Milupa Aptamilden Sogudum!

Başlatan esmerim:)), 16 Aralık , 2012, 22:30:54

« önceki - sonraki »

esmerim:))

Kızlar oglusum 6ayını doldurmak uzere :nazar:  :amin:
ek gıdalara coktan gectım bunun yanında gece yatarken kasık maması falan yedırıyorum muhallebı gıbı olanlarından.ayrıyetten devam sutu ıcıyor eskıden mılupa verıyordum herseyı devam sutunude kasık mamalarınıda.
ama bazılarının tatlarının ıyı olmadıgını gordum mesela pırınclı muzlu,ırmıklı muhallebı falan tatları cok agzımı burusturdu benım hıc hos degıl tatları bebegımde begenmedı zaten.boyle ıkı gun acıldıktan sonra kokuyo falan gıbı.sonra devam sutunude degıstırdım hıpp kullanıyorum daha cok hosuma gıttı.hıpp,sma gold,bebelac bıle kullandım hepsının tadı hemen hemen aynıydı sut kokuyo ama mılupa farklı mesela calkalayınca cok kopuruyodu bırde bebeklere agır geldıgını duusunuyorum..
ve bebelac kasık mamaları daha lezzetlı ve daha hos bebegım daha guzel severek yıyor baktım mılupayla ıcerık olarak aynı.
bılemıyorum son zamanlarda mılupadan ıyıce sogudum sadece reklam ıyı yaptıgını dusunuyorum.tabı  bu benım goruslerım bebelac falan begenmeyıp mılupa begenenlerde coktur..ama bence hıc o parayı verıp mılupa almaya deymez dıye dusunuyorum ben.gercı devam sutu hıpp alıyorum onun daha ıyı oldugunu dusunuyorum organık ınek sutu..daha pahalı mılupadan.

Bidulcuse

Aynen katılıyorum sana arkadaşım. Benim de 2 aylık oğlum var. Hipp kullanıyorduk fakat inanılmaz bir gaz sorunumuz olduğu için doktor tavsiyesi ile milupa comformile geçtik. Fakat çok iğrenç bi tadı var. + içinde lifler biberon ucunu habire tıkıyor. Bebeğim yazık helak oluyor yicem diye. Fakat gaz sorunumuza iyi geldi.  Üç ayını doldurur doldurmaz bende yine hipp e geçicem.

muhribe

arkadaşlar, keşke mümkün olsaydı da bebeklerinizi kendi sütünüzle besleyebilseydiniz
son dönemlerde yapılan araştırmalar bebek mamalarının kesinlikle reklamlarda anlatılıdğı gibi besleyici ya da bağışıklık sistemini güçlendirici olmadığını ortaya koyuyor. türkçe'ye çok sık çevrilmiyor bu araştırmalar eğer ingilizce biliyorsanız size birkaç link verebilirim.
mesela ingilitere'de yapılan bir araştırma bu tür mamalarda arsenik ve toksik materyaller bulunduğunu gösteriyor.
eğer şansınız varsa anne sütüne geri dönün. yoksa ek besine geçebildiğiniz en erken dönemde mamaları bırakın. Allah evlatlarınıza sağlık ve afiyet versin  :amin:

Bidulcuse

Alıntı yapılan: ♥ToNTiNi~HaNıM♥ - 18 Aralık , 2012, 15:27:42
arkadaşlar, keşke mümkün olsaydı da bebeklerinizi kendi sütünüzle besleyebilseydiniz
son dönemlerde yapılan araştırmalar bebek mamalarının kesinlikle reklamlarda anlatılıdğı gibi besleyici ya da bağışıklık sistemini güçlendirici olmadığını ortaya koyuyor. türkçe'ye çok sık çevrilmiyor bu araştırmalar eğer ingilizce biliyorsanız size birkaç link verebilirim.
mesela ingilitere'de yapılan bir araştırma bu tür mamalarda arsenik ve toksik materyaller bulunduğunu gösteriyor.
eğer şansınız varsa anne sütüne geri dönün. yoksa ek besine geçebildiğiniz en erken dönemde mamaları bırakın. Allah evlatlarınıza sağlık ve afiyet versin  :amin:

Aminn..
Keşke kullanmasam mama ama maalesef sütüm doyurucu değil. GÜnden güne kilo veriyor sadece beni emerse.. Bu nedenle ek gıda alıyoruz.  Her mama yedirdiğimde vicdan azabı duyuyorum ama yapabileceğim başka bir çarem yok.. Dediğin gibi ek besine geçtiğim anda bırakıcam zaten mama yı.

muhribe

çok iyi anlıyorum canım seni..
ben de oğlum 1.5 aylıkken böbrek taşı düşürmüştüm. o süre zarfında sütümün besleyiciliği azalmış, doktor mamaya başlatmıştı. çünkü oğlum dediğin gibi yavaş kilo alıyordu.
mamayı her verişimde vicdanım sızlıyordu sanki zehir içiriyormuşum gibi  :sad1:
inş tez vakitte doğal gıdalarla beslenmeye başlarsınız sağlıkla  :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben valla milupadan cok memnunum her cesidini aliyom  :hungry: bende cok marka degistirdim bana göre en doyurucu ve iyisi milupa  ::) ama her bebek baska beyenmeyebilir
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

__nil__

benim kızımda milupadan başka bi,şiyi ağzına koymadı denedim beğenmedi.her çocuk başka başka demekki..