Oglum Cok Terlıyor

Başlatan esmerim:)), 28 Kasım , 2012, 00:04:52

« önceki - sonraki »

esmerim:))

Kızlar bebısım cok terlıyor terleyınce usutup hasta oldu :'(
suanda 5aylık masallah kılosu falan gayet ıyı toplu bır bebek :nazar: yazın bıle bukadar terlemıyordu kıs gırelı cok terlıyor evımız cok sıcak merkezı sıstem komurlu yatak odamızdakı kalorıferı bıle kapattım dusunun.
ama yınede oglusum cok terlıyor henuz boyunu tam olusmadıgı ıcın boyun kısmından cok terlıyor bırde ense kısmından gece her doyumaya aldıgımda sırtına bez sokup bez degıstırıyorum :icon_scratch:
ustunu zaten kalın gıydırmıyorum ayagından usuyen bır bebek corabı var ıcıne bır kısa kollu zıbın ustune pıjama gıydırıyorum yorganıda yunden napsam bılemedımkı ogun dısarı cıkardım terledı hep boyun kısmı sonrada nezle oldu :'( suanda antıbıyotık kullanıyorum usumekten terleyıp terının soguması daha kotu napsam bebısım ıcın erkek cocugu sıcagı hıc sevmez derler.

paşamm

Aynı problem bizdede var arkadaşım.benim oğlumun ayakları çok  terliyor çorap olsada olmasıda.bende çok kalın gïydirmyrm ama ayakları resmen su gibi oluyor.. Neden olabilir bir fikri olan varmı

almila__

Alıntı yapılan: paşamm - 28 Kasım , 2012, 00:12:56
Aynı problem bizdede var arkadaşım.benim oğlumun ayakları çok  terliyor çorap olsada olmasıda.bende çok kalın gïydirmyrm ama ayakları resmen su gibi oluyor.. Neden olabilir bir fikri olan varmı

bebişler küçük ya ellerini ayaklarını çok hareket ettiriyorlar onda terliyor tabi ne kadar enerji sarfediyor bunu yapabildiğine bakmayın bu hareketler onlar için büyük başarı ee uyku halindeyken de hareket etmediği için terlediği yer üşüyor çok sıkı çoraplar giydirmemeye çalış biraz büyük olsun büyük olunca hava sirkülasyonu daha ii olur ayak nefes alır üşümez:)

almila__

Alıntı yapılan: esmerim:)) - 28 Kasım , 2012, 00:04:52
suanda 5aylık masallah kılosu falan gayet ıyı toplu bır bebek :nazar: yazın bıle bukadar terlemıyordu kıs gırelı cok terlıyor evımız cok sıcak merkezı sıstem komurlu yatak odamızdakı kalorıferı bıle kapattım dusunun.
ama yınede oglusum cok terlıyor henuz boyunu tam olusmadıgı ıcın boyun kısmından cok terlıyor bırde ense kısmından gece her doyumaya aldıgımda sırtına bez sokup bez degıstırıyorum :icon_scratch:
ustunu zaten kalın gıydırmıyorum ayagından usuyen bır bebek corabı var ıcıne bır kısa kollu zıbın ustune pıjama gıydırıyorum yorganıda yunden napsam bılemedımkı ogun dısarı cıkardım terledı hep boyun kısmı sonrada nezle oldu :'( suanda antıbıyotık kullanıyorum usumekten terleyıp terının soguması daha kotu napsam bebısım ıcın erkek cocugu sıcagı hıc sevmez derler.
bide geniz etine baktır istersen benim oğlumda çok teliyordu ağzı açık uyuyordu horluyordu falan meğer geniz eti varmış bı sprey verdi doktor o küçültecekmiş geniz etini
4 yaşına kadar çocuklarda olurmuş ya büyürmüş ya da kendiliğinden geçermiş yok olurmuş geniz eti
geçmezse ameliyatla alıcaklarmış çok zor değilmiş baya anlattı doktor bende başta korkmuştum ama rahatladım sonradan anlatınca kolay önemli bişi değil diince

Alıntı yapılan: almila__ - 28 Kasım , 2012, 00:25:11
Alıntı yapılan: esmerim:)) - 28 Kasım , 2012, 00:04:52
bide geniz etine baktır istersen benim oğlumda çok teliyordu ağzı açık uyuyordu horluyordu falan meğer geniz eti varmış bı sprey verdi doktor o küçültecekmiş geniz etini
4 yaşına kadar çocuklarda olurmuş ya büyürmüş ya da kendiliğinden geçermiş yok olurmuş geniz eti
geçmezse ameliyatla alıcaklarmış çok zor değilmiş baya anlattı doktor bende başta korkmuştum ama rahatladım sonradan anlatınca kolay önemli bişi değil diince
evet cnm mesela benımde genız etım yok..ama bılmıyorum sanırım dogunca bakıyorlar bu tur seylere..evımız cok sıcak oldugu ıcın terledıgını sanıyorum bırde ayagına corap gıydırıyorum ama cıkar dıyorlar bana cıkarsam ıyı olucak hem alıssın dıyolar.
bakalım ıste terleyıp usuyor oda kotu hastalık yapıyor olmazsa gıderım bı doktora

Alıntı yapılan: paşamm - 28 Kasım , 2012, 00:12:56
corap gıydırme yatarken pek onermıyorlar bende gıydırıyorum aslında ama artık gıydırmıcem alıssın dedıler

almila__

normalde yürümeye yeni yeni başlayan çocuklar için çorap giydirmemek gerek die biliorum ben
senin ki daha ço küçüüükkk :nazar:
üşür ama   :dontknow:
biraz büyük giydirsen daha ii olur
ne bilim ben kıyamazdım çorap giydirmeden  :flowers:

°•.ℓανιηуα.•°

annemler bana hep erkek çocuğu çok terler derlerdi  :k06:

gerçekten de benim oğlum da çok terler.

canım çok dikkat et. sık sık değiştir üzerini. korkutmuş gibi olmiim ama benim oğlum 6.5 aylıkken bronşiolit oldu  :sad1: doktorum bırak üşüsün dedi. çocuklar üşüdükleri için değil terledikleri için hasta oluyorlar demişti.

Balböceği

Erkek bebekleri genelinde de zaten çok terler, hemen bı havlu ile silin kafasını gözünü

Normal giydirin yeter, benim oglan şu gün olmus hala terliyor..

Gecmis olsun bu arada, Allah şifa versin...  :amin: