28 Nisan , 2024, 13:54:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

evinizde para idaresi kimde?

Başlatan minnoscuk, 08 Kasım , 2012, 14:31:35

« önceki - sonraki »

serserim

eşimde ben de çalışıyoruz ticaretle uğraşıyoruz aldığımız para belli olmuyor paramıızı paylasırırz planımızı hep beraber yaparız şuna şukadar buna bukadar yatıralım bende sukadar kaldı sende nekadar kaldı diye arada sorarız çünkü bir sonraki gün ona göre hareket edelim diye ama çok şükürr hiçbir zaman para olayı mesele olmadı bizde bende varsa onundur onda varsa benimdir ha onun ha benim farketmez yani kredi kartıda bendedşr istediğini al der ama ben cimri değilimdir tutumluyumdur yani çarçur etmem :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Balböceği

Alıntı yapılan: doğangüneş - 08 Kasım , 2012, 16:45:50
eşimde  :icon_thumright:

ayyy 3 çocuğu kendimi koca bebek eşimi idare ettim de bir de para mı kaldı  :-ooo :-ooo

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
Deli yaaaaa  :ehi: :ehi:

Selma27

Ben calisan bir bayanim o yuzden istedigim sekilde harcarim..Aslinda tutumlu bir insanim. Luzumsuz seyleri almaktan kacinirim.. Esim Turkiye'den geldi..O yuzden suan tam guzel maasli bir iste calismiyor.Fakat cok sukur az da olsa ikimiz geciniyoruz. Harcamalari takip eder ve bazen banada sorar ne aldin diye  :) :) :) Malesef suana kadar hic erkek parasi yiyemedim..Evde oturup o rahatligi hic yasayamadim..Sansima kaderime yaniyorum.. :( :(

muhribe

bence çalıştığın için şanslısın, her erkek zevk-i sefa içinde yedirmiyor parasını  :dontknow: ne erkekler var 1 lira için karısının gönlünü kırıyor 

esracım

Bende eşimde çalışıyoruz.Çok şükür bizi geçindiriyor çalıştığımız.Maaş kartım bendedir.Asla eşime vermedim.Ama maaş zamanı bir güzel parayı çeker eve getiririm.Ama o maaşı kendim çekip getirdiğim için ayrı mutlu oluyorum.Kendime harçlık bırakırım hesabımda.Harçlığım biterse hemen kocamı tırtıklıyorum.Kredi kartımdan da alışveriş yaparım ayrıca.Bu aralar yaptığım alışverişlere kocacım hiçbir şey demiyor acaba neden  :ehi: :ehi: :ehi:

Selma27

Alıntı yapılan: ♥gözbebeğim♥ - 09 Kasım , 2012, 08:53:36
bence çalıştığın için şanslısın, her erkek zevk-i sefa içinde yedirmiyor parasını  :dontknow: ne erkekler var 1 lira için karısının gönlünü kırıyor

haklisin canim.. ama ben evde oturup koca parasi yiyenlerin daha rahat oldugunu dusunuyorum hep..Bilmem belki kendim yasamadigim icin oyle dusunuyor olabilirim..Birde erkekler kadin calisinca onun parasina guveniyor gibime geliyor..Ama erkek ve kadindan biri cok musrif olursa o evde 2 tane calisan olsada bir taraf hep eziliyor yaa...Ama esler arasinda para ayrimi yapanlarida cok gordum.. cok tuhafima gidiyor..

ZEYNEP-35

benim eşim bankacı ama para idaresinden hiç anlamaz  :ehi: :ehi: :ehi: çok yufka yüreklidir biri borç felan istese hemen verir ondan idareyi ben ele aldım. karı koca çalışıyoruz aylık eve giren parayı tek elde toplarız senin paran benim param asla olmaz ki benim maaşımdan eşimden daha fazla....sonra kira, kredi kartı borçları, ödemeler vs ayırır kalanı da harçlık yaparız. zaten pek bişey de kalmıyo geriye kızlar hayat çok pahalı artık  :dontknow:

ozturkish_ela

esim cok anlayislidir hic sknti cektirmez bana maasini aldimi beraber hesap yapariz sonra eve birakir ordan ailirim   

Aşkk

biz de eşim çalışır  öyle haftalık yoktur kendin de olmasın önemli değildir onun için :opucuk: para bittiği an yerine koyar nereye harcadın diye bile sormaz ama bende gereksiz harcamam belki de ondan sormaz bilemiyorum hatta kenara para atmamı da çok ister çok değil ama kötü günler için atarım da henüz haberi yok olsa eminim birikmez  :toothy10: bi kadını parasız bırakmak ne kötü bir davranıştır  :cildir:

mutluluk

Alıntı yapılan: Selma27 - 09 Kasım , 2012, 01:45:35
Ben calisan bir bayanim o yuzden istedigim sekilde harcarim..Aslinda tutumlu bir insanim. Luzumsuz seyleri almaktan kacinirim.. Esim Turkiye'den geldi..O yuzden suan tam guzel maasli bir iste calismiyor.Fakat cok sukur az da olsa ikimiz geciniyoruz. Harcamalari takip eder ve bazen banada sorar ne aldin diye  :) :) :) Malesef suana kadar hic erkek parasi yiyemedim..Evde oturup o rahatligi hic yasayamadim..Sansima kaderime yaniyorum.. :( :(

aynennnn :honk:

xxcansuxx

para idaresi eşimde
maaşı alır ödemeler yapılır internet bankacılığıyla nereye ne vermiş ne kadar çekmiş hepsini ben oturduğum yerden takip ederim ama  :k06: :k06: sorduğumda da söyler şuraya verdim şunu yaptım :k06: :k06:  banada her para bırak dediğimde bırakır ne yaptın demez bazen verdiğini bile unutup tekrar verir dışarıya hep birlikte çıkarız ne ihtiyacım varsa onunla alırım öyle olunca kenarda mutlaka para birikir bende nakit üzerinde olmadığı zaman sende varmıydı deyince benim paralar çıkar ortaya çok şükür sorun yaşamadık ilk yılımız hariç  :cildir: :cildir:

tweety0555

aslında soyle esımdeydı taakı bır seneye kadar gecen sene senın aldıgın kuaforune gıdıyro eve ne katkın var kı dedı benım salter attı kaldıkı sadece 400 tl alıyordum vısam harıc.oyle mııı ıkımızde ogretmenız bu arada ..ver kartımı dedım ...yazın ıkıncı ev olayı cıktı mesela onun 1 tl kredısını ben maasımdan verıyorum onun harıcı herhangıbı bır harcama yapmıyorum eve dıger ısler onun :suclu: onun parayı nereye harcadıgını sormam cunkı gayet pıntıdır kımseye para yedırmeyecegı ıcın arastırmıyorum dahı :ehi:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

para idaresi hepsi bende  :basardim: :basardim: esim calisiyo biz kizimlan yiyoz  :laughing7: :laughing7:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Eloshh

ikimizde çalışıyoruz bizde para mevzusu olmaz hiç Allaha şükür.. eşim tutumludur iyikide tutumlu beni bana bıraksa mağazaları alırım :)
Dua Dua Dua...

DİLVİN

herkesın parası kendıne :D bende eşimde çalışıyoruz

ben maaşımla ev kredisi ödüyorum eşimde evi gecındırıyor

her kuruşun yerı bellı olduğu için kımse kımseye hesap soramıyor :D

çok paramız olursa o zaman düşünuruz  :k06:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik