Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

jbdun

:toothy10:
ben adamı böle şoka sokarım işte :ehi:

adalet

jbdun ben senin yerine yaptim anladim sen yapmamissin dedimki ayip olmasin
efem bugunku menumuz
pilav
guvec
sehiryeli tavuk corbasi

cayin yaninda kek

jbdun

adalet tşk ederim canım çok düşüncelisin  :tongue3:
ya bu menün pazar günü için miydi yoksa bugün mü?gece yazmışsın ya :icon_scratch:

ben daha bugünkü yemeğe karar veremedim :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

ben bu gün senin verdiğin beşamel soslu brokoliden yapıcam. kocam yemez ama kardeim bende bu akşam biz yeriz  :D

kocacım da fırında tavuk istedi. klasik olarak yanına da çorba ve pilav yapılacak  ;)

jbdun

yap canım güzel oluyo belki kocan bile beğenir ;)
ben hala kararsızım yemek konusunda,zaten şu an aklımda ütüler var :k06:  bari şu ütü masasını getiriyim,bi adım atmış oliim :toothy10:

adalet

Alıntı yapılan: jbdun - 12 Mart , 2007, 10:21:49
adalet tşk ederim canım çok düşüncelisin  :tongue3:
ya bu menün pazar günü için miydi yoksa bugün mü?gece yazmışsın ya :icon_scratch:

ben daha bugünkü yemeğe karar veremedim :dontknow:

jbdun hayatim pazar gunu icindi anca o saate nete giremildim
birde yamasam yazmamki cunku benim ne karar vercem beli olmaz dunki yemekler hepsi duruyor cok yapiyorum elimin ayari yok esim diyeceki yinemi iteledin boyle basit vede dunde kalan seylere iteliyorsun diyor benim kocacim ama bakmayin oyle dedigine hepsinide yiyor :ehi:

Tebessüm :)

ben de bugün
kıymalı kabak yemeği,
dünden kalan makarana
yoğurt
canım patates püresi istiyo ama yağız durmaz yapamam

Ardaömür(Arzu)

patetes  püresi benimde canım istedi kesin yapacağım.

Ardaömür(Arzu)

Hem bide madem patetesli sigara böreğide yapıveriyim  :hungry:

Ardaömür(Arzu)

Elmalı pasta tarifi istiyorum kızlar benim tarifi artık tutturamıyorummu nedir güzel olmuyor
Hadi bana güzel bi tarif gönderinde yapıvereyim

jbdun

ben elmalı bişey hiç yapmadım ki arzucum :suclu: o yüzden veremem

iyi bak adalet eşin yiyo yine de :aferin:

ben de karar verdim kereviz-pırasa-nohut yemeği yapıciim
bi de çorba-salata
bi de annem (kayın) arapsaçı yapmış ondan göndercek,tadını bilmiyorum,yiyen var mı?

arapsaçını ben de çok merak ediyorum, ist. da yok hiç böyle değişik otlar, burda gırla var.bi de sarmaşık diye bişey var, jerkes çok seviyo, onu da denemedim hiç. arzu hamurunu ben 1 s.b. sıvıyağ margarin karışımı 1 s.b. yoğurt 2 yumurta un kab.tozu vanilya ile yoğuruyorum hamurunu içinede rendelenmiş elma, tarçın az toz şeker koyuyorum.  istediğin tarif böyle birşey mi? pişince de üstüne soğuduktan sonra pudra şekeri serpiyorum.

Almiş'inAnniş'i

elmalı pasta mı elmalı kurabiye mi?

benim yaptığımın adı elmalı pay, kurabiye tarzı bişey. poğaça gibi yuvarlak açıyosun elinde ortasına elmalı karışımı koyup iki kenardan hafifçe kapatıyosun iki ucu açık kalıyo. ha bir de elmalı karışıma ceviz de koyuyorum.

Almiş'inAnniş'i

ay evet ben ona bayılıyorum  :hungry: