NASIL BİR DOĞUM İSTİYORUZ? anket

Başlatan ღ°cerenay.♥., 08 Şubat , 2007, 00:26:51

« önceki - sonraki »

Tercihimize kalsa,hangi doğum şeklini seçerdik?

normal
sezeryan (genel anestezi)
epidural - normal
epidural - sezeryan
suda doğum

sevda

EPİDURAL NORMALMİ YAPTI MAVİŞİMMM OHH NE GÜZELLL.... :aferin: :aferin:

EBRUM

sormal doğurmadım acısını çektim onun içi sezeryanla 10 tane bile doğururum çok rahat ağrı falan yok doğumdan sonrada ayaklarını üşütmez ağır kaldırmazsan

oglusum

canim sezeryandada karnindaki kaslari yirtiyolar ve ne yaparsn yap o sinir uclari bidaha eskisi gibi olmaaz :honk:

office

normal doğumunda sezeryanında artıları ve eksileri var. ben sezeryanla doğum yaptım 40 tane doğum yapsam yine sezeryan yapardım. doğum yaptıktan sonra bazı akıllılar "tamam artık ömrünün sonuna kadar orası sızlar, ağır kaldıramazsın, biryere uzanamazsın " gibi moral(!) konuşması yaptılar. oğlum bebekken ağırda kaldırıyordum, en üst raftaki tabağa da uzanıyordum, şuan ne bir iz ne de bir sızı var. ister normal yapalım ister sezeryan ben doğum konusunda annenin karar vermesi taraftarıyım. bakanlık sezeryanla doğumu bir nevi yasaklıyor ne kadar yanlış. yasaklamadan önce hastanelerin doğum şartlarını geliştirmek lazım. acaba insanlar neden normal doğum istemiyor veya korkuyor. bütün bunlara kulak tıkayıp "illa normal yapıcaksın" demek ne kadar doğru tartışılır..
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

mavili

office çok haklısın canım ben epidural normal dogum yaptım  çok da memnun kaldım ama sancılı dogum yapmak istemem o sancıyı 6 saat kadar çektim iflagım kesildi benim dogumum 22 saat sürdü o sancıya 1 dakika daha katlanacak halim yoktu Allahtan epidural vardı ve uyguladılar

office

canım hayırlı olsun bebişin, kesinlikle doğru söylüyorsun. birçok sefer ben o sancıyı çekemem deyince "peki annelerimiz nasıl çekti" diyorlar. ama annelerimiz her yarım saatte dozu arttırılan suni sancıyı çekmediler. ben  5 saat suni sancı çektim şuurumu kaybetmek üzereyken yalvar yakar sezeryane aldırdım kendimi, hemde doktorumuz tanıdıktı, buna rağmen ne ebeler ne de hemşireler burunlarından kıl aldırmıyordu (ki bu bir özel hastane). bu sistemin bir şekilde değişmesi gerekiyor.

mavili

canım bende o suni sancıyı çektim aman Allahım bu nasıl bişeydir ya hayatım boyunca unutmayacagım bu acıyı

oglusum

canim banada suni sanci verdiler normalini bilmedigim icin kiyaslama yapamiycam ama gercekten insanin nefesi kesiliyo :icon_pale:  :icon_pale: :icon_pale:  :icon_pale:

mavili

alev alev alev alev yandıgımı görüyorsun
bir teselli istemedim istememde biliyorsunnnnnnnnnn :ehi:

sadece hatırladıgım karnımın içi kor gibi yanıyordu

office

Alıntı yapılan: mavili - 28 Eylül , 2008, 21:24:32
alev alev alev alev yandıgımı görüyorsun
bir teselli istemedim istememde biliyorsunnnnnnnnnn :ehi:

sadece hatırladıgım karnımın içi kor gibi yanıyordu

allah iyiliğini versin ne güzel özetlemişsin  :ehi:

mavili

handan

o suni sancıda gerçekten ölmek istedim. dayanılmaz bişeydi.
sezeryanı hiç düşünmedim o kadar sancıdan sonra sezeryan olmak.................
9 saat bildiğiniz doğum sancısı çektim.
6 saati dakika başı gelen sancılardı. bebek inmedi aşağı. rahim 10 cm açık bekledim öyle 5 saate yakın.
ölmek istedim.
bi daha mı ASSSLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

mavili

Allahtan epidural anestezi uyguladılar bana

benim dogumum da toplam 22 saat sürdü ve ben ilk baştaki 3 saati ve aradaki 6 saati anestezisiz olarak çektim berbat bişeydi ama anestezi ile uygulandıgında süper bişey agrı acı yok :opucuk:

Aytii

Balböceği