bebeklere cıkolata verılır mı?

Başlatan laracroftt, 08 Ekim , 2012, 19:42:11

« önceki - sonraki »

laracroftt

ya kızlar mıllet kolaya kacıyor :caca:
Yogurt yapmıyolar danone verıyolar
Kek yapmıyolar hazır alıyolar
Acıkınca bebeler elıne kraker,bıskuvı,cokomel bılmem ne :caca:
Yok artık yaa oyle bebek mı buyutulur? 
:cildir: bız nıye ugrasıyoruz herseyı dogal olsun,aman katkı maddesı olmasın. gdo olmasın vs. Kısıden kısıye degısıyor ıste. Ben bukadarını kabullenmem. Benım calıstıgım yerde patronun kızı 2 yasında falan ıste, elınde bı suru ıvır zıvır gelıyodu ofıse. Karı atmıs basından bebeyı kuafore gıtmıs, cocuk bıskuvıyı bıtırıyor kek yıyor,o bıtıyor kınderı acıyor,o bıtıyor seker :caca:  bu kadar da olur mu yaa? Hayır cahıl bılmeyen ınsanlarda degıller kı ???  Patronum avukat, karısı malı musavır buarada :-ooo

bnsroni

Doktorumuz sayesinde her şeyden soyutladım kızımı ama bazı konularda pişman olduğumuda söylemeden geçemeyeceğim.
Şeker yasak hele tuz 2 yaşına kadar yasak dedi :-ooo
Şimdi kızım tatlı hiç bir şeyi ağzına sokmuyor tadları bilmiyor reddediyor.
Çikolata gofret ne bulursam verdim ama resmen midesi bulandı :D Gerçi bana çekmiş olabileceğinide düşünmüyor değilim bende tatlı yiyemiyorum midemi bulandırıyor.
Tuzlu şeyleride ben dinlemeyip veriyorum artık yemeye başladı.çubuk krakerin hastayız mesela ne kadar tok olursa olsun onu yemek istiyor.
Çikolatayı sevmeyen bir benim kızım var herhalde bakalım ilerleyen zamanlarda değişecek mi ;D

laracroftt

valla hıc sıkayet etme,hatta sanslısın bence ;)
Sevmesın cıkolatayı,buyuyunce de yemez.selulıtı olmaz,kılosu olmaz fıstık gıbı gezer  :k06:

Saka bı yana,tamamen yapısal bence. Vermedıgın ıyı olmus canı ısterse yer ıstemezse yemez.kaybedecek bıseyı yokkı. Tuz olayı 1 yasına kadar dıye bılıyorum ben. Yasından sonra az tuzlu yıyebılır bencede ver.corbalarına da koy azcık hatta daha lezzetlı yer :)

susanna

bende cikolata ve aburcubur vermiyorum ne gerek var canim saglikli seyleri yesin bal yesin pekmez yesin daha 1 yasinda tadini bilmedigi seyi cani isticek degilya zaten pek tatli sever bi cocuk degil ben evde ona kekte yapiyorum borekte  :k06:
bosu bosuna karacigerini zorlamaya ne gerek var hem o aburcuburlarin hepsi katki maddeli zaten buyuduklerinde sagdan soldan gorup isticekler biz yasak koysakta yiycekler simdi elimin altindayken dgru duzgun beslim cocugumuda sonrasi allah kerim  ;D

hümeyra_t_e

bende sadece kreker verdım 1yaşından sonra bayılıyo tabi açken karnını doyurmak için deil.çikolata vermiyorum 1bucuk yaşına girdi nerdeyse agzına 3lokma anca vermisimdir belki bu zamana kadar

°•.ℓανιηуα.•°

çikolata abur cubur hazır herhangi bişi vermiyorum.

yoğurdu kendim mayalıyorum kekimi kendim yapıyorum vs. yalnızca cicibebemiz bir de pirinçunumuz hazır.

ama aşırı kuralcı da olmamak gerek. 2 gün önce bayram çikolatalarımızı aldık. baktım bizimki yalanıyo çok iistiyo. ben de verdim eline 1 çikolata bi güzel yedi. dün yine verdim 1 tane. yedi.

her gün olmaz ama arada bi verilir.

KasrıCinan

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 16 Ekim , 2012, 14:57:16
çikolata abur cubur hazır herhangi bişi vermiyorum.

yoğurdu kendim mayalıyorum kekimi kendim yapıyorum vs. yalnızca cicibebemiz bir de pirinçunumuz hazır.

ama aşırı kuralcı da olmamak gerek. 2 gün önce bayram çikolatalarımızı aldık. baktım bizimki yalanıyo çok iistiyo. ben de verdim eline 1 çikolata bi güzel yedi. dün yine verdim 1 tane. yedi.

her gün olmaz ama arada bi verilir.

EVET ÖZNURUM BENDE SENİN GİBİ DÜŞÜNÜYORUM.BENDE KENDİM YAPIYORUM PİRİNÇUNUM VE TAHILLI MAMA HARİÇ.GERİSİNİ YAPABİLDİĞİM KADAR KENDİM YAPIYORUM.AMA BEN ÇİKOLATA YERKEN MESELA RESMEN AĞZIMA BAKIYOR OĞLUM AĞZINI KIPIRDATIYOR VEYA BASKA BİRSEY DE OLABİLİR.BİRAZCIK UCUNDAN TADINA BAKTIRIYORUM BAZEN.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

muhribe

1 yaşına kadar yapay hiçbir şey vermedim nerdeyse. cici bebeyi bile sayılı veriyordum. iştahı müsait ve versem daha fazla yemeye hazır olduğu halde..

son birkaç haftadır yavaş yavaş gevşetiyorum ipleri.

yemeklerden sonra oyalanması için kraker veriyorum eline, hem damaklarını kaşımış oluyor.

çoook nadiren eğer biz yerken denk geliyor ve ister gibi bakıyorsa çikolata tattırıyorum. onunki de nefis sonuçta..

sizler gibi yoğurdu hep evde mayalıyorum, keki, kurabiyesi, vs eksik olmaz.  :icon_thumright:

laracroftt

senınkı yasını doldurmus zaten betulcum. Zararı fazla olmaz krakerın. Ama ben dısını kasısın dıye vermeye kalksam korkarım. Ya buyuk koparırsa ya bogazına kacarsa :honk: nasıl onlem alıyorsun?

ยรlคภ๓คz göภlüm

kızlar ben de oğlumu iki yaşına kadar hazır gıdalardan uzak tuttum ama büyüdükçe alışıyorlar okula başlayınca zaten kendi almaya başlıyor... akşam eve geldiğimde okulda aldıklarını söylüyor.. hala ev yapımı yoğrut yiyor.  iki yaşına kadar hiç  tatlı yedirmedim ona da alıştı... kendinizi çok da sıkmayın. cips hiç almadım ona da zamanla alıştı şimdi  çok nadir de olsa birlikte yiyoruz  :ehi: :ehi: :ehi:   
eve kola almıyoruz ama dışarda gördüğünde canı çekiyor yarım bardak o da çok nadir içmesine izin veriyorum 

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: laracroftt - 17 Ekim , 2012, 14:28:13
senınkı yasını doldurmus zaten betulcum. Zararı fazla olmaz krakerın. Ama ben dısını kasısın dıye vermeye kalksam korkarım. Ya buyuk koparırsa ya bogazına kacarsa :honk: nasıl onlem alıyorsun?

nasıl oluyor bilmiyorum ama koparmıyorlar yanında olduğun zaman verebilirsin... onun yerine biraz kalın  havuç  ya da salatalık verebilirsin

susanna

kizlar ozellikle  dis kasimak icin kucuk bebeklerin eline sert kurabiye biskuvi tarzi seyler vermeyin gene forumdan ayse arkadasimiz bu tarz bi kaza atlatti kadinin omrunden omur gitti kizi simdi iyi ama yasadigi korku omre bedel

xxcansuxx

kızlar ben yanındayken salatalık veriyorum hiç dişimiz yok ama kütküt basınca onları kırıyor minik parçalara bölüyor ağzına alınca çıkarıyorum o parçaları  Allah korusun ya boğazına tıkılabilir... havucu sevmedi eline alıp pat pat atıyor... kuru soğanı veriyorum onuda basınca kırıyor çıkarıyor ağzından yemiyor ama çok seviyor elinden alınca ağlıyor titreye titreye... acısını alır iyi olur diyorlar yeşil soğanda kaşıması için iyiymiş...

laracroftt

en guzelı sebze meyve emzıgı almak sanırım.bı ara cıkayım da alayım. Icı rahat eder ınsanın hıc degılse