ILK KONTROL...

Başlatan kelebegimm, 09 Ekim , 2012, 10:56:07

« önceki - sonraki »

kelebegimm

slm kizlarrr
dun efenin ilk kontrolu vardi biraz bilirsiniz cok agliyo die sikayet ediyodum surekli  :)
neyse dun dokdora gittik efenin ustunu cikarttik bi basladi aglamaya belki bir saat dokdor ne denediyse susmuyooo yok kadinin dwnemedigi bisey kalmadi
ben kaloriferin ustune oturdum nasil olsa dokdor elinde bise olsa elbet yapar biseler die rahatim susturursada biseyler ogrencemki bende oyle sustururum ama yook kiyamet kopuyo hemsireler felan sok dokdor dersen yine ayniii :) :) :) :) :) :) :)
efeyi ters yatirdi adam emekliyo nerdeyse
isde saglikli bebek bu bunun hicbiseyi yok hasta olsa biseyi yolsa yorulur susar dedi ama bu tam tersi agladikca enerji doluyo dedi
sonra gitti bize ozel mama getirdi belki mamadandir ama bu mamada cok pahali alincak gibi deil felan dedi
anne sutune en yakin mamaymis neyse o anlatirken ben artik dayanamadim efeyi aldim susturdum cunku sadece bende susuyo kadin sok olduuu
aaa bunun mamayla felan alakasi yok huy dedi ve mamayi geri goturdu
tabi benim aklimda kaldi esime dedimki mamayi istesen bi denesek belki iyi gelir felan hem uygunsa ona geceriz dedik fiyati bi sorduk 200 € ama ben mamayi yinede istetdim esime denicem die dun gece denedik gunduz hic uyumamiisdi banyo yapmisdi birazda fazla olarak mamayi icdi ve 7 den 12 ye kadar uyudu hersey superdi ben yattim efe kalkti
iki saat aglama krizleri oturma odasinda yattim salincaginda sallana sallana uyudu geri
simdi gaz sorunu ve aglama sorunu mamaya ragmen duruyo ayni sabah kendi mamasini verdim zinco verdim tam 15 dk gaz cikardi yavrum hemde ole bole deilll simdi rahat ayagimda
bu gaz olayini nasil cozcem????
mamayi geri birakdim milupa kullaniyodum aptamilemi gecsem ondada mikrop var die toplatildi bi ara burda 2014 e kadar arastirilcak yaziyodu dukkanlarin kapisinda ama geri cikdi simdide
bide 29 gunde tam bir kilo almis boyuda 55,5 normalmi bayabi uzun oldu ama ben coookkk tecrubesizim galibaaa :-\ :-\ :-\
simdiden tsklerr :opucuk: :opucuk: :opucuk:

]

...ŞehzadEfe...

rezene içir gaz için bak gerçekten iyi geliyor o aglama krizlerini iyi bilirim canım neler çekmiştim  :-\ bütün sinirlerim alt üst olmuştu evdekilerinde tabi ben hem uykusu düzene girsin hemde gazı geçsin diye rezene ile anason cayı verdim çok iyi geldi bize yinede sen bilirsin canım
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

kelebegimm

cayi var canim onuda sade begenmedi beyefendi bende mamasina katiyorum artik gazina bisey yapmiyo ama biraz sakinlesdiriyo galibaa

]

xxcansuxx

ayşenur bizimde vardı ağlama krizleri akşam başlardı geceye kadar 12-1 düşün sinirlerim altüsttü ayakda kalırdım saatlerce susmazdı gazdanmış  zinko kullanıyordum sonra  sap simpleks e geçtik gaz damlası betty (demetin) ve dr demesi ile o azalttı rahatladı kuzum ama inan ne yapsan tamamen geçmiyor 3-4 ayını doldurana kadar...

drum bana biz gaz deriz ama o bebeğin bağırsaklarının büyümeye bağlı gerilmesinden olan sancı dedi buda her çocukdaa olurmuş sonuçta büyüyorlar sağlam bir sinire sahip olmak lazzım diyorum bu dönemlerde rahat ol yani  :opucuk:

burcum

milupanın gece çayı var ayşenurum onu akşamları içirsen :icon_thumright:
bebekler doğdukları andan itibaren ilk 3-4 ay 1 er kilo alırlar sonra bu 900-800 diye düşmeye başlar 6.cı aydan sonra 600-500-400 şeklinde değişir :opucuk:
kocaman bir maşallahhhh paşamıza :nazar: bol masaj sıcak tut yüz üstü yatır canım

°•.ℓανιηуα.•°

oy maşallah efe paşamıza  :nazar: :nazar: :nazar:

kilosu da boyu da maşallah çok iyi ayşenurum. nükünün dediği gibi 6. aya kadar hızlı kilo alırlar ama sonra kilo alımları düşer.

sarper 3630 51 cm doğmuştu ve 1. ayında tam 5 kilo ve 55 cm olmuştu.

kelebegimm

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2012, 11:10:30
ayşenur bizimde vardı ağlama krizleri akşam başlardı geceye kadar 12-1 düşün sinirlerim altüsttü ayakda kalırdım saatlerce susmazdı gazdanmış  zinko kullanıyordum sonra  sap simpleks e geçtik gaz damlası betty (demetin) ve dr demesi ile o azalttı rahatladı kuzum ama inan ne yapsan tamamen geçmiyor 3-4 ayını doldurana kadar...

drum bana biz gaz deriz ama o bebeğin bağırsaklarının büyümeye bağlı gerilmesinden olan sancı dedi buda her çocukdaa olurmuş sonuçta büyüyorlar sağlam bir sinire sahip olmak lazzım diyorum bu dönemlerde rahat ol yani  :opucuk:

aynen canim bizimde ilk dokdorumuz sap simsimplex verdi ilk onu kullaniyorum ilk haftasindan beri nerdeyse biraz fayda ediyodu ama iki gundur dahada cogaldi mamayi aliyo iki sn y sonra geri cekiyo kendini basliyo aglamaya susturana kadar canim cikiyo bu zincoyuda biri onerdi dogal die bikere icirmisdim ilk geldiginde hic fayda etmemisdi ama bu sabah cok guzel fayda etti butun gazini cikardi sanki bide uzunn uzun pirtlatiyo koca adam gibi :) :)
dokdoruda ole dedi 3. aya kadar devam eder buyuk ihtimal dedi :-\ :-\ :-\ :-\

]

kelebegimm

Alıntı yapılan: burcum - 09 Ekim , 2012, 11:11:45
milupanın gece çayı var ayşenurum onu akşamları içirsen :icon_thumright:
bebekler doğdukları andan itibaren ilk 3-4 ay 1 er kilo alırlar sonra bu 900-800 diye düşmeye başlar 6.cı aydan sonra 600-500-400 şeklinde değişir :opucuk:
kocaman bir maşallahhhh paşamıza :nazar: bol masaj sıcak tut yüz üstü yatır canım

tmm canim cok saoll bizimkide milipanin fenciltee pek begenmesede mamanin icinde farketmiyo oyle veriyorum mecburen gunduzlri oyle yatiriyorum zaten kontrolum altinda oldugu icin cokda cabuk usutuyo ya bugun kakasi yemyesildi yine usutmuss halbuki kaloriferlerim hep 5 de
ama dun dokorda hep ciplakdi bide banyo yapmisdi susturamadi kadinnnn
cok cokk saglikli alon gidin der gibiydi kadin hareketlerini gormeniz lazimdii :ehi: :ehi:

]

laracroftt

bence boyu ıyı bır ayda bır kılo almalı ,zaten onuda almıs sorun yok :) sma dıye bı mama var oda cok yakınmıs annesutune,ben 6.ayına kadar hep aptamıl verdım.sımdı bebelac verıyorum.
Gaza gelınce naparsan yap 3.ayı bıtıne kadar sancısı oluyor. Bıfıform dıye bagırsak gelıstırıcı bı damla var. 10 gun kullanıyosun. Cok memnun kaldım. Zınco falan sokmedı bıze...

kelebegimm

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 09 Ekim , 2012, 11:15:14
oy maşallah efe paşamıza  :nazar: :nazar: :nazar:

kilosu da boyu da maşallah çok iyi ayşenurum. nükünün dediği gibi 6. aya kadar hızlı kilo alırlar ama sonra kilo alımları düşer.

sarper 3630 51 cm doğmuştu ve 1. ayında tam 5 kilo ve 55 cm olmuştu.

oo masallahh sarper daha cokk almissssss :nazar: :nazar: :nazar:
bizimki aglamasa daha toparlancakda aglamayla eritiyo herseyi :)

]

xxcansuxx

canım ben öyle günler oluyordu ki 2sinide kullanıyordum geceleri ağlayınca sap verdiysem 1-2 saat sonra zinko veriyordum  :icon_thumright:
gaz damlasını düzenli saati saatine kullan demet öyle demişti saatini hiç şaşırmadım uyumadığı sürece
çok faydasını gördüm

kelebegimm

bize kadinin verdigi mamada neocate die bise ama hem pis kokuyo hemde begenmedi efe
bende buyuk ihtimal aptamile gececem napiyim

]

kelebegimm

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2012, 11:22:27
canım ben öyle günler oluyordu ki 2sinide kullanıyordum geceleri ağlayınca sap verdiysem 1-2 saat sonra zinko veriyordum  :icon_thumright:
gaz damlasını düzenli saati saatine kullan demet öyle demişti saatini hiç şaşırmadım uyumadığı sürece
çok faydasını gördüm

bu sabah bende oyle yaptim sap simplexi 4 saatte bir vermem lazim ama pekde uymuyodum aslinda bende uyuyum bari amazincoda az var kaynanamlar tr ye geliyo onlara diyim getirsinlerkalanida cok sancisi olunca kullaniyim

]

Balböceği

Ağlaması normal canım 1 ay oldu demi kırkı cikana kadar 3 ayda Anca düzelir paşam

Ben humana aldım süper kilo aldırıyor en kaliteli mama canım bilgin olsun

burcum

ayşenurum söyle kaynanana nurse harveys alsın :icon_thumright: