2013 Eylül, Ekim, Kasım annelerinin buluştuğu nokta..

Başlatan Balböceği, 05 Aralık , 2012, 14:06:22

« önceki - sonraki »

˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ Ömer ۞ Ertuğrul ●•٠·˙

Alıntı yapılan: nelss - 16 Temmuz , 2013, 13:13:53
Alıntı yapılan: ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ - 16 Temmuz , 2013, 12:02:27
Alıntı yapılan: nelss - 16 Temmuz , 2013, 11:44:21
620 gr  :love9:  bebeğn boyuna kilosuna gayet iiyi dedi  :nazar:
bnde seker var sanırm ablamdada çkmstı okadarda dikkat ediyorm ekmek yemiyorm yemeği yarm tabak yiyorm yazları 50 klo olan ben smdi aldm basımı gittm  :crybaby2:
Maşallah paşaya  :nazar: cnm geçmiş olsun baktılarmı peki şekerine kaç çıktı
yok canım 23. haftada olduğum içn bakmadı haftaya p.tesi seker yüklemesi yapılacak
aç gidecekmsm hastaneye
Evet cnm 25 ci haftada yapılıyo
Kun fe yekun!... ' Ol der ve olur! '... Sözün bittiği yerdir ve kalemler durur. 

hakime89

Alıntı yapılan: nelss - 16 Temmuz , 2013, 13:15:41
Alıntı yapılan: hakime89 - 16 Temmuz , 2013, 12:50:56
SELAM KIZLAR BEN GELDİM BİZDE 30+5 GÜNLÜĞÜZ VE KİLOMUZ 1.480GR OLMUŞUZ ÇOK SEVİNDİM OĞLUŞUM KİLO ALMIŞ BENDE ZAYIFLAMIŞIM:)))SİZ NAPIYOSUNUZ NE VAR NE YOK
:nazar: masallah darısıda bana nasıl zayflamayı basardn canım ben klo almaya devam ediyorm
sende seker ödem var mı?
yok canım çok şükür şeker çıkmadı ama 5-6.aylarımda çok şiştim fakat bişey yapmadım.yaz olmasıyla herlade çok fazla su içiyorum o da ödemi attı galiba tam bilmiyorum önceki gibi şiş değilim.artık son 2 ayımız kaldı.yinede var şişlik.senin kaç haftalıktı ben 4.ayımda şişmeye başladım yüzüklerimiz faln 5 aydır takamıyorum

hakime89

Alıntı yapılan: ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ - 16 Temmuz , 2013, 12:58:08
SELAM KIZLAR BEN GELDİM BİZDE 30+5 GÜNLÜĞÜZ VE KİLOMUZ 1.480GR OLMUŞUZ ÇOK SEVİNDİM OĞLUŞUM KİLO ALMIŞ BENDE ZAYIFLAMIŞIM:)))SİZ NAPIYOSUNUZ NE VAR NE YOK
Cnm maşallah size  :nazar: biz yeni kontol olduğumuz için ağustosta kontrolümüz var
hım canım sen ayda bir mi kontrole gidiyorsun ben  2 haftada bir bazen 3 haftada bir gidiyorum..

Alıntı yapılan: hakime89 - 16 Temmuz , 2013, 18:57:48
Cnm maşallah size  :nazar: biz yeni kontol olduğumuz için ağustosta kontrolümüz var
hım canım sen ayda bir mi kontrole gidiyorsun ben  2 haftada bir bazen 3 haftada bir gidiyorum..
Cnm benim doktorum ilk 4 aya kadar yanlış hatırlamıyosam 2 haftada bir çağırıyodu bir ay sonra şeker yüklemesi yapıldı şeker çıkmadı dedim bidaha nezaman geleyim doktorum ben seni bişey olmadığı müddette ayda bir dedi neden dedim herşeyin nırmal ödemin yok kilon düzenli bebek iyi dedi duruma göre ben uyarırım seni dedi hastalarım var onların 2 hafta bir çağırıyo  dedi yada işte haftada bir ama ağırın sızın bişeyin oldu geliceksin tabi dedi. Ben zaten geçen hafta kontroldeydı bana ay sonu yada ağustosda gel dedi çatala bakcaz dedi ama eğer bişey olursa kontrol gününü bekleme gel dedi

Alıntı yapılan: ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ - 16 Temmuz , 2013, 19:11:37
Cnm benim doktorum ilk 4 aya kadar yanlış hatırlamıyosam 2 haftada bir çağırıyodu bir ay sonra şeker yüklemesi yapıldı şeker çıkmadı dedim bidaha nezaman geleyim doktorum ben seni bişey olmadığı müddette ayda bir dedi neden dedim herşeyin nırmal ödemin yok kilon düzenli bebek iyi dedi duruma göre ben uyarırım seni dedi hastalarım var onların 2 hafta bir çağırıyo  dedi yada işte haftada bir ama ağırın sızın bişeyin oldu geliceksin tabi dedi. Ben zaten geçen hafta kontroldeydı bana ay sonu yada ağustosda gel dedi çatala bakcaz dedi ama eğer bişey olursa kontrol gününü bekleme gel dedi
Bir sonra ki kontrolümde çataldan bakçakmış doğum tarihi diycek işte çünkü geçen kontrolümde dedim ben eylülde doğum bekliyom dimi o da belli olmaz ağustos son haftası yada eylül ilk haftasıda olur zaten 30 haftalıktım geçen hafta bundan sonraki muanen çataldan olcak zaten konuşuruz dedi

xxcansuxx

bizde bugün gittik dr kontrolüne... doğum yapacağım druda netleştirmiş oldum böylece çok memnun kaldım şükür...

31+3 günlüğüz kilomuz 1950 gr dedi dr gayet iyi dedi ama suyum fazlaymış sıkıntı yapar mı dedim çok ağrın olur dedi gerçektende ağrılarım var kramp girer gibi karnıma saplanmalar oluyor kızımda olmamıştı... mide bulantılarımda azaldı ama geçmedi dedim vücut kendini toparlamadan tekrar hamile kaldığından olur dedi... bu arada 12 kilo aldım çok almışsın dedi  :suclu: :suclu:

kızlar oğlumun 3 boyutlu ultrason fot.aldım kızımın ultrason fot. o kadar benziyor ki... uzun uzun baktık dr çok ilgiliydi ayağını yüzüne götürmüş oynuyordu bir ara kocaman ağzını açtı dr güldü epey su yuttu diye  :k06: :k06: çok atletik o ayağını yüzüne nasıl göürmüş bakın dedi... bu arada bebeğim dönmemiş hala inş.ilerleyen haftalar döner  :amin: :amin:

Lă_Tăhzen!

Masallahh  :nazar:

Bizimkininde ablasiyla alakasi yok gibi ultrason fotolarini karsilastiriyorum benim kucuklugume benzetiyorum simdiden  :ehi:

Dogum doktorunun ayarlanmis olmasi guzel insanin ici rahat oluyor benimki bastan belliydi ilk dogumumu yaptigim doktor guvenim sonsuz insallah problemsiz bi dogum gecirirz bu seferde

Senin normalmi sezeryanmi doner daha ya ilerleyen haftalarda erken daha bence benim sezeryan olunca oyle bir derdim olmuyor :)

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 16 Temmuz , 2013, 22:39:17
Masallahh  :nazar:

Bizimkininde ablasiyla alakasi yok gibi ultrason fotolarini karsilastiriyorum benim kucuklugume benzetiyorum simdiden  :ehi:

Dogum doktorunun ayarlanmis olmasi guzel insanin ici rahat oluyor benimki bastan belliydi ilk dogumumu yaptigim doktor guvenim sonsuz insallah problemsiz bi dogum gecirirz bu seferde

Senin normalmi sezeryanmi doner daha ya ilerleyen haftalarda erken daha bence benim sezeryan olunca oyle bir derdim olmuyor :)
nur fotoda kime benziyorsa o gelip çıkıyor kız o zaman bu sana benzeyecek küçüklüğüne benzetiyorsan  :k06: :k06:
ben özel hast.doğum normal yaptım drum iyiydi ama üniversite hast.öğretim görevlisi olarak geçti hasta bakmıyor baksada üni.hastanesinde doğum yapmam dedim...
yine aynı hastane ama başka bir dr gelmiş onu tavsiye ettiler ilk kez ona muay.oldum çok memnun kaldım son ana kadar bekleriz dönmesii ilkini normal yapmışsın bundada normal yap, tabi dönmez kilolu olur o zaman konuşuruz sezeryanı dedi

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Temmuz , 2013, 22:23:00
bizde bugün gittik dr kontrolüne... doğum yapacağım druda netleştirmiş oldum böylece çok memnun kaldım şükür...

31+3 günlüğüz kilomuz 1950 gr dedi dr gayet iyi dedi ama suyum fazlaymış sıkıntı yapar mı dedim çok ağrın olur dedi gerçektende ağrılarım var kramp girer gibi karnıma saplanmalar oluyor kızımda olmamıştı... mide bulantılarımda azaldı ama geçmedi dedim vücut kendini toparlamadan tekrar hamile kaldığından olur dedi... bu arada 12 kilo aldım çok almışsın dedi  :suclu: :suclu:

kızlar oğlumun 3 boyutlu ultrason fot.aldım kızımın ultrason fot. o kadar benziyor ki... uzun uzun baktık dr çok ilgiliydi ayağını yüzüne götürmüş oynuyordu bir ara kocaman ağzını açtı dr güldü epey su yuttu diye  :k06: :k06: çok atletik o ayağını yüzüne nasıl göürmüş bakın dedi... bu arada bebeğim dönmemiş hala inş.ilerleyen haftalar döner  :amin: :amin:
:nazar: maşallah cnm bu arada 12 kilo fazlamı dedi doktorun ben hamile kaldığımda 49 dum şimdi 60 :)

xxcansuxx

mmlekette gittiğimde 1 ay önce 10 kilo almıştım oda fazla dedi...
1 ayda 2 kilo almışım toplam 12 oldum bu drda fazla dedi...napayım dedim aç kalınca midem bulanıyor öyle çokda yemiyorum az az dedim...meyveyide çok yeme dedi bana sıcakta kapuz kavun meyve yediğim  :honk: :honk:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

slm kizlar  :flowers: :flowers: kilo demeyin bana bende sonradan bi aldim bi aldim  :basardim: 12kilo aldim bende senin gibi cnmm  :suclu: bu arada nst ye basladinizmi ben ikinciye gittim  :dontknow: kontrollerimde 2haftada bir oldu  ::) oglum ablasina benzemedi bastan beri basi asagida kizimda hic dönmemisti  :k06: sezeryandan sonra bende normal dogum istiyorum insallah nasip olur  :amin: :amin:
:nazar: :nazar:

hakime89

Alıntı yapılan: ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ - 16 Temmuz , 2013, 19:11:37

hımmm anladım canım..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 16 Temmuz , 2013, 23:19:06
slm kizlar  :flowers: :flowers: kilo demeyin bana bende sonradan bi aldim bi aldim  :basardim: 12kilo aldim bende senin gibi cnmm  :suclu: bu arada nst ye basladinizmi ben ikinciye gittim  :dontknow: kontrollerimde 2haftada bir oldu  ::) oglum ablasina benzemedi bastan beri basi asagida kizimda hic dönmemisti  :k06: sezeryandan sonra bende normal dogum istiyorum insallah nasip olur  :amin: :amin:
as canım bu kilolar aldı başını gidiyor durdurana aşk olsun desene  :k06: :k06:
bana dr söylemedi daha nst sanırım bir sonraki kontrolde gireriz...bana 1 ay sonra gel bayramdan sonra dedi ama ağrıların şiddetlenir,kanaman olur suyun gelir birde bebek hareketleri azalırsa gelirsin dedi... inş. kontrole kadar döner...

ilginç senin oğlanın başının aşağıda olması hep demek bir dönmüş bir daha kımıldayamamış yerini sevmiş  :k06: :k06: çok yakın arası doğumların ya olur mu alıyor mu ordaki drlar... burada epey sene geçmesi gerekiyormuş dikişler acısından birde sen çatı muay.olmuşmuydun ecrinde... bana dr gerek yok dedi iikinde bakılmış kemik yapına normal yapmışsın bunda bakmayız dedi ohhhhh dedim  :k06: :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 17 Temmuz , 2013, 00:07:03
Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 16 Temmuz , 2013, 23:19:06
as canım bu kilolar aldı başını gidiyor durdurana aşk olsun desene  :k06: :k06:
bana dr söylemedi daha nst sanırım bir sonraki kontrolde gireriz...bana 1 ay sonra gel bayramdan sonra dedi ama ağrıların şiddetlenir,kanaman olur suyun gelir birde bebek hareketleri azalırsa gelirsin dedi... inş. kontrole kadar döner...

ilginç senin oğlanın başının aşağıda olması hep demek bir dönmüş bir daha kımıldayamamış yerini sevmiş  :k06: :k06: çok yakın arası doğumların ya olur mu alıyor mu ordaki drlar... burada epey sene geçmesi gerekiyormuş dikişler acısından birde sen çatı muay.olmuşmuydun ecrinde... bana dr gerek yok dedi iikinde bakılmış kemik yapına normal yapmışsın bunda bakmayız dedi ohhhhh dedim  :k06: :k06:
insallah döner cnm benimkide insallah son haftalar geri dönmez  :ehi: :ehi: cati muanesi filan hic bilmiyorum cnm bende hep basindan beri beri dönmedigi icin sezeryan olcagi kesindi  :-\ doktorumlan tam karar vermedik ama olabilir demisti en son yani burda farketmiyo yas araligi kisa olsa bile  :dontknow: türkiyede yapmiyolarmis duydum  ::) sezeryani yasadigim icin korkuyorum normal dogumu bilmedigim icin istiyorum bakalim hayirlisi olsun  :amin:

xxcansuxx

hakkında hayırlısı olsun gül..
normal doğum çok başka bir şey ama ben korkuyorum bunda yaşadığım halde... onda cahil cesareti varmış diyorum evde sabaha kadar sancıların sıklaşmasını beklemiştim gittiğimde 6 cm açıklığım vardı dr, ebe hemşire çok güzel kolay doğumun oldu dedilerdi ama o son andaki sancılar aklıma geliyorda  :icon_pale: :icon_pale:
sezerandan daha beter korkuyorum sonuçta bıçak yarası offf offf Allah hepimizi kolaylıkla kurtarsın
normal doğum yaptım akşamına eve çıktım ayaktaydım hiç yatmadım hatta o ilk gün akşamında 3 arkadaşım geldi eşleriyle bakmaya onlara çay bile ikram etmiştim... şimdi düşünüyorumda derdime neydi  :ehi: :ehi: :ehi: