kahvaltı da ne versem?

Başlatan rusta, 12 Kasım , 2012, 13:40:49

« önceki - sonraki »

Bluegirl

benim kız 20 aylık oldu hala karışım yiyor tek tek verince çıkarıyor ağzından  :cildir:
nasıl alıştırıcam peynire yumurtaya bilemiyorum  :dontknow:

muhribe

pütürlü yiyeceklerle geç mi tanıştı canım?

Bluegirl

Alıntı yapılan: ♥gözbebeğim♥ - 15 Kasım , 2012, 15:35:12
pütürlü yiyeceklerle geç mi tanıştı canım?
hayır ama peynir ve yumurtayı sevemedi bi türlü  :-\
omlet falan yapınca yiyor ama 2 lokma yiyip sıkılıyor
bende şimdilik mecbur karışım yediriyorum bakalım belki zamanla sever inş  :dontknow:

fıstık

Çorbasınada koyabilirsin yumurtayı

Peynir olarakta farklı peynirleri dene

Mesela benimkızım beyaz peyniri yemez

Ama kaşarı yer

Sende bakşa tür peynirlerden tattırabilirsin  :icon_thumright:

Balböceği

Alıntı yapılan: fıstık - 15 Kasım , 2012, 15:27:41
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 15 Kasım , 2012, 15:03:11
Alıntı yapılan: ♥gözbebeğim♥ - 15 Kasım , 2012, 14:28:25
çocuk 6 aylıkken de reçel zeytin yedirmedin inş  :ehi: :ehi:
Reçel gibi tatli seyleri hiç yedirmedimm  :opucuk:

Sadece pekmez veriyordu,, gunluk yumurtası peyniri ne varsa iste ezip ağzına veriyordum

Şimdi hayırlıyamadim ama yiyordu böyle bulamaç yapmıyordum hıh  :ehi:

Hadi len ordan yumurtanın sarısı çocuğun boğazına yapışır nasıl veriyordun

Yeme bizi eda yemeeeee  :ehi: :ehi: :ehi:
Bak orda yanldiniz  :hieyt: :ehi:

Ben hiçbir zaman ayırıp vermedim ikisini bir yedirdim   :icon_thumright:

cirakmerve

Alıntı yapılan: fıstık - 15 Kasım , 2012, 10:15:56
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 12 Kasım , 2012, 18:23:10
Evde ne varsa, biz neyi yiyorsak oğluma da onu yedirdim..

Öyle her şeyi katip bulamaç yapıp yedirmedim  :igrenc:

Kız çocuğun dişleri yokken nasıl yedirdin lokma lokma  :icon_scratch:

bence çocuğun iştahıyla alakalı bir şey. benim oğlum şimdi 6 ay 10 günlük. yaklaşık 1 aydır kahvaltıda oğluma lokma lokma yediriyorum. hatta ezerek verdiğim hiç bi şeyi istemiyo. iştahlı da bi bebek nasıl yapıyo anlamıyorum ama çiğniyo. hatta eline ekmek alıp kemire kemire yiyo. gerçi çoğunu yere döküyo ama) hiç ona özel yemek hazırlamak için uğraşmadım bugüne kadar.

paşamm

Arkadaşlar Mrb oğlum 5,5 aylık yeni yeni ek gıdalara geçmeye başladık..2 kere yumurta sarısı yedirmek istedim hüsranla sonuçlandı ilkinde yedikten sonra 2 gün kustu 10 gün ara verdim, yumurta vermedim 10 gün sonra tekrar denedim yine aynı şekilde oldu.. Çok çok az verdim korkumdan ama onu bile çıkardı neden olabilir sizce

@Melek Yüzlüm@

benm  7 aylık olucak ben daha vermedim öle şeler yüklenmek istemiyorum miğdesine bir anda hazmedebilir yavaş yavaş alıştırıcaksın daha meyve suyu idi sebze püresi idi yicek sen çocuga nie verdin kiii

paşamm

Çevrede tecrübeli olupta bilmiş geçinen insanlar olur ya onlara uydum maalesef yedir tadını alsın, ben yedirdim bişey olmaz. Tattır bilsin sonra yemez uğraşırsın... Bıla bıla bıla duydukça bunları farkında olmadan bi baktım çocuğa bayağı yedirmeye başlamış m meyve püresi istekli yiyor da çorbaları okadar rahat yediremyrm aşılır mı zamanla

@Melek Yüzlüm@

canım sen en iyisi dr danış onları vermeden banada diyolar takmıyorum sebze yi yemiyor bizimkide bende sütümü sagıyorum içine öle 3 4 kaşık yiyor sende emziriyor isen birde öle yap  :flowers: :flowers: :flowers:

paşamm

Öyle olacak artık... Şuan verdiklerimde sorun yok Dr a gidene kadar farklı şeyler vermeyeyim dediğin gibi yapayım bakaym umarım işe yarar benimkinde

@Melek Yüzlüm@

benimki öle yedi ilk kez brokoli veriyordum öle yaptımm işe yaradı canım

paşamm

Tamam canım tavsiyen için tşk ler

@Melek Yüzlüm@

ne demek sorucan başka şeler olursa özeldende yazabilirsinn :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

__nil__

kahvaltıda benim kızım da bulamaç şeklinde yiyor tek tek yemiyor.

paşamm arkadaşım dr 5.5 aylıkken yumurta vetrdimi bizim doktor 6 aylık başla önce -1/8i sonra yavaş yavaş arttır  demişti.