bebeklere cıkolata verılır mı?

Başlatan laracroftt, 08 Ekim , 2012, 19:42:11

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: fıstık - 08 Ekim , 2012, 23:46:11
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 08 Ekim , 2012, 23:42:13
Ana kiz nagis afferim sana desem abes olmaz demi  :ehi:

Niye dersen bunu tecrübe yaptım aklıma kazıdım pek sevdim de  ;D

Benim oğlanda anlama yasina gelsin bende bu yöntemi uygularım  :opucuk:

Edacım benim kız yapma etmeden anlamaz illaki açıklayacaksın

Öyle yaparsan şöyle olur diye

Neden yapmaması gerektiğini bilirse daha olumlu oluyor

Dolayısıyla bütün hayatımızı bu yönde kanalize ediyoruz  ;)
Haklisin vallah  :opucuk: bazen komşulara kızıyorum..

Cocuklarının eline hem çikolata hemde soğuk çay veya meyve suyu veriyorlar

O şekerli o sekerli diyorum hiç tinan yok beni  :cildir:

fıstık

Ama yinede şu varki edacım çocuklarımızı çokta sıkmamamız lazım  :opucuk:

Onlarında bir hayatı var

Yemekten önce koştu geldi anne bana ne aldın diye  :ehi: :ehi: :ehi:

Hergün hergün ne alıyım baktım dolapta dondurma var bak bugün bunu aldım

Ama tek bir şartla yersin önce yemek sonra dondurma dedim

Yemeği yedi tatlı yapmıştım dün tavukgöğsü ondanda yedirdi babası

Işıl dondurmanı unuttun dedim Anne karnım şişti yiyemem artık dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Yani anlayacağın işe yarıyor edoşum  :opucuk:

Balböceği

He he canım benm pek akilli maşallah  :k06: :nazar:

Gecen TRT Anadolu'da, programın ADI neydi unuttum neyse

Hocaya soru sordular, cocuğum yemek yemiyor falan...

Hocada dediki hiç zorlamayın yemeğiniz hazır olsun masada

Dışarı çıkın cocuğunuz iyice yorulsun falan dedi sonra eve gelin hemen masaya oturun o cocuk yemek yediğinin

Farkına varmayacak dedi... Benm oglan güzel yerde sabahları bir iki lokma yer kahvaltıyı

Bende kahvaltıdan önce yürüse falan götürdüm anem taktigi uyguladım, eve gelir gelmez yemek arar oldu oglan  :ehi: :ehi:

fıstık

Vaayyy buda güzelmiş aklımda olsun  :icon_thumright: :opucuk:

xxcansuxx

benim arkadaşlarımın kızları (8 aileyiz samimi hepsi kız bebelerin) 1.5 yaşından başlıyor 4 yaşına kadaar sıralanıyor... kuduruklar kudurdular mı uslu durursanız size süprizler var diyorlar veee millet çantasını açıyor öyle garip gelcek ki yanında sütlaç getiren bile vardı geçen oturmamızda kase kase kendi kızına yapmış geirmiş diğerleride ister diye  :k06: :k06: :k06:
bana sende versene dedi yokkkkk o yemez tatlıdan hoşlanmaz, o şimdi çorbasını içecek dedim :ehi: :ehi: :ehi: anne sütü bile tatlı geliyor benim kıza içmiyor  dedim  :ehi: :ehi: neyse yine ısrar ettiler kaşığın ucuyla dudağına değdirdim bir kaşıkda ben aldım bal gibiydi mesela siz tok tutsun diye gece kek(ev yapımı), sütlaç,kazandibi,tavukgöğsü vs yediriyor musunuz bizde veren br arkadaş vardı da verilirse ne zaman başlanmalı  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Balböceği

Gece mı  :-ooo :-ooo

Masallahhhhhhhhh aman aman daglara taslara ulu ulu ağaçlara  :ehi: :ehi:

Anam yazık günah gece gece öyle tatlılar yedirilir mı cocuğa  :-ooo

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 09 Ekim , 2012, 00:53:46

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: korkma anam korkma yanlış anladın gece yatmadan önce yani  :k06: :k06: :k06:

laracroftt

bencede.kek ve sutlac ha? :-ooo anam bunların bebeler uyanmasın dıye yapmayacagı sey yok
:ehi:

Bak benımkı mısal hala ayagımda sallıom uyumadı cadı :cildir: bı ıkı saate uyanır mama dıye ne edeyım sımdı ben :ehi: yapacak bısey yok. Boyle boyle buyuyecekler,daha bez bıraktırma ısı var kalkcaz gece cıse ooff offf :ehi: bıtmez bızım cılemız :ehi:

Balböceği

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2012, 00:55:56
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 09 Ekim , 2012, 00:53:46

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: korkma anam korkma yanlış anladın gece yatmadan önce yani  :k06: :k06: :k06:
Güya uykudan uyanmiyacak bebeler emi  :ehi: :ehi: :ehi:

xxcansuxx

gülçin ben şükrediyorum Allahdan memlekette değilim oooo  karışanların haddi hesabı yok k.validenin eltisinin torunu erken doğmuş çok zayıfmış balı dayamış doğduğundan beri çocuk şimdi löp löp et 3 yaşında falan benim kızı gördüler ben bakamamış oldum kvalide bal vermeye kalktı biz verdirmedik

kahvaltısının içini hazırladım sütümü sağıp vercektim benim kvalide inek pastorize sütünü ısıtmış onunla ezzip yedirmeye çalışıyor bende mutfakta kaseyi arıyorum odaya  bir girdim anne onu neyle ıslattın dedim sütle demez mi :caca: :caca: yedirme yemez diyorum oncacık şeyden birşey olmaz dedi birde içine reçel falan amış belli ama atmadım diyor gerçeken kızıma yemek yedirmek ölüm oda yediremedi zaten bnde aldım kızımı elinden  :k06: :k06:

laracroftt

ooo cok fena yaaa
Annenın ısıne karısılmaz,sen ne ıstersen onu verırsın,onun ıcın ne ıyıyse sen zaten yaparsın.cok kızıyorum boyle ısguzar ınsanlara   :caca:

Oohhh ıyıkı yememıs senın kız :k06:
Ben bılırım ne yıycegını der,alıverırsın elındenıste boyle ıyı olmus :k06:

<<<betty>>>

aynen öyle kızlar, bence de ne kadar geç alışırsa o kadar iyi...
tecrübeli arkadaşların da dediği gibi belli bir yaşa gelip kendilerini bildikleri zaman zaten isteyecekler,
o zamanda ölçüsünde verebiliriz inş.  :k06:
inşallah diyorum çünkü zor bir iş sanırım bunu çocuğa anlatıp yeme alışkanlığını değiştirmeden hayatında oturtmak...

mesela eşimin yeğeni var 18 aylık, abisi çikolata dondurma falan yerken ortalığı yıkıyor, sonra eline veriyorlar, onu yiyor abisinin elindekine saldırıyor, gidip çekmece dolap karıştırıp abur cubur bulup yiyor, en son görüşmemizde babasının elindeki fanta şişesine saldırdı  :-ooo :-ooo bi baktım içiyor, napıyorsunuz siz dedim? alsanıza elinden diyorum, napalım içiyor diyorlar  :-ooo :-ooo
bu böyle alıştı önünü kesemedik dediler  :-ooo :-ooo yok artık yuhhhhh diyerek kaldım  :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:

xxcansuxx

demet alışkanlıkla başlıyor 1 kere verirsin tamam unutur gider tadını falan... sürekli sen yersen çocuğun  karşısında  çocuk aklı ister yani...yemek yapmaya üşenir önüneabur cubur koyarsan bu bebek ona alışır sonra yiyor istiyor naapalıma döner olay bir arkadaşımın kızıda öyle düşüyor kalkıyor ağlıyor mesela anne susturmak için kraker ne varsa çantasında onu veriyor kız alışmış acısı için ağlasada mama diyerek ağlıyor düşün yani

<<<betty>>>

evet aynen canım... nasıl bu kadar rahat oluyorlar bunu da anlamış değilim...
gördükçe duydukça şaşırıyorum valla  :-ooo :-ooo :-ooo
bakalım bizimkiler nasıl olucak...

asya81

benim kuzenim kızına kızı 1 yaşını yeni geçti neyse cipsler çikolatalar lolipoplar :-ooo :-ooo kız yemek yemiyor asla bunlar iştahı kapıyor tabi :caca: kızdım manyakmısın yeri gelince zaten yiyecek daha el kadar acelen ne dedim :caca: tamam kek felan verilir kahvaltıda oda ev yapımı olacak.