Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

jbdun

filiz tşk ederim canım,en kısa zamanda yapıciiimm  :hungry:
soya kıymasını ben dolmada denemiştim ve de tadı çok güzel,su koyunca şişiyo birsürü oluyo valla,
ayşegül denemeni tavsiye ederim canım ;)

nagihan

kızlar bugun ne yapacaksınız?
bana akıl verin bu konuda yine klitlendim. eşim bugun 4-12 çalışacak. saat 3 e kadar birşeyler pişirmem şarttttt :hungry: :hungry: :honk:

jbdun

benim bugün yemeğim kolay
balık salata
evde nelerin var?

nagihan

ben balık yemiyorum.
evde şu an bişi yok. ama market ve manav çok yakınnnn
yeterki aklıma gelsin ve canım istesin sorun değilllll

jbdun

hımm
kıymali karnıbahar
makarna
mantar sote
pilav

nagihan

teşekkürler canım
ben markete gidiyom.
bişiler alayım bari
yoksa aç kaldıkkkk

jbdun

markette de aklına gelir zaten ;)kolay gelsin canım

nagihan

teşekkürler
tarhana çorba
türlü
pilav
karar verdim işe başlıyorum

adalet

hey banada yardim edin kizlar pazar gunu misafirlerim var

nagihan

adaletcim pasta tarzı birşey mi apmayı düşünüyorsun yemek mi? ona göre tarifler düşünelimmmmm

adalet

17 Şubat , 2007, 13:51:39 #55 Son düzenlenme: 19 Şubat , 2007, 20:09:28 adalet
canim yemek
yufkali srma sultan pilici yapcam nete ismi oyleydi gome diyorlar belki bilirsin yaninda ne olabilir ayrica sebze turu seyleri sevmiyorum bu hamilelik herseyi gozumde kararti sebze olmayincada ne yapcagima karar veremedim

nagihan

tavuk yapacağın için yanına makarna yada pilav iyi gider
birde çora yap.
salata tamamdır

Filiz

Ayşegülllll bende çok severim işkembe çorbasına herhalde 1,5 yıldan fazla oldu içmeyeli araya hamilelik falan girince :((((((((( tarifini verir misin birde nereden bulacağız işkembeyi kasaplarda varmıdır acep? Ahhhh benim şu sakatat merakım bide bol acılı kokoreç olsada yesek :))))

Benimde bugünkü menüm:

Domates çorbası
Fırında soslu kanat
Makarna
Salata

Birde ben domates çorbasını şöyle yapıyorum harika oluyorrrrr

Bir tencereye 6 bardak soğuk suyu boşaltıyorum içine knorrun kremalı domates çorbasını döküyorum.. yarım paketten daha az gene knorr un kremalı tavuk çorbasından koyuyorum yaklaşık paketin 3/1 ini onu bi güzel kaynayana kadar orta ateşte karıştırıyorum kaynayınca altını kısıyorum. Küçük bir tavaya 5 yemek kaşığı sıvı yağ koyuyorum yağ kızınca üstüne bir tatlı kaşığı salça pul biber nane koyup iyice kızdırıyorum ve bu karışımı çorbanın içine katıp bir iki kere karıştırdıktan sonra kapatıyorum .. vee servis yapıyorum servis yaparken yanına kaşar peynii koymayı unutmayın süper oluyor :))))

jbdun

ben yarınki menüm;

beşamel soslu brokoli
makarna
salata

adalet

bugunki menum
kisir
patates ezmesi
salata
dunden kalan etli nuhut
ve revani