ALMANYA`DA YASAYANLAR DA BURAYA :)

Başlatan Fatma-Ezgi Anna, 09 Şubat , 2007, 15:39:20

« önceki - sonraki »

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim cevabini gec gordum kusura bakma

evet almanlara ayak uydurmak cok zor ama zamanla alisiyosun alistiktan sonrada gurultuye bol misaffire gelemiyo insan en ufak seyden rahatsiz oluyo.ben burda okadar alismisimki tr ye gittigimde sinir krizleri geciriyorum bu ne gürültü diye.ama buraya geri donuncede bu ne yanlizlik diyorum yani bende ne istedigimi bilmiyorum :k06:

ben almanca ogrenmek icin kursa gitmedim canim benim en buyuk destekcim ve yardimcim esimdi evin icinde ister istemez almanca konusmak sorundaydim esimde oyle daha sonra zamanla almancami bayagi ilerledigini farkettim ben bile farkinda digildim nasil ogrendigimin yani :k06:

bu carpma olayi benim esimdede var kazara birisi koluna dahi carpsa hemen bagirir kizar dikkat et der.tabii bende her defasinda uyariyorum neden oyle yapiyosun adam senden defalarca ozur diledi.yok ama anlayan kim.bence almanlarin cogu boyle.yani yolda falan yururken cok dikkatli olmak lazim.aman ya bunlarinda kotu huyu bu olsun aslinda sakin insanlar almanlar ama bu ulkeninde adina cikaranlar yabancilar haberlerde ne izlesek kim vurulmus kim bicaklanmis kim öz kizlarini kizkardeslerini vurmus ya bizim turkler yada afrikadan gelenler polonyalilar ve italyanlar nedense ama yinede bizim turkler on planda onlari unutmamak lazim :violent1: :BangHead:

deryali

slm hanimlar. ben almanya da yasiyorum. 3.5 yildir burdayim. 2 oglum var herkese sevgiler

bengü

ya insan bulundugu yere alisiyo zamanla ve ayak uyduruyosun ama ben simdi burada türklerin icinde durmaya alistim ya oyüzden baska yerde yapamam gibi geliyo aslinda bal gibi alisirsinda iste  ;) türkiyeye gittigim zaman bende bazen ariyorum burayi ya sonucta evimi özlüyorum yatagimi eger ayri gidersem kocami özlüyorum türkiyedekilere böyle demeye gelmiyo ay hemende gidesi geldi sanki önceden burda yasamiyodu diye laf cikariyolar son gittigimde kimseyi biraktigim gibi bulmadim bi kac arkadasim haric herkez beni aaaa almanyadan geliyo ne getirdin gibi hediye bekliyolar yani belki alsamda ozaman beni kullaniyolar diye üzülüyorum ve veresim bile gelmiyo ya insan sasiriyo kendi ailen var esinin ailesi var arkadaslarin var e ben zengin degilimki napiyim sonucta önemli olan benim gelmem degilmi valla böyle seylerle cok karsilastim oyüzden artik kimse umrumda degil ailem ve bir iki arkadasim disinda burada olmakla insana gökten para yagmiyo iste onlara anlatamiyosun onlar seni almanyada lüks hayat sürüyo saniyolar halbuki burada hayat gecenin 3 nde basliyo onlar sicacik yatarken buradaki insanlar rahat yasamak icin calisiyolar kimisi tuvalet temizliyo ama onlara türkiyede cok ac var niye is begenmiyolar tuvalet temizlemek onlara igrenc geliyo :violent1:kiziyorum bazen ya
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

bengü

deryacim hosgeldin aramiza nerede yasiyosun bakalim

deryali

bengücüm ben hamburgdayim.sen nerdesin? :-*

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

cok haklisin canim artik insanlar almanyadan birinin gelecegini duyunca hediye diye bakiyolar bende ilk baslarda herkeze hediyeler gotururdum ama artik oyle digil sadece aileme dierlerinede cikolata bilmem cremler yada bunun gibi seyler ne gerek var dedim artik ben belki 2 yildir yasiyorum almanyada ama cok sik gidiyorum bu yuzedende artik vazgectim hediye olayindan :'( :'(

bengü

iyi yapmissin bende öyle yapicam ya tasiyosun tasiyosun bikere getirme en kötüsü sen oluyosun vaalla benim zaten ailem cok kalabalik saymaya kalksam 70 kisi siraya girer valla zaten yük hakkin nekadarki cikolatalar yük hakkini dolduruyo zaten masallah.sinir oluyorum ya ailemi gectim esimin aileside en az okadar bilmiyorum ben kendi ailemi düsünürüm bi kac kiside esim tarafindan gerisi ilgilendirmiyo valla cok kizdim gecen gidisimde,

bengü

deryacimbaya uzak sayiliriz ben dortmunt a yakinim datteln eminim duymamissindir.

deryali

duymadim bengücüm. tr de nerdesin. kac yildir almanya dasin. evlenipte mi geldin buraya. cok soru sordum galiba :k06: :k06:

bengü

zonguldaktan geldim evlenerek 4 bucuk yil oldu.ya sen.cok degil merak etme istedigini sorabilirsin.

deryali

Alıntı yapılan: bengü - 27 Aralık , 2007, 01:21:25
zonguldaktan geldim evlenerek 4 bucuk yil oldu.ya sen.cok degil merak etme istedigini sorabilirsin.
ben aydindan geldim evlenerek. 3.5 yil oldu

deryali

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

Alıntı yapılan: deryali - 27 Aralık , 2007, 23:52:34
Alıntı yapılan: Tuana'NIN ANNESI TUBIS - 25 Aralık , 2007, 23:57:33
aramiza hos geldin derya  :flowers: :flowers: :flowers:
hosbulduk tubiscim. sen nerdensin

bende frankfurttan canim 2 yildir almanyadayim ben ama cok alistim esim alman malum sayesinde alistim buraya cabucak :k06: bende evlenerek geldim aslen orduluyum

eeeee sen nasilsin canim alisabildinmi buralara :opucuk:

deryali

Alıntı yapılan: Tuana'NIN ANNESI TUBIS - 28 Aralık , 2007, 02:03:06
Alıntı yapılan: deryali - 27 Aralık , 2007, 23:52:34
Alıntı yapılan: Tuana'NIN ANNESI TUBIS - 25 Aralık , 2007, 23:57:33
aramiza hos geldin derya  :flowers: :flowers: :flowers:
hosbulduk tubiscim. sen nerdensin

bende frankfurttan canim 2 yildir almanyadayim ben ama cok alistim esim alman malum sayesinde alistim buraya cabucak :k06: bende evlenerek geldim aslen orduluyum

eeeee sen nasilsin canim alisabildinmi buralara :opucuk:
alistim alismasina  ama sevemedim burayi. kesin dönüs yapmak istiyoruz hayirlisiyla. burda kimsem yok yalnizim. günler gecmek bilmiyor burda.