2013 Eylül, Ekim, Kasım annelerinin buluştuğu nokta..

Başlatan Balböceği, 05 Aralık , 2012, 14:06:22

« önceki - sonraki »

Balböceği

İlahi Nur  :ehi: :ehi:

Bu al basması nasıl bilmiyorum ama bana gelen giden korkma erkek çocuğuna gelmez demişlerdi  :honk:

Kırmızıyıda senin sayende öğrendim  :ehi:

hakime89

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 01 Ağustos , 2013, 15:48:07
hakime son haftalar az kaldı  :love9: :love9:
aramızda 1 gün v ar bakalım kim önce doğuma gircek  :love9: :love9:
çantaları hazır edin kızlar aklınızda duracağına  :k06: :k06:
cansucum haklısın canım aslındaa hazırlamam lazım herşeyi aldım ama yıkayıp ütülemem lazım.kendiminde 1-2 parça eksiği kaldı.inşallah ikimizde günümüzde doğurururuz.gerçi benim kociş çok aceleci 10-15 gün önceden olsa keşke diyor:)))

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Balböceği - 01 Ağustos , 2013, 19:11:54
İlahi Nur  :ehi: :ehi:

Bu al basması nasıl bilmiyorum ama bana gelen giden korkma erkek çocuğuna gelmez demişlerdi  :honk:

Kırmızıyıda senin sayende öğrendim  :ehi:

bende bilmiyorum ayrintisini canim  valla ama genelde annenin yaninda kirmizi bisey bulunur yada  kurdele falan takarlar baslarina  hurafe tamamende iste kaptiriyoruz kendimizi aliskanliklar  duayi dilden eksik etmemek lazim bisey olmaz Allahin izniyle ben dogurmustum ziyaretime gelen bi dengesiz lohusanin mezari 40 gun acik kalir demisti cok tedirgin bi hamilelik gecirdim ve ardindan psikolojim bozuldu antidepresan kullanmaya kadar gitmisti

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

dogumlar yaklasti herkesi bi telas sarmis bakiyom  :ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: ben agirlasmadan hepsini hallettim sükür  :amin: su hastane cikis 10lu takim filan anlamadim valla nedir o  :icon_scratch: :k06: :k06: ben bi tek foto cekimi icin elbise aldim bide eve cikarkene giydirmeye aldim okadar hastanede zaten bezi islak mendili elbise filan hepsini veriyolar  :k06:
:nazar: :nazar:

xxcansuxx

gül hastanen veriyorsa tamam işte o giysi bizim dediğimiz minik zıbını çıtçıtlısı,badisi,ayaklı pantalonu,eldiven, şapka, battaniyesi vs toplam 10 parça oluyor ona diyoruz biz  :k06: :k06: :k06:

evet kızlar bir tek o penye battaniye ile olmaz ben bembeyaz örgü battaniye yapmıştım kızıma kalın onu götüreceğim hastaneden çıkarken onadaa sararım inş.

bizde de al basması için kırmızı kullanmazlar hep yüz örtüsü beyaz olur...
birde kundak sarısı derler sarı battaniyeye yada sarı giysi giydirilirmiş öyle yüksek sarılık değil tabi bu öyle geçermiş  :dontknow: :dontknow:

nur bizdede herkes der onu 40 gün mezarı açık olur diye neymiş dinlenecekmişsin üşütmeyecekmişsin kendine dikkat edecekmişsin vs hiç takmadım sende takılma halk arasında söylentilere kafa yoracak olsak oooo  :k06: :opucuk:

xxcansuxx

kızlar göğüs kremi aldıysanız yavaşdan yavaşdan başlayın sürmeye çatlamasını önlüyormuş önceden kullanmak uçlarının... bebek emerken çok acıtıyor çatladığı zaman... birde aklınızda olsun her emzirmeden önce sütünüzü biraz sıkın nemlensin öyle emzirin kuru kuru çabuk çatlıyor...

kızlar göğüs pompasını çok ihtiyaç olmadıktan sonraa kullanmayın derim hatta gereksiz bir şey bence...
sütün gelmesi için mi kullanacaksınız gerçi anlamadımda  :icon_scratch: :icon_scratch:
gelmezse masaj yapın ılık suyla gelir zamanla bebek emdikçe çabucak iniyor süt... ben bazen manuel el pompasıyla sağıyordm çok az geliyordu 30 cc falan doyuyor mu onunla diye dr sordum sen ona bakma bebeğin emmesi ondan daha kuvvetli ona aldanıp sütüm yok deme demişti...

sonra gelinimiz elektriklisini verdi onda da az çıkıyordu oysa kıyafetim ıslanırdı...
birde azaltıyor pompa zamanla haberiniz ola...

Aşkk

burası da pek aktif bizimkiler de gelmiş  :k06: ee tabi doğumlarımız yaklaştı  :hieyt: :hieyt:
gümüş burun pompası gerekliymiş aldım bende al canım sende  :-*

nelss

günaydın kızlar  :sleepy1: :sleepy1:
burun pompası ne ilk defa duydum  :icon_scratch:
bzde dün alisverise çktk 20 li hastane çkısı çorap iç çamasırı aldk bebise
ama daha eksiğmz çoooooookkk kalanını bayramdan sonra almayı düşünüyorum
gögüs pompasınıda süt kanallarını açıyorms ve sütn çoksa sağıp saklayabiliyormsn bde çalısıyorm ben doğum izninden sonrada lazm olur düşüncesyle almak istiyorm
gögüs kremini de ne marka aldnz hangi aydan itibaren kullanmaya basladnz?

Lă_Tăhzen!

evet masaj en iyisi sut gelmesi icin  burun aspiratorude lazim oluyomu bizim hastanede dogumdan sonra kullanilmisti  hastaneninki ama farkliydi onun disinda lazim olmadi ben kizim grip oldugu zamanlarda cok kullaniyorum onu

Bepanthenin kremini onerebilirim meme ucu icin  ;)

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 02 Ağustos , 2013, 00:27:41
dogumlar yaklasti herkesi bi telas sarmis bakiyom  :ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: ben agirlasmadan hepsini hallettim sükür  :amin: su hastane cikis 10lu takim filan anlamadim valla nedir o  :icon_scratch: :k06: :k06: ben bi tek foto cekimi icin elbise aldim bide eve cikarkene giydirmeye aldim okadar hastanede zaten bezi islak mendili elbise filan hepsini veriyolar  :k06:

bezi islak mendili bizim burda da hastaneden ama onun disinda hersey bize bakiyor

ohh ne guzel elbisesini bile veriyolar ddemek valla sizin orda cocuk dogurmak cok iyi zaten  ustune parasinida veriyolar  :ehi:  kizinda gormustum albumde hazirlaniyor sanirim cok hos ama o album fikri

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 02 Ağustos , 2013, 10:50:21
evet masaj en iyisi sut gelmesi icin  burun aspiratorude lazim oluyomu bizim hastanede dogumdan sonra kullanilmisti  hastaneninki ama farkliydi onun disinda lazim olmadi ben kizim grip oldugu zamanlarda cok kullaniyorum onu

Bepanthenin kremini onerebilirim meme ucu icin  ;)

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 02 Ağustos , 2013, 00:27:41

bezi islak mendili bizim burda da hastaneden ama onun disinda hersey bize bakiyor

ohh ne guzel elbisesini bile veriyolar ddemek valla sizin orda cocuk dogurmak cok iyi zaten  ustune parasinida veriyolar  :ehi:  kizinda gormustum albumde hazirlaniyor sanirim cok hos ama o album fikri
evet cocuk konusunda sansliyiz sükür  :k06: :k06: yoksa hersey pahali onu al bunu al para yetmezdi devlet vermeseydi  ::) sizin orda yokmu cocuk parasi bide bi sene anneye para veriyolar  :laughing7:
album kizimda yaptirmistim oglumada yaptircam insallah hatta bitane aile fotosu cektircez kocaman yaptircam duvara ascam  :muzz: :muzz: :muzz:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bende arada aklima geldikce krem sürüyom gögüslerime cünkü kizimda cok cektim emziremedim bunda zorlucam kendimi hevesim kaldi  :k06: ben pompa almistim elektirikli olanindan eczaneden kiraladim bir ay kullanmistim iyi oluyo cok acimiyodu

huzur

kızlar çantamı biraz azallttım yoğun istek üzerine :ehi:

hastane çıkışı diyoruz ya onun bütün parçalarını koyuyormusunuz. hastana çıkılşarında iki tane alt üst takımoluyor. biri yandan açılmalı. biri kafadan giydirmeli. ikisinide aldınızmı..

ben sadece yandan açılmalı olanları koydum.

Aşkk

nelscim ben kremi 1 ay kala kullanmaya başladım hala kullanıyorum canım her gün düzenli bir şekilde inşallah faydasını görürüz  :amin: lansinoh kullanıyorum canım en iyisi oymuş  ::)
gümüş iyi yapmışsın  :aferin:  :ehi:
hastane çıkışının bütün parçalarını koy canım hem takım olur ayrı bişi koyamana gerek kalmaz  :icon_thumright:
yeter yani  :-ooo  :ehi:

huzur

kafadan giydirmeli takımları kullanmak zor olur diye koymamıştım ama.
ayyy bi doğaydı bebişler yaaaaa..
kapı süsü tülü bakıyorum.kapı süsünü aldık ama. kapıyı tümden tülle saralım istiyorum
al al bitmiyor yaaa.

Aşkk

hastane çıkışının içinde varsa  koy canım takımı bozulmasın  sen bilirsin tabi  :dontknow: hem hemşireler işin piri sıkıntı olmaz diye düşünüyorum  :dontknow:
doğsunlar tabi de ama zamanın da inş  :amin:  :k06:
tülünü aldık biz 1 tane süsünü de bi 2. süsü kaldı  :hieyt:
gümüşcüm sanırım hiç bitmicek  :ehi: