28 Nisan , 2024, 15:29:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

TÜP BEBEK TEDAVİM SANIRIM BAŞLIYOR:)

Başlatan ayy, 11 Ekim , 2012, 00:15:14

« önceki - sonraki »

ayy

CANIM ALLAH RAZI OLSUN.KUZUM BENİM YİĞENİM 3.KATTAN DÜŞTÜ BAYADIR HASTANEDE BAYRAM DOLAYISIYLA GİDEMEMİŞTİM AMA ŞİMDİ GİDECEĞİM İNŞALLAH.COK ŞÜKÜR HAYATİ TEHLİKESİ YOK KIRIKLARI VAR 2 AMELİYAT GECİRDİ BİTANE DAHA GECİRECEK VE SANIRIM 2 AYA YAKIN DAHA HASTANEDE KALACAK İNŞALLAH İYİ OLACAK ZAMAN ALSADA :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:ASLINDA BENİM TÜP TEDAVİM BAŞLAYACAKTI AMA ERTELEDİM KUZUM BÖYLEYKEN VE BU STRES ALTINDAYKEN BEBEK DÜŞÜNEMEM DİYE..
CANIM TAM OLARAK SEBEP SÖYLEMEDİMİ DRUN(zaten sen sormazsan pek konuşmazlarda :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:  ) EŞİNİN SAYISINDA YADA HAREKETNDEMİ SORUN VAR ACABA EGER SAYI AZSA AŞILAMA BİLE ZAMAN KAYBI CANIM BEN 1 AŞILAMA YAPTIM AMA ZAMAN KAYBETMİŞİM BOŞUNA ÇÜNKÜ BİZİM SAYI VE HAREKETİMİZ AZ CANIM.BENCE GÜVENİLİR BİR DR GİT.BEN BURSA ACIBADEMDE ŞAHİN BEYE GİDİYORUM ÇOK HASTASI VE ÇOK BAŞARI HİKAYESİ VAR.TÜP BEBEKTEN UYGUN OLUR AŞILA BEN AŞILAMAYI İLAÇLARLA YAKLASIK 1000 TL YE YAPTIRMIŞTIM AMA TÜP 6 BUCUĞA FALAN DENK GELECEK İLAÇLARLA CANIM.FAKAT ÖYLE TAMAMEN ARAŞTIRLMADAN PAT DİYE TÜP YADA AŞILAMA OLMAZ CANIM HEM SORUN NEYSE BUNU ÖNCELİKLE EŞİN VE SEN BİLİP KABULLENMENİZ GEREK Kİ KABULLENMEK VE PSİKOLOJİK OLARAK HAZIR OLMAK OKADAR BASİT DEGİL CANIM.İNŞALLAH KENDİLİĞİNDEN GELİR MELEĞİN CANIM :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:

makaron

canım tekrar büyük geçmiş olsun, büyük tehlike atlatmışsınız. inşallah kısa zamanda toparlar. Ya sorun olarak pek bişey demedi, hatta görünürde bişey yok takip yapabiliriz ama aynı ilaçları alıcaksın aşılama daha garanti oyalanmayalım takiple filan dedi. zaten muayene 5 dk filan sürdü. sperm sayısına iyi dedi, aşılama ile şans daha yüksek olurmuş. gerçi kan verdim onların sonucuna göre tekrar bakar sanırım. ben de kan sonucundan korkuyorum. hormonlarda bişey çıkarda aşılama olmuyo derse diye. artık hayırlısı. bir akrabamız var kadın doğumcu. onu aradım dedim boyle boyle aşılama yapılacak. sende bişey yok acele ediyosun dedi. Allahım bu tıp biliminde tek bir gerçek yok mu herkes farklı bişey soyluyo. nası pozitif bilim anlamadım  :violent1:

ah canım inşallah senin de bu gidişin vesile olur da kendiliğinden gelir bebeğin, bu tedavilere gerek kalmadan alırsın kucağına.

ayy

HERKES KENDİ BİLDİĞİNİ OKUYOR CANIM ÖZELLİKLEDE PARA İÇİN BUNU YAPAN ÇOK :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
BANA GÖREDE ERKEN ..EŞİNİN SAYISI İYİYSE SENİNDE HORMONLARDA BİŞEY ÇIKMAZSA BENCE BİKAÇ AY STERSİZ OLARAK KENDİN ÇALIŞ DERİM BOŞUNA HORMON YÜKLEME CANIM KENDİNE :opucuk: :opucuk: :opucuk:

serserim

konuyu yeni gördüm canım ya çok çok geçmiş olsun Allah şifalar versin kuzucuğuna dualarım onunla :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: makaron - 31 Ekim , 2012, 16:43:47
canım tekrar büyük geçmiş olsun, büyük tehlike atlatmışsınız. inşallah kısa zamanda toparlar. Ya sorun olarak pek bişey demedi, hatta görünürde bişey yok takip yapabiliriz ama aynı ilaçları alıcaksın aşılama daha garanti oyalanmayalım takiple filan dedi. zaten muayene 5 dk filan sürdü. sperm sayısına iyi dedi, aşılama ile şans daha yüksek olurmuş. gerçi kan verdim onların sonucuna göre tekrar bakar sanırım. ben de kan sonucundan korkuyorum. hormonlarda bişey çıkarda aşılama olmuyo derse diye. artık hayırlısı. bir akrabamız var kadın doğumcu. onu aradım dedim boyle boyle aşılama yapılacak. sende bişey yok acele ediyosun dedi. Allahım bu tıp biliminde tek bir gerçek yok mu herkes farklı bişey soyluyo. nası pozitif bilim anlamadım  :violent1:

canım ben de 4 aydır deniyorum bana da hep aynı şey söyleniyor gebe kalmamanız için hiç bir neden yok ama kalamıyoz işte kalan hemen kalıyor vallahi benden sonra evlenen işyerinden bir kız hamile ve bir sorun olmadan kalamamakta çok sinir bozucu doktorlara göre hava hoş tabii bekle demekten başka bişey bilmiyolar benim annem de hiç sorun yokken 1 yılda hamile kalmış bizimki genetik galiba  :ehi:

ayy

Alıntı yapılan: serserim - 31 Ekim , 2012, 17:08:05
konuyu yeni gördüm canım ya çok çok geçmiş olsun Allah şifalar versin kuzucuğuna dualarım onunla :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
ALLAH RAZI OLSUN CANIM BENİM İNŞALLAH KUZUM İYİ OLACAK DUALRINIZI EKSİK ETMEYİN :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:

kuzucuk

AYŞECİM KUZUNA ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN CANIM  :amin:  :amin:  :amin:     
:flowers:  :flowers:  :flowers:   :love9:  :love9:  :love9:
İNŞALLAH TEZ VAKİTTE İYİLEŞİP SAĞLICAKLA AYAĞA KALKAR CANIM  :amin:  :amin:  :amin:
SEN DE HAYIRLA GİT HAYIRLI GÜZEL HABERLERLE GEL İNŞALLAH  :amin:  :amin:  :amin:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:

ayy

Alıntı yapılan: kuzucuk - 31 Ekim , 2012, 19:42:35
AYŞECİM KUZUNA ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN CANIM  :amin:  :amin:  :amin:     
:flowers:  :flowers:  :flowers:   :love9:  :love9:  :love9:
İNŞALLAH TEZ VAKİTTE İYİLEŞİP SAĞLICAKLA AYAĞA KALKAR CANIM  :amin:  :amin:  :amin:
SEN DE HAYIRLA GİT HAYIRLI GÜZEL HABERLERLE GEL İNŞALLAH  :amin:  :amin:  :amin:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:
ALLAH RAZI OLSUN CANIM BENİM İNŞALLAH DUALRINIZI EKSİK ETMEYİN KUZUMA  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:BEN GELENE KADAR DA KAYBOLMAYIN BİYERE  :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:ÖZLEYECEĞİM HEPİNİZİ

nönü-2626

bizde seni çoooook özlüyecez canım güle güle git gel olurmu  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ayy

ALLAH  RAZI OLSUN GÖNÜLCÜM İNŞALLAH HERŞEY DAHA İYİ OLUR BENDE GELİRİM HEMEN :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ayy

sanırım kan pıhtı sonucum.dr görmedi daha ama labaratuvarda pıhtılaşman yok dediler :amin: :amin: :amin: :amin: sizinkilerle karşılaştırırmısınız kızlar :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Test Adı : Kromozom Analizi (Periferik Kan).**

GENETİK TANI MERKEZİ

SİTOGENETİK LABORATUVARI

Endikasyon: Analiz Yöntemi: 72 saatlik Kültür
Numune: Periferik Kan
Bant Düzeyi: 450-550 Değerlendirilen Plak Sayısı:20

Periferik Kan Kültürlerinden elde edilen metafaz plaklarının GTG ve CBG bant teknikleriyle
yapılan mikroskobik değerlendirmesinde sayısal ve yapısal anomali gözlenmemiştir.
Ayşe ........... 'ın kromozom kuruluşu 46,XX (NORMAL) olarak belirlenmiştir.

ayy

yok yok pıhtılaşma testim bu anladım :BangHead: :BangHead:
yukardakinide yaptılar ama o ne testi bilmiyorum :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Test Adı : Trombofili Paneli.**

GENETİK TANI MERKEZİ

MOLEKÜLER GENETİK LABORATUVARI

Endikasyon: Trombofili? Analiz Yöntemi: Real-Time PCR

Hastaya ait periferik kan örneğinden DNA ekstraksiyonunu takiben uygulanan SNP (Single
Nucleotide Polymorphism) analiz sonuçları;

F-V geni G1691A mutasyonu: Homozigot Normal
F-II geni G20210A mutasyonu: Homozigot Normal
MTHFR geni C677T mutasyonu: Homozigot Normal
MTHRF geni A1298C mutasyonu: Homozigot Normal
Saygılarımla,

ayy

kocişin testlerinden biri buda....

Test Adı : Kromozom Analizi (Periferik Kan).**

GENETİK TANI MERKEZİ
SİTOGENETİK LABORATUVARI

Endikasyon: Analiz Yöntemi: 72 saatlik Kültür
Bant Düzeyi: 450-550 Değerlendirilen Plak Sayısı:20

Periferik Kan Kültürlerinden elde edilen metafaz plaklarının GTG ve CBG bant teknikleriyle
yapılan mikroskobik değerlendirmesinde sayısal ve yapısal anomali gözlenmemiştir.
................. 'ın kromozom kuruluşu 46,XY (NORMAL) olarak belirlenmiştir.

Saygılarımla,

ayy

kocişimin diğer testi

Test Adı : Y Kromozomu Mikrodelesyonu.**

GENETİK TANI MERKEZ

MOLEKÜLER GENETİK LABORATUVARI

Endikasyon: İnfertilite? Analiz Yöntemi: Multipleks PCR

Hastaya ait periferik kan örneğinden DNA ekstraksiyonunu takiben Y Kromozomu
üzerindeki SRY ve AZFa, AZFb, AZFc bölgeleri için uygulanan multipleks PCR yöntemi
sonuçları poliakrilamid jel elektroforezinde değerlendirilmiştir. SRY ve AZF genlerine ait 20
STR bölgesinin hiç birinde Mikrodelesyon gözlenmemiştir.

nazlıyarim

ama biz bu testleri yaptırmadıkki tüp bebek tedavisinde  :icon_scratch:
BENİM HALA UMUDUM VAR...