ATEŞ SENİ ÇAĞIRIYOR:))

Başlatan destina06, 16 Aralık , 2012, 13:19:11

« önceki - sonraki »

destina06

16 Aralık , 2012, 13:19:11 Son düzenlenme: 16 Aralık , 2012, 13:25:44 destina06
kızlar şu ateş ölçme yöntemini başka bir siteden bir şey araştırırken tesadüfen buldum ve başta normal vücut sıcaklığımı merak edip ölçtüydüm sonra da devamı geldi ve adetin birinci gününden beri ölçmeye başladım.Gerçi bulduğum sitede 7-8 arası diyor ama ben o saatte çoktannnnnn işimin başında oluyorum ve haliyle sabah 5te ölçüyorum bilmiyorum bir geçerliliği var mıdır?ölçümlerimi buraya yazıcam anlayan yorum yapsın :ehi: :ehi:

ikinci günden ölçmeye başlamışım nedense :dontknow:

2.gün 36.7
3. ''     36.3 >> ateş düştüğü gün yumurtlama günün demişler 3. gün yumurtlanmaz heralde :dontknow:
4.''      36.8
5.''      36.6 regl bitti
6.''      36.7
7.''      36.5
8.''      36.6
9.''      36.8
10.''    36.5
11.''    36.3 >> aynı şekilde burda da düşüş var :dontknow:
12.''    36.6
13.''    36.8
14.''    36.6

ayy

şulem valla ben bitirlü anlamıyorum şu ateş işini ...havalarda malum ...
ben hiç sürekli ölçmedim ama anlamayorum nezaman ölçsem hep 37 nin üstünde hiç 36 ları görmedim bende bir sorunmu varkiii yoksa çokmu ateşliyimmmm :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

ölçmeme gerek yok ki hem benim yıllardır nezaman yumurtluyorum nezaman reglimi olcam dk dk sına biliyorum  :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

ayy

kuzuuuuu bu arada başlığa bayıldımmm :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

kuzucuk

şulecim valla başlığa ben de bayıldım  sen çok yaşa emi  :k06:  :k06:  :k06:  :k06:  :k06:  :k06:  :k06:  :k06:
ateş ölçme işi bana çok zahmetli geliyo  hergün hergün ,bir de genellikle her ay dokrtora gittiğim için yumurtlama tarihlerimi iyi öğrendim artık,bir de bebiş gelse çok güsel olcak  :binkybaby:  :binkybaby:  :binkybaby:

sudenaz85

bende ilk defa bu ay denedim 2 gündür düşüyo çarşamda adet günüm bakalım doğrumu ateş yöntemi birde ateş yöntemine baklırsa 2 günde bir yumurtluyorum :toothy10: nasıl iştir bu ayy dediğin gibi havalarda etkili olabiliyor.

Balböceği

Şule Allah iyiliğini versin kız  :k06:

Benimde yumurtlama günlerim ateş ölçer yakınında idi bende ölçtüm 34.7 dedi  :k06:

destina06

:hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: ben de bayıldım başlığa :k06: vallaha kuzular bi yapan olsa da bizi bilgilendirse ya ama şu adetin 3. gününü saymazsam sanırım ben 11. gün yumurtladım çünkü akıntımda oldu o dönemde normalde ben de daha geç yumurtlardım 16.17. 18. güne doğru ama bu sefer niye öyle oldu anlamadım :dontknow: :dontknow:

destina06

Alıntı yapılan: Balböceği - 16 Aralık , 2012, 14:53:43
Şule Allah iyiliğini versin kız  :k06:

Benimde yumurtlama günlerim ateş ölçer yakınında idi bende ölçtüm 34.7 dedi  :k06:

ateş ölçer yakınında ne demek kız eda :k06:

Balböceği

Ateş ölçer açıktaydi yani  :ehi: dedim bide ben ölçeyim  :ehi:

destina06

ya sanırım bunu için vucudunun normaldeki sıcaklığını bilmek lazım sanırım ben de ilk aldığımda ateş ölçeri o zaman adetli felan değildim ölçmüştüm ve hep 36 küsürlerde çıkıyodu demek ki dedim benim normal vucüt ısım o. :dontknow: sana bakılaraktan baya ateşliyim yani :occasion14: :occasion14:

ayy

yaaa ben düzenli ölçmüyorum ama benimm neden heppp 37 küsürlerde çıkıyorrr :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
Allah ALLAH anlamdım kiii bir banada cevapp versinnn ....ben hep ateşle mi geziyom yoksa öyleeeeee :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

şulem bu arada bu buayınmı kuzuuuummm eger öyleysee hep yükselişteeeee :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

destina06

ayşem canım bu bu ayın ama hep yükselişte değil bak 36.5-36.6-36.7-36.8 ortalaması bu sadece iki kere 36.3 düşmüş :dontknow: zaten öyle bir iki derecelik fark da fark etmez bence bu tabloda tek anormal ısı 36.3 demek ki ben o zaman yumurtlamışım ama üçüncü olması kafamı bulandırıyor.demek ki senin normal vucüt ısın 37 canım herkesin aynı olmazmış çünkü

destina06

Vücut Isısı Takibi

Bir adet dönemi (siklus) ortalama 28 gündür.Bir siklusta ovulasyon ortalama olarak beklenen adetten 14 gün önce görülür. Eger adet dönemi daha uzun veya kisa ise ovulasyon günleri degisicektir.Örnegin siklus 35 gün ise (35-14=21) 21.gün,eger siklus 25 (25-14=11) gün ise 11. gün yumurtlama günüdür.

BBT takip etmekle ovulasyonun olup olmadigini ve ovulasyon gününü kestirmek mümkündür.BBT takibi iliski gününü tahmin için de kullanilabilir. BBT ile siklusun 13. günü yumurtlama oldugu tespit edilmisse bir sonraki siklusta adetin 12. günü en ideal iliski zamanidir.
Düzenli yumurtlamasi olan bir kadinda 28 günlük bir siklusun ilk 14 gününde vücut isisi (BBT) 36-37 derece civarindadir. Ovulasyondan (yumurtlamadan) kisa bir süre sonra BBT 37 derecenin üstüne çikar.

Vücut isisi (BBT) yükseldiginde gebe kalmak için genellikle zaman geçmistir. Cinsel birlesme BBT yükselmeden önceki 5 gün içinde olmalidir.Ovulasyon (yumurtlama) sonrasi luteal faz denilen siklusunun 2. yarisi baslar. Bu dönemde hormonlarin etkisiyle BBT 37 derecenin üstünde kalir.Sonraki adetinin ilk gününden itibaren BBT düser.Eger gebelik olursa BBT düsmez ve doguma kadar 37 derecenin üstünde kalmaya devam eder.

Vücutu Isisi (Bazal Body Temperature) Takip Tablosu
Bazal Body Temperature'u takip etmenin en iyi yolu bir BBT tablosu elde etmektir.Bunu doktorunuzdan aldiginiz bilgilerle kendiniz yapabilir , hazir basili tablolar kullanabilir veya sayfamizdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Dogru bir BBT takibini yapmak için asagidaki adimlari takip ediniz.

Bir vücut termometrosi aliniz.
BBT tablosunu doktorunuzdan ya da sayfamizdan alabilirsiniz.
Yataginizin basucundaki etajerin çekmecesine tablo,termometre ve kalemi koyunuz
Termometreyi (civali ise) civasiz ucundan tutup sallayarak 36 derecenin altina düsürünüz
Sabah uyandiginizda hiçbir sey yapmadan termometreyi dil altina yerlestirerek atesinizi ölçüp dikkatle okuduktan sonra BBT tablosunda o günkü tarihin karsisina okudugunuz degeri kaydediniz.
Yumurtlamadan sonra adet kanamasinina kadar ortalama 1 derecelik vücut isisi artisi normal bir yumurtlama dönemi oldugunu gösterir. Yumurtlama olmayan adet dönemlerinde isi artisi gözlenmez.Mutlak bir gösterge degildir. BBT takibi ile evde, kendi kendine, yumurtlama düzeni ile ilgili kabaca bir bilgi edinilebilir

Balböceği

Şule genelde makattan ölçülüyormuş, sen nerden ölçüyorsun..  ???

destina06

canım dil altından ölçüyorum ben