ÇALIŞAN ANNELER NE OLACAK

Başlatan merveyusra, 07 Kasım , 2012, 09:23:49

« önceki - sonraki »

laracroftt

su spor ısını bıraz askıya alsanda dıyet yapıp aksamları hafıf egzersız yapsan olmaz mı? Spor,dus senın cok zamanını alıyor. Halbukı onun yerıne yemek pısırebılır,yemegın varsa evını toparlayabılırsın. Isın olmadıgı gun bakımlarını yapar,dusunu yapar gıder alırsın bebegını. Hergun agda,oje yapmıyosun ya ???

ysmn

Alıntı yapılan: ♥gözbebeğim♥ - 07 Kasım , 2012, 14:26:46
çalışan anne gerektiğinde ihmalkar olmaya alıştıracak kendini  :icon_thumright:
her şeyden önce çocuk geliyor benim için evde.
eve giderim, önce oğlumla bi hasret gideririm. öper koklarım emziririm.
öyle bi anda atılmam işlere, önce çocuk dediğim gibi  :icon_thumright:
sonra yemek yoksa mutfağa geçerim. eşime derim ben yemeği yaparken sen salatayı yap ya da sofrayı hazırla  :opucuk:
ben demesem de yapar zaten bunları sağolsun, çalışan kadının önce eşi anlayışlı ve yardımsever olacak  :icon_thumright:
işleri de bölüşürüz evde, süpürgeyi eşim tutar mesela, toz almak toparlamak çamaşır vs bendedir
birimiz yorulduk mu diğerimiz alır çocuğun yükünü
eşim uzanır ben oynaırım oğlanla, sonra ben uzanırım o oynar  :icon_thumright:
kısacası karşılıklı anlayış varsa kadının işi çok daha kolay oluyor
aynen canım bende uc yıldır eve gelınce ılk ısım kızıma sarılıp hasret gıdermek
calısan anne olmak cıdden cok zor kızım uc yasında bu sene krese basladı daha once babannesı baktı sagolsun cokta guzel baktı ama ınanın cokta zorlugu oldu zaman su gıbı akıp gecıyor hepbır kosturma ıcerısınde oluyor çalısan anne ev ıs cocuk es ve kendıne yetmek gerekıyor ve ılk vazgecılen herzaman kendısı oluyor haftada bır gunu kendımıze ayırdık esım ben ve kızım o gun bırbırımıze doyuyoruz tabı yetmıyo ama ne yapalım en azından bır tum gun beraber oluyoruz

merveyusra

zaten öle oluyo  dün plates yaptım bu gün gidip  börek yapcam bulaşığı yerleştircem falan falan   :laughing7:

ยรlคภ๓คz göภlüm

büyüdükçe zahmetleri de büyüyor... işten çıkışta spordan al, akşam derslerine yardım et, performans ödevlerini yap...  spor , okul kıyafetlerini  hazırla...
kimse mükemmel kadın olmaya çalışmasın sanki mükemmel erkeklerle mi evliyiz :toothy10: :toothy10:
çok şüükür eşim her konuda yardımcı  ve anlayışlıdır ama mükemmel değil :ehi:

ysmn

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 07 Kasım , 2012, 14:41:20
büyüdükçe zahmetleri de büyüyor... işten çıkışta spordan al, akşam derslerine yardım et, performans ödevlerini yap...  spor , okul kıyafetlerini  hazırla...
kimse mükemmel kadın olmaya çalışmasın sanki mükemmel erkeklerle mi evliyiz :toothy10: :toothy10:
çok şüükür eşim her konuda yardımcı  ve anlayışlıdır ama mükemmel değil :ehi:
aynen bebekken buyuyunce rahatlıcaz zannedıyorduk ama vallaha gıttıkce zorlasıyo benımde esım yardımcı oluyor ama ne kadar oluyor tartısılır dedıgın gıbı mukemmel degıl ben genelde bunalınca esıme sararım en cok ıseme yaradıgı zaman ozaman dıyebılırım  :occasion14: :occasion14: :occasion14:

hümeyra_t_e

bende oğluşumdan ònce çalışıyodum doğumdan sonra bıraktım oğlumu büyùtüyorum şimdilik ama seneye yada bi sonraki yıl başlamayı düşünüyorum.aslnda çalışmasam olur eşimin maaşı çok şükür yetiyo ama nasip bakalm.bende mükemmel olmaya çalışırdım ama insan çok yıpranıyo allahtan eşim anlayışlı yemek yapmasam bile kızmaz  :love9: senin eşin zor birimi canım kendini bukadar yoruyosun.azcık rahat ol herşey yoluna girer :icon_thumright:

--elif--

Alıntı yapılan: ♥gözbebeğim♥ - 07 Kasım , 2012, 10:23:51
ben çok düşündüm işten ayrılıp evimde çocuğumu kendim yetiştirmeyi.
hatta sık sık istifa mektubu yazdım kafamda.
ama sağıma soluma bakıyorum, gördüğüm ev hanımları da aman aman ilgili değil çocuklarıyla.
tv önünde çocuk büyüteceğime hiç olmazsa çalışırım en iyi okullarda okutur, en geniş imkanlarla büyütürüm çocuğumu dedim.
hem günümüz şartları da belli. babanın kazandığıyla olmuyor maalesef büyük şehirde..
hem uzmanlar ne diyor? çocukla uzun değil kaliteli vakit geçirmek önemli  :icon_thumright:
kesinlikle haklısın cnm

fıstık

Ben kızımı kendim büyüttüm

Tam işe başladım ikinciye hamile kaldım

İnanın bu konuyu kafamda öyle çok tartışıyorum ki

Çocuğumu özlüyorum onunda beni özlediğini hissediyorum

Daha çok para kazanmak asla bir anne ve çocuğu arasındaki bağı kuvvetlendirmiyor maalesef

Şu an kızıma annem bakıyor belki diğerine de o bakacak

Çocukları bakıcılarda büyüyen ve tv den başka birşey görmemiş öyle çok arkadaşım varki

En azından 3 yaşına kadar çocuğun annesiyle olması taraftarıyım

tulayysl

BEN DE CALISAN BİR ANNEYİM. ÜSTELİK NOBETLİ CALISAN BİR ANNE. NOBETTE ANNE KUZULARINA EVDE KENDİ KUZUMA BAKIYORUM. KENDİMİ EŞİMİ EVİ GECTİM. BUNLAR OKADAR YORUCU Kİ..

KESKE YAPILABİLECEK KOLAYLIKLAR OLSA. AMA ENNEM DERDİ Kİ... YA BU DEVEYİ GUDECEKSİN YA BU DİYARDAN GİDECEKSİN.. DEVEEYİ GÜDEBİLİYORUZ COK SUKUR RABBİME. SABIR SAĞLIK VERSİN

DİLVİN

bende çalışıyorum oğlumu özlemekten başka şikayetım yok

hayatınızı düzene soktuktan sonra zorlanacağınızı düşünmuyorum

yemeğimıde butun evde gun boyu oturanlardan guzel yaparım

temızlığımıdee   :icon_thumright:

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik