29 Mart , 2024, 09:48:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ALMANYA`DA YASAYANLAR DA BURAYA :)

Başlatan Fatma-Ezgi Anna, 09 Şubat , 2007, 15:39:20

« önceki - sonraki »

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

ah canim benim deryacim o dert bendede var hic kimsem yok burda gunlerim yapayanliz geciyo cok zor gunler gecirdim yanliz ve sikici ama zamanla ogrendim sikilmayi ve yanlizligi allahtan simdi kizim var en buyuk destegim benim
simdi forumdanda birgul var almanyadan tanidigim onun varligi bile bana guc verebiliyo sanki burada yanliz digilmisim gibi ve simdi bide sen oldun ne guzel :hieyt: :muzz:
bende cok dusundum temelli donusu ama biraz zor benim icin esim alman onu ayiramam burdan herhalde
ama insallah allah  gonlune gore verir herseyi yerlesirsin memleketine :amin: :amin:

deryali

Alıntı yapılan: Tuana'NIN ANNESI TUBIS - 29 Aralık , 2007, 15:01:30
ah canim benim deryacim o dert bendede var hic kimsem yok burda gunlerim yapayanliz geciyo cok zor gunler gecirdim yanliz ve sikici ama zamanla ogrendim sikilmayi ve yanlizligi allahtan simdi kizim var en buyuk destegim benim
simdi forumdanda birgul var almanyadan tanidigim onun varligi bile bana guc verebiliyo sanki burada yanliz digilmisim gibi ve simdi bide sen oldun ne guzel :hieyt: :muzz:
bende cok dusundum temelli donusu ama biraz zor benim icin esim alman onu ayiramam burdan herhalde
ama insallah allah  gonlune gore verir herseyi yerlesirsin memleketine :amin: :amin:

canim tsk ederim. insan böyle bilgs. falan olmasa iyice deliricek. esim alman onu ayiramam burdan demissin ama sen de memleketinden ayrisin. sen tr den gelmedin mi. nasil tanistin esinle

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim ben esimi tr de tanidim turist olarak gelmisti istanbula tanistik bir yil sonrada evlendik ve ben buraya geldim biz anadolu kadiniyiz canim her turlu zorluga gogus gerebiliriz her ne kadar dinimizden dilimizden ve kulturumuzden ayrilmak zorunda kalsakta :honk:
ama erkekler cok zora gelemiyolar canim almanyada nere gitsen karsina bir turk cikabiliyo ama tr de kac tane alman cikarki karsimiza biz burda alisabiliriz cabuk turk marketine turk magazalarina yada turk bankalarina gitmek mumkun burda bi nevi kendi ulkemiz gibide yasayabiliyoruz ama bir alman ne kadar yapabilirki tr de :( :(

deryali

Alıntı yapılan: Tuana'NIN ANNESI TUBIS - 02 Ocak , 2008, 00:48:44
canim ben esimi tr de tanidim turist olarak gelmisti istanbula tanistik bir yil sonrada evlendik ve ben buraya geldim biz anadolu kadiniyiz canim her turlu zorluga gogus gerebiliriz her ne kadar dinimizden dilimizden ve kulturumuzden ayrilmak zorunda kalsakta :honk:

ama erkekler cok zora gelemiyolar canim almanyada nere gitsen karsina bir turk cikabiliyo ama tr de kac tane alman cikarki karsimiza biz burda alisabiliriz cabuk turk marketine turk magazalarina yada turk bankalarina gitmek mumkun burda bi nevi kendi ulkemiz gibide yasayabiliyoruz ama bir alman ne kadar yapabilirki tr de :( :(
dogru canim sen de haklisin. ama zor bir durum. ben bir an önce gitmek istiyorum. ailemi vatanimi cok özlüyorum. dedigim gibi burda yalnizim.

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

evet canim cok haklisin insan alisamayinca zor geliyo hemde cok zor insallah donersin ulkemize en kisa zamanda :amin:

birgul canim nerdesin deryayla ben kaldim birtek su sayfayi goturen gel sende cok bekletme bizi :k06: :opucuk: :opucuk:

bengü

geldim geldim canim siomdi deryayi anlayabiliyorum daha yeni sayilir burada ama zamanla buranin hayatina alisip türkiyeyi begenmezssin bende sen gibiyken kacip gitsem diyodum ama simdi temelli kalamam gibi geliyo bazen vatanim ama sonucta insan dogdugu yerde degil doydugu yerde demisler sonucta düsünüyorumda tr herhangi bi sehrinde yasayan insanlarda gurbetlik cekiyolar hesabliyorumda antalyada halam oturuyo ve zonguldakla antalya arasi 12 13 saat ama ben istesem buradan 3 satte istanbuldayim 5 saat te oradan öteye ve halamdan önce zonguldaktayim  sonucta buradaki rahatlik tr.de yok insanlik yok sokaklar kapkacci dolu insan rahat gezemiyo bile dedikodu hersey orda en iyisimi aileni özleyince gideceksin sonra geri geleceksin zamanla arkadas felan edinince birazda dillerine alisinca fikrin degisir inan bana ben buraya asla alisamam derdim simdi sanki burda dogmusum gibi.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

evet canim cok haklisin biryerde bizim ulkemiz ama burasida cok rahat tr yede yolda dahi yuruyemezdik yola cikardik 15 dakikalik yolu 2 saatte giderdik trafikten laf atan insanlar bombalar herseyden once bizim ulkemizde insana saygi yok ben burda gecenin bir yarisida disari ciksam bir allah kulu donupte bakmaz bence bunlar cok onemli bizim ulkemizin daha cok eksigi var aslinda bende derya gibiydim kafayi yerdim yanlizliktan ama cabuk alistim almanlar soguk insanlar ama en azinda bizim milletimiz gibi de digiller
mesela su yilbasinda yasanan olay taksimde bir ispanyol kiza yapilanlar belki izlemissinidir tv de cok uzuldum gorduklerim  karsisindan sadece eglenmek niyetinde olan kadina neler yaptilar vucudunda ellemedik yer birakmadilar cok uzuldum ve kendi milletime acidim bazen turk oldugumdan utandim bizi okadar kotu temsil ediyolarki dier butun ulkelerde   HERSEYDEN ONCE TURKIYEDE KADIN OLMAK COK ZOR  ben bunu bilir bunu soylerim :y25: :y25: :y25:

bengü

cok dogru canim bütün sapiklar türklerden cikiyo ya anlamiyorum bu insanlari tr de disarda sigara icmek nekadar ayipti hele bisiklete binerken kötü gözle bakiyolar insana burada yaslisi genci bisiklete biniyo kimse ayiplamiyo tr de düsün babannen veya yasli birisi bisiklete binse ne olur kirkindan sonra azdi diye yaygara ederler insani bende cok rahatim gece disari ciksamda kimse dönüp bakmaz tr de olsam birimi geliyo pesimden diye insan yolda yürüyemiyo almanlarin bazilari cok soguk bazilarida cok cana yakin e bu her ülkenin insani icinde gecerli degilmi trlerdede cok sapik var hirsiz var iyisi kötüsü herkezi ayni kefeye koyamazssin.valla burada aclik yok en azindan calisanda calismayanda ayni ama tr de aclik cok sefalet bazen bakiyorumda ne olacak bu ülkenin hali diyorum ya.valla buradaki halimden cok memnunum allah bozmasin ama tabi ilerde temelli olmasa bile giris cikis yapmayi isterim.

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

evet canim cok dogru burda yaslisi genci binerler bisiklete dedigin gibi tr de olsydi bunlar neler yakistirilardiki yazik halimize
ben buraya ilk geldigimde esimle yemege gidecektik munihte oturuyoduk ozamanlar taksi cagirdik disari ciktim taksi diye gelen arac limuzin tipli bir jip ti gozleime inanamadim bune dedim ya dubaide bile yoktur dedim icimden ama saskinligimi ne esime nede taksi soforune belli etmedim oyle bir binmistimki taksiye ne olucak tr de bunlaradan cok var edasiyla :toothy10: :toothy10:
dedigim gibi hem konforlu hemde insanlara saygi duyan bi devlete sahip bu ulke
birde ailem burda olsaydi daha ne isterdim allahtan :k06:

bengü

tabiki aile eksikliginin yeri doldurulamaz ama insan bi süre sonra hasrete gurbete alisiyomu ne nebileyim ilk günlerdeki zorlanmam yok allaha sükür ilk günlerde hergün agliyodum gitmek icin neler yapmadimki bosanmayi bile düsünüyo insan ama simdi alistim esimle cocuklarimlada bi aile olduk artik sonucta insan esinden önce bile cocuklari geliyosa sonucta annenin yeri hernekadar doldurulmasada insan önce cocuklari icin yasiyo ayakta duruyo galiba insanida bu alistiriyo.cok gitmek istiyorum izine ama oraya gidince bazen evimide özlüyorum inanki insan ne orali olabiliyo ne burali bende anlamadim tam olarak nereliyim :ehi:

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

eeeeeeee nerelerdesiniz arkadaslar hep gurbetlik hasretlikmi olsun konumuz guzel baska neler var baska :k06: :k06:

bu arada birgul canim ayni durumu paylasiyoruz canim  :ehi: :ehi:

bengü

sonucta evlendikten sonra ha bi ev ötedesin ha burada aileye hep hasretlik olmuyomu yakinken bile valla gönüller bir olsun onlarin saglik haberlerini alalim ötesi artik nasip kismet isi bizim kaderimizde bu varmis.nasil sizin oralar bahsetsene biraz günün nasil gecer neler yaparsin mesela.

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim bu soru banami bilmiyorum ama soyle cevaplim benim gunum burda tamamiyla bos geciyo bazen kizimi alip parka gidiyorum dolasmak icin zaten burdada bir yildir oturuyorum genelde evde oldugum icin arkadas cevrem olmadi burda teyzem var 10 dakikalik mesefade oturuyo bana ama gorusmek cok zor malum calisiyolar o nekadar cok cagirsada ben gitmiyorum rahatsiz etmemek icin ayda bir iki kere giderim ziyaretlerine iste benim gunlerim boyle canim cok rutin geciyo seninkini sormicam tahmin edebiliyorum turklerin oturdugu bir mahallede oturdugun icin ama sen yinede anlat bunlari duymak bile beni mutlu eder  :-[ :-[

bengü

canim yaz ve kis olmak üzere günlerimin nasil gectigi degisiyo mesela kisin cogu bende evddeyim ama ara sira hep aile yakin oturdugumuz icin kahvalti yada aksam oturmasi yapariz ama yazin yataktan bi kalkiyoruz coluk cocuk kendimizi disarda buluyoruz herkez evinden bisey yapip getiriyo kahvalti yapiyoruz sonra cocuklara yüzme havuzu kuruyoruz onlar eylenirken biz cay demleyip iciyoruz sonra herkez evine dagilip aksam icin biseyler hazirliyo ve hazirladiklarimizi cikartip yine yiyip iciyoruz.ben carsiya 1 dakika felan oturuyorum oyüzden bazen cocuklari carsida oyaliyorum bazen hava güzel olursa ördekli park var oraya ördeklere yem vermeye gidiyoruz yani yazin aksama kadar disardayiz ama kisin hep ev oturmasi yyapiyoruz yada carsiya felan cikiyoruz .su yaz gelse cocuklar aliskin oldugu icin disariya evde oyalamak cok zor oluyo.

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim ya ne guzel oluyodur kim bilir yaz gunleri hergun senlik var desene keske bende oyle bir yerde oturuyo olsaydim hic sikilmazdim herhalde ama hic boyle turklerin oldugu mahalleye denk gelmedim burda bir komsum var o turkce biliyo ama turk digilim diyo politik konulari buraya tasimak istemem ama onunla yan yana geldigimizde baya bir tartisma oluyo o pkk ve pkk yandaslarini savunuyo ee  dogal olarakta bende bizim askerlerimizi savunuyorum dolayisiylada tartisma cikiyo ortaya o yuzden arkadasligimi kestim artik hic gorusmuyorum belki apartmanda rastlarsam selam veririm ama sirf yanlizim sikiliyorum diye hayatta kapisina dahi vurmam  :icon_scratch: