ALMANYA`DA YASAYANLAR DA BURAYA :)

Başlatan Fatma-Ezgi Anna, 09 Şubat , 2007, 15:39:20

« önceki - sonraki »

bengü

en iyisini yapmissin canim öyle insandan insana fayda degil zarar gelir ben senin icin cok üzülüyorum düsünüyorumda ben ayni durumda yanliz olsam ne yaparim iyikide böyle bi yere gelin gelmisim iyiki türk mahallesinde oturuyorum gerci insan bizaman sonra alisiyodur mecbur ama inan ben simdi bu mahalledeki evleri 2012 de yikacaklarmis diyolar asli varsa simdiden üzülüyorum nereye tasiniriz diye evim cok güzeel sayilmaz biraz plani beni sinir ediyo ama hersey ev demek degilki insana bazende insan lazim sende kizin kindergartene baslayinca oradada insan cok arkadas ediniyo bide calisirsin ozaman bukadar yanlizlik cekmezssin canim.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim benim cok sagol beni dusunup uzuluyosun ama inan uzulmeni istemem ben almanlara cok alistim dil olarak onlarla anlasabiliyorum ama yakin bir arkadaslik kuramiyorum biliyosun onlarin evine gidip oturmak soyle candan icten sohbetler yapamiyosun o yuzden ben mesafeliyim esimin arkadaslari disinda tek sorunum yanlizlik burda ama dedigin gibi insallah kizim kindergartene na baslayinca bende okuluma baslamis olucam insallah dedigin gibi hem kindergartene hemde okulumdan tanidigim arkadaslarim olur ama yinede allah hayirlisini versin arkadasin bile.......

bu arada derya nerelerde selam verdi ugramadi daha ne guzel 3 kisiydik simdi ikimiz yurutuyoruz sayfayi icten sohbetlerimizle  :-[ :opucuk:

bengü

19 Ocak , 2008, 21:24:44 #62 Son düzenlenme: 19 Ocak , 2008, 21:27:48 bengü
hayirlisi olsun canim.valla derya bidaha ugramadi neyse artik hosuna gitmedi belkide.simdi coooooooooook uzaklardasin ama ne güzel ailenlesin bu anin tadini cikar gez dolas.biliyomusun gecenlerde esim frankfurta geldi ebay den bisey almisti nur apholung oldugu icin mecbur oraya geldi almaya ay bilseydim gelir misafir olurdum sana yanlizligina ortak olurdum

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

Alıntı yapılan: bengü - 19 Ocak , 2008, 21:24:44
hayirlisi olsun canim.valla derya bidaha ugramadi neyse artik hosuna gitmedi belkide.simdi coooooooooook uzaklardasin ama ne güzel ailenlesin bu anin tadini cikar gez dolas.biliyomusun gecenlerde esim frankfurta geldi ebay den bisey almisti nur apholung oldugu icin mecbur oraya geldi almaya ay bilseydim gelir misafir olurdum sana yanlizligina ortak olurdum

canım ınan ne guzel olurdu cok mutlu olurdum buna ama bır daha yolunuz duserse kesın beklerım senın gıbı bır arkadas bulmusum burda kacırırmıyım hıc ama keske bırde yakın olabılseydık bırbırımıze emınımkı en ıyı anlasan bız olurduk orda  :k06: :opucuk: :opucuk:

bengü

bundan hic süphem yok canim kesin iyi anlasirdik e hasret cekenin halini burdaki insan ne anlar ttabiki hasret ceken anlar. :flowers:

deryali

kizlar ben geldim. uzun zamandir giremedim. bende kursa basladim. almanca kursuna.oraya gidip geliyorum. baska da birsey yapmiyorum. arada bir alisveris falan. böyle bos bos geciyor günlerim.

bengü

alisirsin canim bu bos hayata insan zamanla öyle alisiyoki ssanki hep böyle yasamisim gibi geliyo insana.kac saat gidiyosun kursa.

böcegim

selam kizlar
siteye uzun zaman oldu uye olali ama ilk buraya yazmak kismetmis.
31 yasindayim. 5,5 aylik oglum var. kiel de yasiyorum
baska ne bilmek istersiniz ;)

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canım hos geldın aramıza :flowers: baska bılmek ıstedıklerımden kac yıldır almanyadasın canım :k06:

deryali

Alıntı yapılan: bengü - 27 Ocak , 2008, 16:05:20
alisirsin canim bu bos hayata insan zamanla öyle alisiyoki ssanki hep böyle yasamisim gibi geliyo insana.kac saat gidiyosun kursa.
bengücüm 9:30 dan 13:00 e kadar

nihalim

merhaba arkadaslar ben suanda alamanyada degılım ama 1.5 yıl oldu gelelı 1 sene kadar almanya stuttgart sehrının schwabischall dıye bır kasabasında yasadık cok guzel gunlerdı ozaman yenı evlıydık avrupada gezmedıgımız yer kalmadı nerdeyse tabkı bız donecegımız ıcın bıze guzel gelmıstı sızın hasretını ozlemını cok ıyı tahmın edıyorum orada olmak hakıkaten farklı bır duygu ınsan aılesıne vatanına cok buyuk ozlem duyuyor...suan orda olmasamda arasıra bende sıze bırseyler yazmak ısterım ordakı anılarımla ılgılı kendınıze cok ıyı bakın tschuss...

bengü

neden kesin dönüs yaptiniz canim is dolayisiylami buradaydiniz cok iyi olur anilarini bizimle paylasirsan cok seviniriz sayfamiz zaten gerilerde kaldi biraz senlenir :opucuk:

nihalim

bengucum merhaba bız almanyada cok kısa kaldık canım 9 ay kadardı sanırım dıl kursuna gelmıstık ama dedııgım gıbı bız donecegımızı bıldıgımız ıcın bıze guzel gelmıstı orda yasayan turklerı hatırlıyorumda hallerınden hıc memnun degıllerdı hep donmek hayallerı vardı bızse zaten donecegımız ıcın tadını cıkardık ondan dolayı oraları cok ıyı hatırlıyorum ve ozluyorum ordakı komsularımı arkadaslarımı 9 aya ne cok sey sıgdırmısız dıye dusunuyorum canım opuyorum senıde gorusmek uzere bye...

bengü

tabi nasil olsa dönecem diye tadini cikarmissin ne güzel bizim hayallerimizi süslüyo tr ama bi yöndende temelli gidemeyiz gibi cünkü cocuklarimiz var simdi is güc ilerde cocuklar evlenir burdan onlari birakip tamamen kopamayiz hastalik falan derken bi ayagimiz hep burda olur diye düsünüyorum insallah 6 ay burda 6 ay orda yasayabilsek bile yeter bize canim.

nihalim

haklısın canım sızın donmenız  bıraz zor olur bencede cocuklar ordakı okullarda okuyolar gelecekelrı daha garantıde eger ılerısıne kadar okurlarsakı ınsallha okurlar artık eskısı gıbı degıl gordugum kadarıyla bızım komsuların cocukları genelde enıyı sınıf hangısıydı unuttum sımdı realmıydı onda okuyolardı unıversıtede ıyı bolumlerde artık turkler var bunlar bence ıyı gelısmeler dedıgın gıbı bırde onlar orda evlenınce gerı donmek cok zor olur artık 6 ay orda 6 ay burda yasarsınız hem oraya alısınca burdaykende orayı ozleyebılır ınsan heralde dıye dusunuyorum...ama ne olursa olsun vatan cok baska degılmı ınsan cok ozlem duyuyor...sen neresınde yasıyordun canım almanyanın..senı cok opuyorum canım gorusmek uzere bye