29 Mart , 2024, 01:26:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

ranişim

Alıntı yapılan: ayşe - 22 Şubat , 2007, 14:59:14
filizciğim işkembe çorbasının tarifini soruyosun ben işkembeyi temizlenmiş olarak kipadan alıyorum iyice yıkadıktan sonra tuz koymadan düdüklüde haşlıyorum ve haşladığım suyu döküyorum daha sonra işkembeyi ince ince kıyıyorum başka bir yerde unu kavuruyorum isteğegörebazısı salça koyuyo ben koymuyorum içine az su koyup bulamaç yapıyorum  işkembe tenceresinin içine boşaltıyorum biraz daha su ekleyip kaynatıyorum tuz katıyorum isteğe göre sarmısak  limon koyuyorum  servis yaparken kırmızıbiberle tatlandırıyorum herkese afiyet olsun hııım olsada yesek   :hungry:
AYŞE ÖYLE BİR YAZMIŞSINKİ AĞZIMIN SUYU AKTI İNAN :hungry: :hungry: :hungry:ACIKTIM YAAAA :hungry: :hungry:
Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,
parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun!

adalet

bugunki menum
kiymali pirasa
yogurt corbasi
tursu
muz tatlisi,

Almiş'inAnniş'i

şu kerevizin tarifini alabilir miyiz lütfeeeeeennnnnnnn :D

Alıntı yapılan: jbdun - 21 Şubat , 2007, 14:25:07
dünden kalma;

patatesli ve nohutlu kereviz
makarna
salata

Almiş'inAnniş'i

şeyda benim gıcık kocam da çok yemek seçer nohut yemez kuru fasülye (ki ben ölür biterim) yemez y.mercimek yemez. soğanı hissetmek istemez maydanoz yemez yemez de yemez işte :S
dedim ki artık hepsini yiceksin bak baba oluyorsun çocuğun senden ne görürse onu yapıcak. sen yemezsen o da yemicek ve yetersiz beslenecek bunun sorumlusu da sen olacaksın.
sonuç: hepsini yemeye başladı :D

Alıntı yapılan: seyda - 22 Şubat , 2007, 15:16:08
uf kizlar ya valla sizin menülere bakinca imreniyorum. benim kocis et olmadan yemege oturmaz. bamya yemez pirasa yemez lahana yemez... yemez de yemez yani. aslinda sebze olarak sadece dolma (tabi kiymali) zeytinyagli da sadece ve sadece taze fasülye ve barbunya yer. kafayi yiycem hergün düsünmekten :cildir: hatta o kadar ilginc ki eger kiymali bir yemek yoksa ve dolapta es kaza kiyma varsa kavurup baharatlayip onu yer :k06: neyse mesgul ettim ortaligi. bugün insallah cikip karnabahar alabilirsem

kiymali karnibahar
makarna
salata

olacak yemekte...

jbdun

öncelikle ben nohutu toplu halde önceden haşlarım ve parça parça deepfreeze e koyarım ki elimin altında olsun.

tarife gelince;

patatesleri ve kerevizin gövdesini küp küp doğruyorsun (kerevizin yapraklarını ve yeşil sapını da yıkayıp doğruyorsun)

yağı tencereye koyup soğanı doğruyorsun,pembeleşince (klasik) salça veya domates ilave ediyorsun.
sonra sırasıyla, çiğ patates,çiğ kereviz ve haşlanmış nohutu koyuyorsun
üstü basa su
arada bi alıp bakarsın patates ve kereviz pişmiş mi diye ;)

bu kadar afiyet olsun

Tebessüm :)

benim işkembe çorbam çok güzel olur da,şimdi halim yok yazmaya. sonra bi ara veririm size tarifi.

ranişim

BUGÜN MENUDE
YAYLA ÇORBASI
PATLICAN KEBABI SALATA
TATLI OLARAKTA KAKAOLU PUDİNG.......... :wav: :wav:
Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,
parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun!

nagihan

bugun kü menüm
domates çorbası
bürüksel lahanasından yemek
pilav
kereviz salatamız hala mevcuttt

jbdun

tarhana çorbası
brüksel lahanasından yemek ;)
pilav ;)
kırmızı lahana salatası

nagihan

;) galiba takip ediliyorum......  :k06:
sen şu kırımızı lahana salatasının tarifini verde affedeyim jbdun.  :suclu:

Almiş'inAnniş'i

sağol hayatım ama bunu yapmam için önce kereviz temizlemeyi öğrenmem gerekiyor sanırım şu kavanozda olanların yaprağı ve sapı olmuyor çünkü :S

Alıntı yapılan: jbdun - 22 Şubat , 2007, 20:50:26
öncelikle ben nohutu toplu halde önceden haşlarım ve parça parça deepfreeze e koyarım ki elimin altında olsun.

tarife gelince;

patatesleri ve kerevizin gövdesini küp küp doğruyorsun (kerevizin yapraklarını ve yeşil sapını da yıkayıp doğruyorsun)

yağı tencereye koyup soğanı doğruyorsun,pembeleşince (klasik) salça veya domates ilave ediyorsun.
sonra sırasıyla, çiğ patates,çiğ kereviz ve haşlanmış nohutu koyuyorsun
üstü basa su
arada bi alıp bakarsın patates ve kereviz pişmiş mi diye ;)

bu kadar afiyet olsun

seyda

safakrazi,
sen kerevizle enginari karistirmis olmayasin?? kavanozda satilan kereviz hic görmedim de :icon_scratch:

aslı

jbduncum davet için teşekkür ederim.  :flowers: Egeli olunca yemekler aynı. Sen yazdıkça benim canım çekiyor valla. Benim kocamda yemek konusunda huysuzdur ama bu olaya el koymam gerekiyor. Bebişlerimiz hızla büyüyor ve bizim yaptığımız yemeklerden yemelerine neredeyse az kaldı. YAndım kocacım kerevizde yiyeceksin pırasada  :ehi:

Brüksel lahanasından nasıl yemek yapıyorsunuz acaba bir tarif alabilir myim

Valla bugün canım yemek yapmak istemiyor bu akşam kahvaltı yapsak olur herhalde

menü :

kahvaltı

Almiş'inAnniş'i

:honk:

Alıntı yapılan: seyda - 23 Şubat , 2007, 14:56:26
safakrazi,
sen kerevizle enginari karistirmis olmayasin?? kavanozda satilan kereviz hic görmedim de :icon_scratch:

jbdun

:k06: nagihancım kırmızı lahana salatası dediysem özel bişey diil,kırmızı lahanayı ortadan 2ye bölüp doğruyorum uzunlamasına,sonra onu tuzla ovuyorum biraz,yumuşuyo böylelikle.
üstüne isteğe bağlı olarak yeşil soğan veya kuru soğan doğrayabilir,havuç veya beyaz turp rendeleyebilirsin.
ve tabi limon yağ ilavesiyle ;)

affettin mi? :)