyoruz. 6 günde 2 buçuk kilo vermek inanılmaz değilmi. bende duraklamadan kurtuldum nihayet 62.600 le uyandım güne  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: sonra giydim eşofmanlarımı sabahın ayazında 1 saat yürüdüm çok soğuktu :-ooo :-ooo :-ooo ama deydi hedefe son 3 kilo güçlendirmeye geçeceğim nihayet :hello2: :hello2: :hello2:

sedoşşş

Alıntı yapılan: (A)yşe (D)eniz (A)da - 06 Mart , 2013, 12:40:46
canım ge kaldım biliyorum ama seyirde közlenmiş biber , patlıcan yiyebiliyoruz. 6 günde 2 buçuk kilo vermek inanılmaz değilmi. bende duraklamadan kurtuldum nihayet 62.600 le uyandım güne  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: sonra giydim eşofmanlarımı sabahın ayazında 1 saat yürüdüm çok soğuktu :-ooo :-ooo :-ooo ama deydi hedefe son 3 kilo güçlendirmeye geçeceğim nihayet :hello2: :hello2: :hello2:

Evet gerçekten inanılmazdı.. :hello2: :hello2: Daha bi azimle devam ediyorum..  :hello2: Hangi şehirdeydin sen ? Ben Bursadayım burası da sabah çok soğuktu.. Öğlen biraz ılınmış hava ben de yürüyüşümü yaptım geldim..

(A)yşe (D)eniz (A)da

Ben Eskişehir'deyim canım bu şehrin ayazı meşhurdur :-ooo :-ooo yakınmışız bu arada :) Azimle devam et bencede inan kısa sürede sonuçlarını alacaksın :k06: :k06: