dukan diyeti günlüğüm

Başlatan (A)yşe (D)eniz (A)da, 22 Aralık , 2012, 12:38:42

« önceki - sonraki »

(A)yşe (D)eniz (A)da

22 Aralık , 2012, 12:38:42 Son düzenlenme: 28 Ocak , 2013, 18:00:50 (A)yşe (D)eniz (A)da
Ben hamilelikte ve sonrasında baya bi kilo aldım artık rahatsız olmaya başlamıştım okulda öğretmen arkadaşlarımda dukan diyeti furyası vardı uzun zamandır hiç dikkatimi vermemiştim onlara... sonra bi araştırayım dedim kitap almakla başladım işe mantığını öğrenince ve internette sonuçlarını paylaşanları görünce fena gaza geldim bir azimle başladım.

17 aralık 79.300 kg la atak evresine başladım
22 aralık 76.400 kg la atak evresinin son günündeyim :hello2: :hello2: :hello2:

aranızda yapan varsa bilgi alışverişinde bulunabiliriz  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

__nil__

cnm bende istiyorum yapmak biraz anlatırmısın kitap mı almalıyım çok aç kalınıo mu vs. neler yiyosun

__nil__

cnm bende istiyorum yapmak biraz anlatırmısın kitap mı almalıyım çok aç kalınıo mu vs. neler yiyosun

ayy

canım bende merak ettim ama kendim için değil eşimin kuzeni tüp bebek ilaçları yüzünden çok kilo aldı onun için.ve 3 denemeye gecemiyorlar bu yüzden :dontknow: :dontknow: :dontknow: :opucuk: :opucuk:

(A)yşe (D)eniz (A)da

22 Aralık , 2012, 13:06:17 #4 Son düzenlenme: 22 Aralık , 2012, 13:09:04 (A)yşe (D)eniz (A)da
Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Aralık , 2012, 12:52:49

canım kitabı mutlaka al o sana hem motive kaynağı olacak hemde aradığın bütün soruların cevabını kitaptan bulacaksın. Araştırdınmı bilmiyorum ama dukan diyeti dört evreden oluşuyor atak evresiyle başlıyorsun( atak evresi 2-5 gün sürüyor) sadece protein yiyorsun(et ve türevleri, süt ve türevleri, jambon, balık, deniz mahsülleri, ciğer vs) sınırsız istediğin kadar tek kural yağ yokçok azda tuz. süt ürünlerininde marketlerde light olanlarını seçiyorsun yani en az yağlı olanlarını tüketiyorsun. ilk iki gün zorlandım benim beslenme alışkanlığıma hiç uygun değidi dilim dilim ekmekler yok tabak tabak tatlılar yok:) ama baktımki hiç acıkmıyorum ve 1. gün bitiminde ertesi sabah tartıya bir çıktım hiç eksiksiz 1 kilo gitmiş. bu atak devresinde protein sayesinde bütün ödemlerinden kurtuluyorsun ve bol bol su günde en az 1 buçuk litre, şekersiz çay kahve sınırsız ben günde 1 tane light meyveli yoğurt ve coca cola zero içiyorum birde unutmadan 1 buçuk çorba kaşığı yulaf kepeği mutlaka tüketiliyor bağırsakların çalışması için. aslında çok mantıklı bir diyet eğer yapmaya karar verirsen ilk önce dukan diyeti resmi sayfasında bir test var onu yapman gerekiyor o sana bütün evrelerin sürelerini belirliyor mesela ben 18 kilo vermek istiyorum bana;
5 Gün atak evresi
4 Ay seyir evresi
sonrası zaten güçleendirme ve koruma evresi olarak devam ediyor. ama bünyeden bünyeyede değişiyor benim arkadaşım 43 günde 15 kilo verdi

destina06

canım benim vermem gereken 1,5 kilo var anlat da o kilo için kitap almayak :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bir gün sadece yoğurt bütün öğünler de bir gün sadece et felan mı.Yok kitabı ben aldım siz de alın diyosan bilemem :k06: kolay gelsin bu arada.5 günde 3 kilo da süper ben zaten o kadar kilo versem hefdefimin bile altına düşerim :hello2: :hello2:

(A)yşe (D)eniz (A)da

atak evresinde en az 2 en fazla 5 kilo veriyorsun ama bu giden yağ değil vücudunda biriken su gidiyor, bu evrede sebzede yok seyir evresinde geçiyorsun sebzelere meyve güçlendirme evresine kadar yasak. dukan yemeklerinin tarifleri olduğu siteler var ben yemeklerimi o tariflere göre yapıyorum birde sabahları 30 dakika yürüyorum. facebookta dukan diyeti türkiye diye bir sayfa var orada Pınar haker diye biri benim ilham kaynağım oldu :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: 8 ayda 51 kilo vermiş ve önceki ve sonraki resimlerini paylaşmış değişimi görmeniz lazım inanılmazzzzzz

ayy

Alıntı yapılan: destina06 - 22 Aralık , 2012, 13:11:49
canım benim vermem gereken 1,5 kilo var anlat da o kilo için kitap almayak :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bir gün sadece yoğurt bütün öğünler de bir gün sadece et felan mı.Yok kitabı ben aldım siz de alın diyosan bilemem :k06: kolay gelsin bu arada.5 günde 3 kilo da süper ben zaten o kadar kilo versem hefdefimin bile altına düşerim :hello2: :hello2:
kızz delüüüü :toothy10: :toothy10: :toothy10:
1.5 kilo için ne diyetiiiiiiii :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
ben sana diyim kahvaltı dışında ekmek yeme bide çaydan şekeri çıkar bak 1 ayda 4 kilo vermiştim ben 3 sene önce...ozamanlar böyle zayıf değildim tombiiştim :opucuk: :opucuk: :opucuk:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: destina06 - 22 Aralık , 2012, 13:11:49

sen 1 buçuk kilo için sakın kitap alma zaten 3-4 gün atak yapsan o kilo gider korumak ve bir daha kilo almamak içinde bundan sonra haftanın 1 gününde sadece protein tüket yeterli. hayır istediğinden istediğin öğünde istediğin kadar yiyorsun istersen bir öğünde hepsini ye :) proteinde asla sınır yok. yiyecekler konusunda bir kaç tavsiye vereyim aldığın her ürünün yağ oranına bak %2 yi geçmesin
ben peynir olarak Bimden Aknaz light alıyorum yağ oranı en düşük onu bulabildim birde yörsanın lor peyniribu değerlerde diğer peynir çeşitlerini bulmak çok zor bu nedenle tüketmiyorum. yoğurt olarak Sütaşın light yoğurdunu jambon zaten yağsız.  Etleride ya haşlama, ya ızgara yada fırında yap çünkü yağ yasak ve yağsız et ürünleri tercih et en fazla 3 günde 1 buçuk kiloyu verirsin

destina06

abowww kadinin icinden bir ben cikmis nerdeyse iyi vermis o kadar kiloyu :aferin: :aferin: gerci siz bebeisleri dogurdugunuz onlari vericeniz bakalim biz bebeleri dogurunca ne kadar kilo vermeye calizcaz :hello2: :hello2: :hello2:. Canim anlamadigim bisey var sadece protein alacaz ya o atak evresi dedigin evrede.mesala sabah kahvaltida peynir sut yumurta yedik hic ekmek yemiyoz de mi ya da oglen balik yedik salata yok mu corba felan yok mu  :icon_scratch: simdi ben misalen o atak evresini yapsam zarari yok uc kilo vereyim bir liste yapacak olsan ben ne yiyecem o bes gun de :opucuk:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: destina06 - 22 Aralık , 2012, 14:12:28
abowww kadinin icinden bir ben cikmis nerdeyse iyi vermis o kadar kiloyu :aferin: :aferin: gerci siz bebeisleri dogurdugunuz onlari vericeniz bakalim biz bebeleri dogurunca ne kadar kilo vermeye calizcaz :hello2: :hello2: :hello2:. Canim anlamadigim bisey var sadece protein alacaz ya o atak evresi dedigin evrede.mesala sabah kahvaltida peynir sut yumurta yedik hic ekmek yemiyoz de mi ya da oglen balik yedik salata yok mu corba felan yok mu  :icon_scratch: simdi ben misalen o atak evresini yapsam zarari yok uc kilo vereyim bir liste yapacak olsan ben ne yiyecem o bes gun de :opucuk:

canım atak evresinde sebze yok atağı bitirip seyire başlayanlar protein+sebze tüketmeye başlıyorlar sen zaten atakta vereceğin için 2-3 gün sebze ekmek vs. yemeyeceksin ama kiloyu verdikten sonrada yüklenme ki geri alma :)
ben sana örnek bir menu yazayım

Sabah Kahvaltısı

1 Haşlanmış Yumurta
Yağsız Beyaz Peynir
Yulaf Kepeği Krebi
Çay
Ara Öğün

Tarçınlı Süt
Öğle Yemeği

Balık Izgara
Light Cola
Akşam Yemeği

Kıymalı Yumurta
Yoğurt
1 Dilim Yulaf Kepeği Ekmeği

yulaf kepeğiytle yapılanların tariflerini internette bulabilirsin bu sadece örnek çeşitlendirmek sana bağlı

destina06

Tesekkur ederim canim :opucuk: ne kadar az kikloyla bebisleri beklersek hamilelik doneminde kasmadan yiyebiliriz. :hello2: :hello2:su yulaf kepegi ekmegi migrosta felan satilir mi ki :dontknow: yoksa ekmek neyin pisiremem heral kendime :k06: :k06:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Yok canım hazır satılmıyor malesef ben çok ekmek istediğimde kendim pişiriyorum. ama yulaf kepeğini illa işlenmiş olarak tüketmen gerekmiyor günlük limitin 1 buçuk çorba kaşığı bunu yoğurda karıştırıp yiyebilirsin ben genelde öyle yapıyorum yediklerim doyurucu olduğu için şu anda ekmeğe çok ihtiyaç duymuyorum. ama yulaf kepeğinin gün içinde mutlaka tüketilmesi gerekiyor birde su diğerlerinden ister yersiin ister yemezsin tercih senin. yulaf kepeğini insanlar çok karıştırıyor carrefourda bulabilirsin doğalsan marka yulaf kepeği, yulaf ezmesi falan var bu diyette onu kabul etmiyorlar illa kepeği olacakmış :k06: :k06: :k06: :k06:

destina06

Aslindan vermen gereken cok fazla degil micsan verirsin de  :k06: belli bir yasdan sonra kilo vermek zor oluyor alinan kilolar yerlesip kaliyor. ;D ben bu ornek listeyi 5 gun boyunca ayni sekilde uygulasam olur heralde.insan bes gun ac kalsa olmez ;D bana da bisey olmaz heralde :toothy10:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: destina06 - 22 Aralık , 2012, 15:51:01
Aslindan vermen gereken cok fazla degil micsan verirsin de  :k06: belli bir yasdan sonra kilo vermek zor oluyor alinan kilolar yerlesip kaliyor. ;D ben bu ornek listeyi 5 gun boyunca ayni sekilde uygulasam olur heralde.insan bes gun ac kalsa olmez ;D bana da bisey olmaz heralde :toothy10:

sen bu listeyi uygula 5 güne kalmaz zaten :) :) :)