28 Mart , 2024, 22:38:17

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

DOĞUM ÇANTASI

Başlatan _nilgun_, 21 Aralık , 2012, 16:52:01

« önceki - sonraki »

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 11 Aralık , 2013, 16:07:36
dur canım sana çok erken değil mi?   :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ben de geçen hafta hazırladım
:ehi: :ehi: AYSEM NE BİLEM EŞİM  EVİYO HAZIRLA DİYE  :ehi: :toothy10:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ยรlคภ๓คz göภlüm

çantayı hazırlamak da çok heyecanlı kadeşinin çantasını oğlum hazırladı, ne giyeceğine o karar verdi

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 11 Aralık , 2013, 16:22:09
çantayı hazırlamak da çok heyecanlı kadeşinin çantasını oğlum hazırladı, ne giyeceğine o karar verdi
SENİN OĞLUSUN BAYA YARDIMCI OLUR SANA BENCE SEN HİÇ ZORLANMAZSIN  :icon_thumright: :nazar:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ยรlคภ๓คz göภlüm

inşallah öyle olur canım

mandalinaportakal

doğuma 10 haftamız falan kaldı.kızımın eşyaları hazır ama henüz yıkayıp ütülemedim.sizce ne zaman harekete geçsem? ::)

makaron

Benım doktorum 34. Haftadan sınra kapıya çantanı koy demişti. Hoş ben doğuma 2-3 gın kala hazırladım ancak. Hiç doğuracak gibi değildim.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 18 Ağustos , 2014, 14:24:27
doğuma 10 haftamız falan kaldı.kızımın eşyaları hazır ama henüz yıkayıp ütülemedim.sizce ne zaman harekete geçsem? ::)
çantayı hazırlamasan da yıkayıp ütülesen iyi olur.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 11 Aralık , 2013, 16:22:09
yavrum hastanede hiçbirşey giyememişti. hastane çıkışını doğumdan sonra giydirip hemen çıkartımışar eve getirdiğimde gördüm  kan izleri vardı. yoğun bakımdan çıkıp eve geleceğinde yine onları giydirmiştik, oğlum öyle istemişti

mandalinaportakal

dün akşam yeni aldığımız kıyafetleri yıkadım,serdim kuruyorlar.abisinden kalan yeni doğan takımlarını da yıkadım,onlar da hazır oldu.bu akşam kurumuş olurlar ütüler kaldırırım.bir iki hafta sonra da çantamızı hazırlarız :love9: ne mini mini şeyler,unutmuşum sanki bebeklerin ne kadar küçük olduğunu ::)

Z. Katip

kayınvalidem hiç bozulmasın yıkayıp ütüleme diyor. siz yıkamayı mı tavsiye ediyorsunuz yoksa öyleyce çantasına mı koyuyum kıyafetlerini  :honk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

kesinlikle yıka, ütüle. yıkamadan kıyafet   giymek sakıncalı. tekstil atölyesinde çalışan abla anlatmıştı. kıyafetler dikilirken hep yerde oluyormuş.

bebeğin ilk kıyafetlerin de ütü olması iyi olur daha hijyenik. oğlum yoğun bakımdan çıkacağında hemşire kıyafetlerini  özellikle ilk günlerde ütüleyin demişti

mandalinaportakal

mutlaka yıkanmalı ve ütülenmeli.ben oğlumun giysilerini 1 yaşına kadar ütülemiştim.hala tişört ve pantolonlarını ütülerim.hem hijyenik hem de şık duruyor.

mandalinaportakal

dalan roxy aldım bebeğin kıyafetlerini yıkamak için.oğlumda hacı şakir kullanmıştım ama durulamada tam temizlenmiyordu sanki.ufak ufak sabun parçaları yapışıp kalıyordu kıyafetlere.dalan toz şeklinde o yüzden daha kolay durulanıyor

Z. Katip

haklısınız. doğuma 38 gün kalmış. inş. doğurmadan yapabilirim  :)

Z. Katip

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 19 Ağustos , 2014, 09:41:15
dalan roxy aldım bebeğin kıyafetlerini yıkamak için.oğlumda hacı şakir kullanmıştım ama durulamada tam temizlenmiyordu sanki.ufak ufak sabun parçaları yapışıp kalıyordu kıyafetlere.dalan toz şeklinde o yüzden daha kolay durulanıyor

normal deterjanla yıkamıyım mı perwolle  :honk: