NASIL BİR DOĞUM İSTİYORUZ? anket

Başlatan ღ°cerenay.♥., 08 Şubat , 2007, 00:26:51

« önceki - sonraki »

Tercihimize kalsa,hangi doğum şeklini seçerdik?

normal
sezeryan (genel anestezi)
epidural - normal
epidural - sezeryan
suda doğum

ღ°cerenay.♥.

09 Şubat , 2007, 01:09:01 #15 Son düzenlenme: 09 Şubat , 2007, 01:33:00 cerenay
Alıntı yapılan: mia - 08 Şubat , 2007, 23:44:40
Bulup izledim ve pek benim tarzım olmadığına karar verdim :)
bende daha önce pekçok suda doğum video su izledim ,dedim ya çocukların yanında bile yapıyolar ... 1 saattir araştırıyodum,en uygununu en edeplisini bulayım diye...neyse izlemişsin ama ben genede bi link vereyim
http://www.youtube.com/watch?v=OTO7d6N-C4M

bakın bunu sonuna kadar izledim duygulandım yaaa...evinde,suda doğum yapmak isteyen annenin ,en sonunda sezeryan olmak zorunda kalışı ve sonunda , birgün, sezeryan sonrası normal doğum (ssvd=vbac) yapmak için dua edişi

http://www.youtube.com/watch?v=7uARp9ZsOjQ&mode=related&search=

Almiş'inAnniş'i

ah elbette çoluk çocuk cümbür cemaat demiyorum kızlar! eşim olcak tabi yanımda. ben normal doğuma da eşimin katılmasını istiyorum. yanımda elimi tutacak biri olsun istiyorum. arkadaşım yeni evli o ben gireyim dedi ama kesinlikle reddettim bi de korkar falan vaz geçer çocuk yapmaktan riske giremem. kardeşim de ben girerim dedi o zaten bekar onu hiiiiiiçççç istemem. yani yanınızda biri olcaksa bu kişi eşinizden başkası olamaz.
ama orda kendi ev ortamında daha az stresli olur. eşin yanında ebe yanında. bence harika  :hieyt:
(aman şiir gibi kafiyeli oldu  :tongue3: )

ღ°cerenay.♥.

09 Şubat , 2007, 22:35:40 #17 Son düzenlenme: 09 Şubat , 2007, 22:39:29 cerenay
razicim zaten senin için demedim, :-* ,türk milleti olarak bize ters bu cümbür cemaat meselesi,insanın eşi olsun yeter .ben doğum videoları izlerken dikkatimi çekti,çocuklarının yanında yapıyolar doğumu ,yani bukadar hayat dersi de fazla bana göre  :honk:  :icon_scratch:
sen baktın mı linke bu arada?
ankettede oyunu değiştirebilirsin  :icon_thumright:

adalet

bende suda dosunuyordum linklere baktim ve vazgectim bana gore deyil en iyisi epidural normal istiyorum

mia

Alıntı yapılan: cerenay - 09 Şubat , 2007, 22:35:40
razicim zaten senin için demedim, :-* ,türk milleti olarak bize ters bu cümbür cemaat meselesi,insanın eşi olsun yeter .ben doğum videoları izlerken dikkatimi çekti,çocuklarının yanında yapıyolar doğumu ,yani bukadar hayat dersi de fazla bana göre  :honk:  :icon_scratch:

Evet benim bulduğun videolarda da durum buydu. :) Yine de beni asıl vazgeçiren uzmanların durumu yeterince kontrol altına alamayabileceklerini düşünmem oldu. Herhangi bir komplikasyon durumunda o sudan çıkmak nasıl mümkün olacak? Ya da Allah korusun bebeği sudan çıkardıktan sonra elinden kaydırıp da suya düşürürse.. :icon_pale:

mia

Senin bulduğun suda doğum gerçekten daha normalmiş cerenay. :) İkinci videoyu da izledim.  :( :( İnsanın başına hesapta olmayan şeyler gelebiliyor.. Sonuçta bebeği sağlıklı ama ona da şükür. Bir de umarım kendisinin ve özellikle de çocuklarının kilosuna dikkat eder (edecek gibi görünmüyor ama) o da çok üzücü bir nokta  :-\

ღ°cerenay.♥.

bak bide bu var ,kilo meselesi...izlediğim videoların birkaçı hariç ,annelerin büyükçoğunluğu aşırı kiloluydu .acaba bunların doktorları fazla önemsemiyor mu aşırı kiloyu  :dontknow:  :icon_scratch:

Almiş'inAnniş'i

evet hayatım ben sadece sezeryan izlemedim onun dışında bütün doğumları izledim. normali epidurali ve suda doğumu birkaç kez izledim. sadist mi dersiniz bilmem ama bana çok duyguzal geliyor doğum anları. o bebeği çıkarken görmek gözlerimi yaşartıyor. bir mucizeye tanıklık etmek gibi ve ben hiç korkmuyorum :D

Alıntı yapılan: cerenay - 09 Şubat , 2007, 22:35:40

ღ°cerenay.♥.

bencede çok duygusal anlar ve bende izliyorum bunları...banada sezeryanı nasıl izlediğimi soruyorlar ,(sezeryan oldum ya ),ne olacak merak ediyorum nler yaşadığımı,ben sez. olmadan öncede izlemiştim,merak işte...

office

bende sezeryan oldum ama izleyemiyorum videoyu kan tutar beni  ::) cerenay maşallah bu arada cerensu çok tatlı. allah nazardan saklasın fıstığı :)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

ღ°cerenay.♥.

sağol canım amin,ceren nur kızımın adı... :-[

ceyda_elanur

acı eşiği çok düşük, çatısı dar biri olarak spinal anesteziyle sezaryen düşünüyorum...

ღ°cerenay.♥.

o zaman epidural- sezeryanı işaretleyebilirsin ,pek farkı yok  :-[

Almiş'inAnniş'i

o da ne?

Alıntı yapılan: ceyda_elanur - 15 Şubat , 2007, 23:30:11
acı eşiği çok düşük, çatısı dar biri olarak spinal anesteziyle sezaryen düşünüyorum...

ღ°cerenay.♥.

benimde olmuş olduğum yada  olmuş olduğumu sandığım anestezi şekli  :tongue3: ;D
nasıl anlattım ama...
epidural gibi aynı ,belden aşağısını uyuşturuyor sadece,epiduralden farkı , kateter yerleştirmiyorlar ,sıvıyı direkt veriyorlar....dur ben öbür siteden bi kopya çekip geleyim  :suclu: