Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

biz de isteriz şiş böreğin tarifini. hiç duymamıştım, nasıl oluyo? sevinç ne iyi eltin varmış, bize de gelse ya bi gün :suclu:

seyda

Serife,
hadi sansin varmis, diyetin linkini buldum :tongue3:

http://www.hurriyet.com.tr/saglik/6490931.asp?gid=161

basarilar dilerim sana :icon_thumright:

SEVİNÇ

Canım şiş börek bildiğimiz mantı hamuru ve içini hazırlıyoruz.Mantı üçgen şeklinde olur ya.Bunda üçgen yapıp,iki uçunu birlşetiriyoruz.Şekli mantarın başı gibi oluyor. Birde tuzlu yoğurtları var,bilmem sizin oralarda olu mu.Hatay yöresine özgü sanırım.
7 yemek kaşığı tuzlu yoğurda,10 su bardağı su ve 1 çay bardağı prinç koyup,haşlıyorsun.Pirinçler pişmesine yakın ,burada su iyice kaynayacak.300 gr hazırlamış olduğun mantıyı  içine döküyorsun.Ayrı bir tavada yağı,naneyi ve kırmızı biberi kavuruyorsun.Mantılar suyun yüzeyine çıkmaya başlayınca ve tadına bakıp,pişip pişmediğini kontrol edip en son tavadaki karışımı döküp karıştır ve sıcak sıcak afiyetle yiyorsun.

Aslında birazda vicdan azabı çekiyor eltim.Oğlana hamileyken bir gecede 9000 dolar para istediler ve de saat 20:00-24:00 arasında o parayı bulduk. Evlenirken ev alındı bize parası istendi sonrada. Offffff. Şimdide eşimin o kadar ieyden sonra onun babasıyla ilgilenmesi,dr a götürmesi falan kimsenin bu denli samimi olmadığını görmeleri değiştirdi onları.Ama genede sağolsun tüm işimi yaptı.

25 Mayıs , 2007, 10:59:35 #738 Son düzenlenme: 25 Mayıs , 2007, 11:01:10 ayşegül
seviçcim, bu şekil bildiğimiz italyan mantısı gibi mi oluyo? yoksa hani üçgen yaptığımızda birleşen iki ucu tekrar birleştiriyoruz, öyle mi oluyo, hani yanılmıyosam adanaya özgü bir mantı var, onun gibi mi? bi de tuzlu yoğurt nasıl bişey?  süzme yoğurt gibi mi? ayyy ne çok sordum.  ::)

nagihan

SEVİNÇ

Alıntı yapılan: ayşegül - 25 Mayıs , 2007, 10:59:35
seviçcim, bu şekil bildiğimiz italyan mantısı gibi mi oluyo? yoksa hani üçgen yaptığımızda birleşen iki ucu tekrar birleştiriyoruz, öyle mi oluyo, hani yanılmıyosam adanaya özgü bir mantı var, onun gibi mi? bi de tuzlu yoğurt nasıl bişey?  süzme yoğurt gibi mi? ayyy ne çok sordum.  ::)
yok canım bu hatay mantısı.Yoğurtları süzmeden daha kalın oluyor baya tuzluda oluyor.Önemli değil bende sorarım bu şekilde  ;D

Almiş'inAnniş'i

tarifle olmaz canım yap da yiyelim  :muzz:

Alıntı yapılan: SEVİNÇ - 25 Mayıs , 2007, 10:46:56
Canım şiş börek bildiğimiz mantı hamuru ve içini hazırlıyoruz.Mantı üçgen şeklinde olur ya.Bunda üçgen yapıp,iki uçunu birlşetiriyoruz.Şekli mantarın başı gibi oluyor. Birde tuzlu yoğurtları var,bilmem sizin oralarda olu mu.Hatay yöresine özgü sanırım.
7 yemek kaşığı tuzlu yoğurda,10 su bardağı su ve 1 çay bardağı prinç koyup,haşlıyorsun.Pirinçler pişmesine yakın ,burada su iyice kaynayacak.300 gr hazırlamış olduğun mantıyı  içine döküyorsun.Ayrı bir tavada yağı,naneyi ve kırmızı biberi kavuruyorsun.Mantılar suyun yüzeyine çıkmaya başlayınca ve tadına bakıp,pişip pişmediğini kontrol edip en son tavadaki karışımı döküp karıştır ve sıcak sıcak afiyetle yiyorsun.

Aslında birazda vicdan azabı çekiyor eltim.Oğlana hamileyken bir gecede 9000 dolar para istediler ve de saat 20:00-24:00 arasında o parayı bulduk. Evlenirken ev alındı bize parası istendi sonrada. Offffff. Şimdide eşimin o kadar ieyden sonra onun babasıyla ilgilenmesi,dr a götürmesi falan kimsenin bu denli samimi olmadığını görmeleri değiştirdi onları.Ama genede sağolsun tüm işimi yaptı.

nagihan

valal bu emek tarifleri sayfası kurumuş. diğer forumda ne yemekler var ne yemekler. hiç mi tarif bilmezmisiniz ayol. şöyle güzel yaptıklarınızı anlatın da bizlerde yapalım.  :caca:

Almiş'inAnniş'i

bu gün şöyle hafif birşeyler yapayım dedim
patates kızartması
biraz tavuk kızartıcam
makarna
yanında kola

(başka kalorili bişi geliyo mu aklınıza menüye ekleyecem  :tongue3:)

:toothy10:

ben de bugün taze fasulye yaptım, yanına pilav yapıcaktım ama canım paçanga böreği çekti aaaniden, alakasız olarak fasulye ve börek yadik yaane. :hungry:

Almiş'inAnniş'i

oooooohhhhhhhhhhhh götürün bakalım  :k06:

bu sayfada diyet linkinin ne işi var ayol  :toothy10:

seyda

diyet linki Serife ye gönderildi, kilo sorunu olan da varsa aramizda kamuya aciktir...

Almiş'inAnniş'i

kilo sorunu mu şeyda? o da ne ola ki  ???

yoksa önümde benden önce giden göbek mi?  :toothy10:

seyda

yok caniiiiiim ona ayva göbek derler bisiycik olmaz :toothy10: :ehi:

Almiş'inAnniş'i

çamaşır asmaya çıktım az önce mis gibi menemen koktu  :hungry:

evde domates kalmamıııışşşşşşşşşşşşş  :cildir:  :BangHead: