ense kalınlığı 2,4.. sınırda mı?

Başlatan beynâ, 04 Aralık , 2012, 21:29:53

« önceki - sonraki »

gökçe58

2 li ve 3 lü testin mağduru olarak sunları söyleyeyim 9 ayım zindan oldu hiçbirşeyden zevk alamadım. testlerin ikiside ciddi anlamda riskli çıktı 3 lü 50 de 1 ihtimal çıktı. yıkıldım resmen üzüntüden bebeğim gelişmedi bile 2500 kg doğdu. doğumda neyle karşılasacam diye aklım çıkıyordu. çok dua ettim rabbim de kabul etti kızım sağsağlim doğdu rabbime şükürler olsun. nler demediler ki ultrasonda testlerde. sakın takılma bu testlere allaha emanetler sadece dua et rabbime sığın.

beynâ

doğru diyorsun canım, valla bizimki iki dk da bitti,sedyeye uzanıp hazırlanmam 20 sn,kalp atışı 10 sn,inceleme en fazla 120 sn,bebeğin cinsiyet tahmini 20 sn.. 3 dkya yaklaşmış dr.un hakkını yemeyeyim bak.. :ehi: :ehi:

doğru ölçtüğüne inanmıyorum ama bir daha ölçtürme gereği duymadım çünkü ikili test değrleriyle birlikte analiz edilmiş hali bile epey düşük..

down sendromu riski ; 1:46100 (sınır 1:250) düşük risk,tarama cutoff değerinin altındadır..

trisomi 18/13 riski ; 1:99000 (sınır 1:101) düşük risk,tarama cutoff değerinin altındadır..

25 yaşında olmama rağmen down sendromu yaş riskim bile daha yüksek düşün..  ;D (tabi o da düşük sınırın altında)

bir de bu,ense kalınlığı ile birlikte analiz edilmiş hali..ben çok daha düşük olduğuna inanıyorum..

gökçe hatırlıyorum canım senin o zamanlarını ya.. :-[ bu testlerin doğruluk ihtimali de %60 mış zaten.. düşünsene sınır 1:250.. yani olma ihtimali 0,004 ün üzerindeyse riskli, 1:10 yani 0,1 ihtimal varsa yüksek riskli sayılıyor.. bence insanların çoğu sapasağlam yavrucaklarının canına kıyıyor bu yüzden... :y25: :y25:

elfo

Alıntı yapılan: ♥gözbebeğim♥ - 06 Aralık , 2012, 11:13:26
güzincim, hakkıyla yapılan ense kalınlığı, burun kemiği ölçümü en azından 15-20 dk. alır
öyle bikaç dakikada şıp diye yapılacak bir iş değildir
o şekilde yapan da kusura bakmasın bi tarafıyla hesaplamıştır o ölçümü  :cussing:
benim doktorum ölçümleri başka birine emanet edemem deyip kendisi yaptı ve yarım saatten fazla inceledi
hatta yanılma payı olmasın diye 2 kez ölçtü her bir kemiği
ense kalınlığından tut da ayak parmaklarına kadar tek tek her şeyini inceledi
sonrasında kan aldırdık çıkan sonuçlarla eşleştirdi vs,
ikili test en güvenilir olanı, diğerlerine gerek yok stres yapma dedi
sağolsun içim rahat ayrıldım yanından
Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın ne diyim
bi arkadaşımın ölçümlerini yanlış haftada yapmışlar
yüksek down sendromu çıkmış bebeği aldırmaya niyetlendiler  :y25: :y25: :y25:
benim doktora gidin diye ısrar ettik
iyi ki de etmişiz bebek turp gibiymiş  :nazar: :y25:
yoksa bir can elden gidecekti yok pahasına  :cussing:

betülcüm senin doktorunun muayenesini okuyunca kendi doktorumun ense kalınlığı ölçümünü bi tarafıyla yaptığını anladım. aslında her muayenede 3-4 dakika bakıyor parça parça inceliyor ama yapması gereken nedir pek bilemedim şimdi  :icon_scratch: gerçekten Allah doğru doktorlarla karşılaştırsın.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.