2013 Eylül, Ekim, Kasım annelerinin buluştuğu nokta..

Başlatan Balböceği, 05 Aralık , 2012, 14:06:22

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Aşkk - 02 Ağustos , 2013, 15:01:37
nelscim ben kremi 1 ay kala kullanmaya başladım hala kullanıyorum canım her gün düzenli bir şekilde inşallah faydasını görürüz  :amin: lansinoh kullanıyorum canım en iyisi oymuş  ::)
gümüş iyi yapmışsın  :aferin:  :ehi:
hastane çıkışının bütün parçalarını koy canım hem takım olur ayrı bişi koyamana gerek kalmaz  :icon_thumright:
yeter yani  :-ooo  :ehi:
bende simdi markasina baktim lansinoh  :k06: hastanede hediye vermislerdi bari düzenli kullanayim ise yarasin  ::)
:nazar: :nazar:

Aşkk

bizim hastaneler bırak bişi vermeyi habire alıyorlar  :caca: :caca: :caca:
bide utanmadan 3 çocuk diyolar çok kolaymış gibi  :cussing:  :violent1:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Aşkk - 03 Ağustos , 2013, 00:31:11
bizim hastaneler bırak bişi vermeyi habire alıyorlar  :caca: :caca: :caca:
bide utanmadan 3 çocuk diyolar çok kolaymış gibi  :cussing:  :violent1:
bencede cok sacma  :caca: :caca: :caca: :caca: zaten türkiyede millet az para aliyo bide nasil okadar cocuga baksin  :cildir: sükür burasi iyi hamileyken hep hediye bide alisveris parasi veriyolar dogurduktan sonra anneye bir sene boyunca heray para veriyolar bide cocuguna 18yasina kadar cocuk parasi veriliyor  :muzz: :muzz: Allah onlardan razi olsun valla  :amin: dine imana getirsin  :)

Balböceği

Gül iş yeri sahibine de veriyorlar mı kız  :k06:

Burda iş yeri olana durumu iyi olana biraz zor veriyorlar ama normal işçiye sizin ordaki gibi bakıyorlar.

Lă_Tăhzen!

Turkiyede de zorla demiyolar canim illaki 3 cocuk dogurun diye sadece dogursaniz iyi olur deniliyor  :ehi:

Bana turkiyede biri yurtdisinda oldugumu ogrenince tabi dogurursunuz pespese nasil olsa parasini aliyosunuz demisti cok bozulmustum agzinin payini vermistim siz neyseniz bizde oyleyiz diye 

Eda ozaman isyeri sahibi olarak gostermeyin kendinizi kaynanin uzerine olsun isyeri  :ehi: devletin nimetlerinden yararlanmak lazim  :ehi:

Aşkk

şu an için bi zorunluluk yok tabi ki ama utanmıyolar isterken  :-ooo bende çok çocuğum olsun isterim ama bu zaman da çok zor  :sad1: anca 2 tane olur  :dontknow:
gülcüm süpermiş yaaa doğur doğurabildiğin kadar  :ehi: :ehi: bırak üstüne vermeyi bizi hep borçlu çıkarıyorlar  :caca:  :ehi: :ehi:

xxcansuxx

benim eltide yurt dışında benle yaşıt 3 çocuk annesi oldu peşpeşe...
herkes dediğiniz gibi çocuk parası için diye yorum yapıyor k.validede 2 tane daha yap süper emekli ol deyip duruyor yapar mı yapar... ama bir o kadarda rahat...birde bebeler 2 2buçuk yaşına girsin kreşe gönderiyor evde en küçükle kalıyor mesela...

Balböceği

Nur bende çok istiyorum  :ehi: :ehi: ama bırak doğumdan sonra gelen parayı çocuk parası bile almıyoruz  :ehi:

Tek kimseden istemiyorum memleketim memleketim diyorum  :ehi: :ehi:

hakime89

güzel anneler nbr napıyorsunuz.yaa ben 33+3 günlük hamileğim.ve 2 gündür rahmim çok ağrıyor.yürürken hareket ederken falan oturup kalktıktan sonra birde tuvaletimi yaparken yanıyorr :cussing:sizce nedendir acaba doğum yakın ondan mı ama daha 7 hafta var tabi zamanında olursa.pazartesi dr.gidicem bakalım sorucam 3 haftadırda gitmedim oğluşum ne kadar olmuş merak ettim valla :y25: :y25:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: hakime89 - 04 Ağustos , 2013, 03:58:05
güzel anneler nbr napıyorsunuz.yaa ben 33+3 günlük hamileğim.ve 2 gündür rahmim çok ağrıyor.yürürken hareket ederken falan oturup kalktıktan sonra birde tuvaletimi yaparken yanıyorr :cussing:sizce nedendir acaba doğum yakın ondan mı ama daha 7 hafta var tabi zamanında olursa.pazartesi dr.gidicem bakalım sorucam 3 haftadırda gitmedim oğluşum ne kadar olmuş merak ettim valla :y25: :y25:
hakime mrh canım sona yaklaştıkça bu ağrılar olur normal belki bebeğin büyüdükçe baskı artar idrara çok sık çıkarsın hatta benim öyle oldu yürüyüşüm bile değişti o ağrıdan.. ama sen idrarımı yaparken yanıyor diyorsun idrar yolu enfeksiyonu olabilir bu yanma... dr sor mutlaka git bakalım oğluşunu gör bende bayram sonu gideceğim  :occasion5: :occasion5: :occasion5:

hakime89

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 04 Ağustos , 2013, 10:20:14
Alıntı yapılan: hakime89 - 04 Ağustos , 2013, 03:58:05
hakime mrh canım sona yaklaştıkça bu ağrılar olur normal belki bebeğin büyüdükçe baskı artar idrara çok sık çıkarsın hatta benim öyle oldu yürüyüşüm bile değişti o ağrıdan.. ama sen idrarımı yaparken yanıyor diyorsun idrar yolu enfeksiyonu olabilir bu yanma... dr sor mutlaka git bakalım oğluşunu gör bende bayram sonu gideceğim  :occasion5: :occasion5: :occasion5:
evet canım tuvaletimi yaparken yanma oluyor.yarını iple çekiyorum bakalım oğluşum ne yapmış ama sanki 2 gündürde haarekektlerini çok az hissediyorum umarım herşey yolundadır.rabbim evlatlarımızı korusun

Lă_Tăhzen!

04 Ağustos , 2013, 18:29:57 #341 Son düzenlenme: 04 Ağustos , 2013, 18:32:04 Lă_Tăhzen!
Yer daraldikca hareketler eskisi kadar fazla olmaz gittikce azalir bizde 30 haftalik olduk aynen benimde azaldigini hissediyorum biseyler yiyiyp biraz yuruyup sol tarafina yat hareketlerini hissetmek icin ben genelde meyve yiyorum tatli biseyler basliyor harekete

Benimde 2 gundur seffaf akintim geliyor  kokusuz falan keseden su sizabiliyomus akintiniz fazlaysa  bu durumda doktora gidin diyor da internette randevumuzda 17 agustosta gitsemmi gitmesemmi bilemedim yine kasilmalarim oluyor rahatsiz ediyor beni erkenden dogurtacak herhalde bu kasilmalar

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Balböceği - 04 Ağustos , 2013, 00:12:37
Gül iş yeri sahibine de veriyorlar mı kız  :k06:

Burda iş yeri olana durumu iyi olana biraz zor veriyorlar ama normal işçiye sizin ordaki gibi bakıyorlar.
heryer baska demekki  :dontknow: bizim burda zengin fakir ayrimi yok hos almanyada fakirde yok  :ehi: is yerin olsun olmasin herkese veriliyor.hele bi sene calismislik varsa maasinin yarisindan cogunu aliyon bir sene boyunca ben ev hanimi oldugum icin standart ayda 300euro alicam bi sene boyunca  :muzz:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 04 Ağustos , 2013, 00:25:27
Turkiyede de zorla demiyolar canim illaki 3 cocuk dogurun diye sadece dogursaniz iyi olur deniliyor  :ehi:

Bana turkiyede biri yurtdisinda oldugumu ogrenince tabi dogurursunuz pespese nasil olsa parasini aliyosunuz demisti cok bozulmustum agzinin payini vermistim siz neyseniz bizde oyleyiz diye 

Eda ozaman isyeri sahibi olarak gostermeyin kendinizi kaynanin uzerine olsun isyeri  :ehi: devletin nimetlerinden yararlanmak lazim  :ehi:
bende anlamiyom cocuk parasina cocuk ettin diyenleri halbuki ne alakasi var  :caca: :caca: bizim buralarda standart 2-3 cocuk bazilari bitaneylen bile kaliyo almanlar zaten cocuk yapmiyo ha bire köpek büyütüyolar  :ehi: :ehi:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 04 Ağustos , 2013, 00:49:34
benim eltide yurt dışında benle yaşıt 3 çocuk annesi oldu peşpeşe...
herkes dediğiniz gibi çocuk parası için diye yorum yapıyor k.validede 2 tane daha yap süper emekli ol deyip duruyor yapar mı yapar... ama bir o kadarda rahat...birde bebeler 2 2buçuk yaşına girsin kreşe gönderiyor evde en küçükle kalıyor mesela...
tabiki bazilari cocuk parasi icin yapiyo yalan deil  :ehi: inan bizim mahallede bi cingen ailesi var tam 15 cocuk  :ehi: :ehi: :ehi: hepsi boy boy bide hepsi ayni anne babadan  :-ooo
dogurupda cocuguna almazsan bisey birikim yapabilirsin ama ben kurusuna kadar kizima harcadim hic kendimi düsünmedim ama bundan sonra cocuklarim icin yatirim yapcam nasilsa ikinci cocukta cok sey alinmiyor  :k06: