Ultrason sonucum

Başlatan niles1983, 21 Kasım , 2012, 14:17:11

« önceki - sonraki »

niles1983

Kızlar sabah ultrasona girdim ultrasonda aynen şöyle yazıyo. Fundus kavitede normal yerlesimli 7.8 mm lik gebelik kesesi izlenmektedir. Embriyonik pol ve yolk sac izlenmemiştir. Kontrolü önerilir. 
Buarada son adet tarihim 13 Ekim
Embriyonun gorunmemesi normalmi siz nezaman gördünüz boş gebelik olur diye çok korkuyorum.
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...

burcum

:icon_scratch: yol sac ının olması gerekiyordu :icon_scratch:
dr a ne zaman gidicen?

Balböceği

Alıntı yapılan: ♥~ NÜRREM ~♥ - 21 Kasım , 2012, 14:19:45
:icon_scratch: yol sac ının olması gerekiyordu :icon_scratch:
dr a ne zaman gidicen?
O ne kiz  :icon_scratch:

ORNA

doktorun ne dedi canım ama daha erken bence bebek görmek için kaç haftalıksınız bende merakla cuma günün bekliyorum benimde son sat 17 ekim inşallah bende görürüm keseyi  :amin:

burcum

http://www.ultragebelik.com/erken-gebelik-ve-nt/erken-gebelik-4-10-hafta
karından muayene ettiyse yolk sac görünmeyebiliyormuş bir oku istersen ben 5 haftalıkken gittiğimde kesemizi ve yolk kesesini görmüştük

niles1983

Yarın gidicem doktora haftasını felan söylemedi karından baktı keseye alttan bakalım dedide ben istemedim
Yarın olurmu yaaa

burcum

tamam o zaman canım sen kalbini ferah tut karından baktığı için görünmemiştir :icon_thumright: ilk 3 ay alttan ultrason yapılır erken teşhis için karından görünmüyor bir tk şeyler mesele yolk kesesi :icon_thumright:
yarın alttan bakıldığında görülür 5-6 haftalıksın

niles1983

İnşallah ya ama alttan istemiyorum sonu kanama düşük olabiliyomus

burcum

vallahi canım ben özele gidiyordum bende baktırmak istemedim dr um ilk 3 ay ki muayene alttan oluyor demişti karından doğru sonuç vermeyebiliyor demişti :icon_thumright: ilk 3 ay alttan ultrasonla muayene oldum :icon_thumright: çok şükür kanama bile olmadı korkma zaten ta içine kadar sokmuyor yuvarlak uçluhemen girişte kalıyor rahime kadar gitmiyor yani :icon_thumright: içini karartma ALLAH ın izniyle her kadın gibi seninde sorunsuz geçer :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

canım ben hamile olduğumu öğrendiğimde betahcg 1230 çıkmıştı ve ben 5 haftalık hamileydim.

doktor karından baktı bişi göremedi.

vajinal ultrasonla alttan baktı ve keseyi gördü.

beni defalarca bakıldı alttan ama bişi olmadı bebeğime.

doktor hiç öyle bir risk olsaydı bakılır mıydı dedi. beni rahatlattı.

ben alttan muayenenin bebeğe zarar vereceğine hiç inanmıyorum..

içini ferahlatmak için bence hemen doktora git ve baksın derim  :icon_thumright:

bu arada tebrik ederim canım. sağlıcakla kucağına alırsın inşallah  :amin:

niles1983

İnşallah canım hayırlısı olsun. Yarın ola hayrola.. İnşallah guzel haberlerle gelirim dua edin nolur..

mutluluk

CANIM YA SEN SONUCU ALDIĞIN GİBİ DR A GÖSTERMEDİN Kİ.

niles1983

Doktor bugün yoktu yarın gelcekmis o yüzden

öykükıvanç

canım senin 5. haftası daha dolmamış oluyor sanırım. tam bilmiyorum ama bence normal aslında bir hafta daha dur derim. 6. haftanı bitirince karından bebeğinin kalp atışlarını da görürsün en azından. kalbinide ferah tut. İnşallah sağlıklı bir gebelik geçirirsin...

niles1983

Âmin canım inşallah hayırlısı olsun :amin: :nazar: :amin: