Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

jbdun

razicim verdiğin toplar hakkaten zengin gösterir ya ben de yapmak istiyorum ama malzemelerden okadar eksik var ki :-\
babana sor bize de haber ver hadi hadi :D

Almiş'inAnniş'i

sen niye yapıyorsun jbdun? sizde de mi var kutlama? kimse beni davet etmiyooooooooooo :(

Almiş'inAnniş'i

ayşegül dövseydin  :k06:
napim kızım midye içinde demediklerini bırakmıyorlar. ama bi doğurim soluğu kartalda alıcam valla. tepsi kapatacam midye dolması için... bu somon muhabbetini yapan benim k.biraderdi. ama bu alanda uzman olan babamdır. babam tecrubelerinden biliyo. zaten balık dışında da anladığı başka bişi yok  :ehi:

size de iyilik yaramıyo vermicem bi daha tarif falan  :y25:

Alıntı yapılan: ayşegül - 19 Mart , 2007, 13:03:35
razi baban neerden biliyor?? ya hergün somon mu yiyoruz be sen de moralimi bozma! jbdunun dediği gibi önce yenmez diyosun sonra tarif veriyosun. adamı hassssta etme. :caca: aldık yapıp yicezz o kadar.  :ehi:

arzu ben bi bakayım ben de tarif yollarım sana, bizim için de iyi olcak bu, tarife ihtiyacımız olunca burdan bakarız. :icon_thumright:

jbdun

ben yapmıyorum ki razi, nerden çıktı :dontknow:
malzemem olsa yapardım dediydim :tongue3:

Tebessüm :)

razi nooooooolur yolla. :laughing7:  midyeye ben de ölürüm, her türlüsüne. e sen doğurunca bi de emzircen, o zman da yiyemiycen, şimdi niye yemiyosunki? bi kereden bişey olmaz, ben yemiştim.şimdiden gaz yağıcı şeylerdedn bol bol ye, almira gazlı olursa bi süre, kurufasulye, nohut vb şeyler yiyemezsin. nasııl, iyi moral dimi? :ehi:

Almiş'inAnniş'i

seni aşka getirmek için tarif göstermek lazım demek ki :D
az önce canım yemek yapmak istemiyo diyodun ;)

Almiş'inAnniş'i

benim korkum gaz yapması değil ki. çinko mu ne zıkım varmış. allam neden hoşlansam bi zımbırtısını çıkarıyorlar napim ben. bebeğim içimdeyken ona kıyamam ama kenime kıyarım ;)
ben bi yemeye öyle 3 le 5 le 10 la doymuyorum. en az 25-30 tane yemem lazım anca anlıyorum yediğimden...

jbdun

Alıntı yapılan: safakrazi - 19 Mart , 2007, 14:07:09
seni aşka getirmek için tarif göstermek lazım demek ki :D
az önce canım yemek yapmak istemiyo diyodun ;)

yaw evet yemek bizim için akşama yani :tongue3: kendimize üşenirken bi de misafire yaptığımı düşünemiyorum zaten :toothy10:
senin tarifin de toptop ya hani,leblebi gibi yerdim olsaydı :ehi: o sebepten yani ;)

Almiş'inAnniş'i

ay sen kendine mi düşündüüüüüüünnnnnn  :k06:

seyda

Aysegül,
bence sen somonu yap afiyet olsun. zaten artik denizde pislik yutcak somon mu kalmis hepsi ciftlik oluyo hem Omega3ve 6 en cok onda var ve o da bize de bebislere de cok lazim. doktorlar özellikle hamileyken cok öneriyorlar. o denizde pislik yiyen kefal benim bildigim :ehi:
ben söyle yapiyorum
borcama az zeytinyagi döküp baligi bi ceviriyorum icinde önünü arkasi yaglaniyo üstüne de karabiber tuz ve biberiye hani ot olanindan koyuyuorum ve bir de limon dilimleri. sogan bence tadini bozuyo somonun ama sen bilirsin. afiyet ossunnnnn :hungry:

seyda

bu aksam bizde

Sebze graten
Salata
var. evet hemde sebze graten etsiz :ehi: :toothy10:

Tebessüm :)

eşin yer inşallah şeyda.. :) evet benim bildiğim de kefal pislikleri yiyen.
razi midyeye gaz yapıyo demedim zaten,bilgi olsun diye dedim, ben gaz olayının bu boyutlarda olabileceğini bilmiyordum bilseydim doya doya nohut yerdim doğurmadan.yaa bu hızlıda oynaklar yok razi,nasıl olcek bu iş?

adalet

bugunkı menüm
manatarlı bulgur pilavi
mercimek çorbası
dunden kalan kuru fasulye
cayın yanında kek

Almiş'inAnniş'i

ayşegül oynaklar için herzamanki yöntemi kullanmak zorundasın canım. yada iconların kodlarını ezberle dicem sana yine çıldıracaksın :D

esra(azra)

bugün hiç bişi yapmadım çünkü gesmelerdeyiz eltimdeyim:)