Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

mia, ben önce pirinci suda haşlıyorum, sonra sütü ekleyip kaynatıp şeker ve nişastasını ekliyorum. ;)

valla kızlar ben bu aralar temizlik olayına girmeliyim, halılar yıkamaya gidicek, temizliğe kadın gelcek, bunların ön hazırlığını yapmam lazım :toothy10: yani ben bu sıra fellah mellah yapamam. :ehi: jbdun sana zahmet yapıver de bizi de çağır yiyelim.ay en yüzsüz oldum ben yaw. :icon_scratch:

SEVİNÇ

bugün gideceğiniz hafta içi çağır dediğin arkadaşın mı canım?
[/quote]

Evet ,canım.Kirve olunca nazımız geçiyor.
Bu arada kaynanacığım nar ekşisi yapar,süper olur.Eşimgilin kısırı bol zeytinyağlı ve nar ekşili olur.Pazar günü annem yaptı afiyetle yedik. Kaynanamlar kısıra domates koymazlar.Bulguru soğuk suyla  ellerini batıra batırra ıslar,biber salçası ve domates salçası,kimyom,karabiber,tuz Yeşil soğan,sarımsak,nane ve maydonoz eklerler.Son olarakta bolca zeytinyağı ve nar ekşisi koyarlar.

jbdun

olur mu hiç ayşegül ne yüzsüzlüğü  :nono: ,ben yapmadan önce haber veririm sen ona göre jetini ayarlatırsın canım :toothy10:

ben bugün yeşil mercimekli bulgur pilavı deniycem,
bi de tarhana çorbası

neyse bari sevinç,halden anlamış arkadaşın,sağolsun.Ya kısır kısır dediniz kısır çekti canım sabah sabah :honk:

jbudn yeşil mercimekli bulgur pilavının adını biliyomusun?

jbdun

baktım ama bulamadım ayşegül :dontknow:

jbdun

ben de buldum ama yeşil mercimekli bulgur pilavı diyo :k06:

adı müceddele, herkes bilmiyo adını.ben bir kere yapmıştım, miktarı biraz abartmışım, forumdaki herkes gelse bile rahat rahat yeterdi yani o derece  :toothy10:.
bu ay içinde ist.dan büyükbabamlar gelcek, şöyle pratikk şeyler hazırlıyıp dondurucuya atıyım diyorum, fikri olan var mı?

jbdun

benimki de biraz fazla oluyo galiba :toothy10:
1su bardağı mercimek ve 1su bardağı bulgur koydum
senin ölçüler nasıldı ayşegül?

kurabiye aklıma geldi dondurucu için,sigara böreği?

valla hatırlamıyorum ölçüyü ama senin ölçü benimkinin yarısının yarısıdır herhalde. ben yemek tarzı bişeyler arıyorum jbduncum, malum kalıcaklar birkaç gün. gerçi dışarda filan da yeriz gezmeye çıkınca ama evde de hazırda bişeylerim olması lazım. mesela nohut haşlıyıp atıyım buzluğa, vaktim ve halim olsa sarma ve içli köfte de düşünüyorum ama sanmıyorum yapabileceğimi. onlar gelmeden denesem  şeydanın sini köftesini , tutturabilirsem olnlar gelince de yapardım. başkaaa....
dediğin gibi börek atabilirim, kıymalı patatesli yapıyorum çok güzel oluyo,aklıma da başka ibişey gelmiyo.senin aklına gelirse yaz olur mu.  :icon_thumright:

esra(azra)

ayşegül canımmm ne zaman gelecek büyükbabanlarrr banada haber ver bende geleyim ;D

bu ay içinde ama belli değil esracım, tabi buyur beklerim. ;)

jbdun

Alıntı yapılan: esrayeliz - 03 Nisan , 2007, 12:59:36
ayşegül canımmm ne zaman gelecek büyükbabanlarrr banada haber ver bende geleyim ;D

:toothy10: :toothy10: :toothy10:

annem (kayın) taze fasulyeyi soğanı-domatesiyle biraz pişirip öylece koyuyo. Buzluktan çıkarınca su ilavesiyle pişerken çözülüyo zaten.
ben de bugün nohut haşlıyorum ;D

esra(azra)

jbduncum bende dün nohut yaptım canım başka ne var mönüde geçerken sanada uğrayayım bi yandan uyku bi yandan açlık :BangHead:
ahh ahhh

jbdun

gel esracım geeellll
yukarda yazmıştım;
mercimekli bulgur pilavı ve tarhana çorbası
ayran