27 Nisan , 2024, 23:07:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

gebelik depresyonu

Başlatan mavili, 26 Haziran , 2008, 17:15:14

« önceki - sonraki »

oozge

o nedemek?kaynana tepkısı

yeşil

şincik şöyle anlatim canım ben doğuma gidince kaynanam benim evi elden geçirmiş herr yeri temizlemiş ama ne hikmetse zaten 1 gün öncesi kadın almıştım temizliğe demkki iyi temizlememiş kadın kirli çamaşırlarım gardolabım ne varsa heeepppsiini elden geçirmiş bide tutturdu doğum yaptığım gece ben yatarım seninle diye allahtan eşime dedimde yatmadı benle işte o gün ben bi kıl kaptım halada devam ediyo

oozge

senlemi yatmak ıstedıı :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
yok artıkkk
senın annen pekii????????

yeşil

benim annem daha sonra geldi

mavili

Allahım ya temiz evi temizlemiş begenmemiştir kesin benim kayınvalidem yapmaz temizlik felan bana zaten yaşlı kendine yapsın oda yeter ama benimki de sizin evde kalayım diye tutturabilir hazırlıklı olayım istemem kendi annem kalsın bile istemem eşim biraz yardım etsin

oozge

wlla bence kalcaklar gıbıme gelıo mavişimm  kayınvalıden ve annen
tek basına bırakmazlar senı ılk gunlerrr
zuhalıın dogumunda ılk 1 hfta zuzu yannız kalamadı teysem (annesı) ve kayınvalıdesı hep vardı gelen gıden durmuo ztn bıde o ıgrenc durum söz konusu
o hfta mevlud yapıldı aradan cıktı allhtan
ananem kaldı 15gun zuhal emzırıp uyuyodu ananem kalıodu basında kıyamam hakkını hıcbızaman ödeyemeeyız ananemınn allahım bendekı ömru ona versınnnn :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
sbha kdr hıc gozunu kırpmadan cocugu salladgnı bılırımm susuturmya calısıtgını flnn kıyamamm yaaa
zuzumm hala dua edıyo ananem olmasydı ölurdum ben ogunlerde dıyo :k06: :k06: :k06:

yeşil

zaten gergin oluyosun anneni bile çekemiyosun valla hele bide bu çocuk doymuyo senin sütün yetmiyo demiyolarmı yemin ederim insanın evden kovası geliyo herkesi eşin ve bebeğin başbaşa olmak istiyosun ama olmuyo benim kendi annem 2 buçuk ay kaldı yanımda o bile bunalttı beni ben kalabalık sevmiyorum bide işime karışılmasını sevmem ama üstü kapalı karışıyolar işte ayyy

mavili

annem uzun kalamaz benim küçük kardeşim var ama kayınvaldem alt katta oturuyor neyse bende kalmaz ama akşama dek buradan ayrılmaz eminim

yeşil

orası kesin canım torun bahanesine kalır kaldığı bişey değil umarım işine karışmaz o sinir bozucu oluyor

mavili

benim kayınvalidem söyler söyler sonrada sen bilirsin ama der ondan sonra ben kendi bildigimi yapıp bir sorunla karşılaşınca ben demiştim olur ve kendi dediginin haklı oldugunu onaylatmaya çalışır hatamı anlşatarak millete sinir bozucu oluyor ozaman ben böyle dedimde yapmadıda sonrada böyle oldu gelde kızma

eminim karışacak bana hemde her konuda bakalım nasıl tahammül edecegim bir gün bir yerden patlak vermesem iyi damarıma basılmaya görsün gözüm hiç bişeyi görmez benim sonunda pişman olacagımı bilsemde yapıyorum bu huyumu sevmesemde içimde kalmıyor en azından

yeşil

demekki hepsi aynı benim hem annem hem kaynanam aynı şekil bi ara galiba kaynanama bişey demişim o stresle 1 hafta kadar gelmemişti sora yine geldi ya ben hala onun kucağına veremiyorum gıcık oluyorum zaten çocuk tutmayı ve bakmayıda beceremiyo

mavili

benim kaynanam da yaşlı ben bakarım diyor hep ama ben güvenemem hem ben kendim yetiştirmek kendi prensiplerimi ögretmek isterim ama kızım çok bocalayacak ben yukarıda başka diycem alt kata inecek başka duyacak bakalım neler olacak cümbüş kopmasında sonunda :toothy10:

yeşil

orası kesin sen hayır diceksin onlar aman yapsın boşver dicek bu sefer evde yapamadıklarını orda yapmak istiycek çünki çocuklar bu durumları kullanmayı çok iyi biliyolar ben birazda o yüzden aile büyüklerinin torun bakması taraftarı değilim

guguş

:toothy10: :ehi: :k06:
sizin bu söylediklerinizi aynen ben yaşadım kıslar
kayınvalidem karşı dairede oturuyodu
aynen dediğiniz gibi herşeye karışan cinsten
hastaneye doğum yapmaya gittim kimse yok yanımızda sadece eşim ve ben kaınvalidem çarşılarda geziyo
doğum yaptığım haftaya görümcemin düğününü koydular siz düşünün artık
neyse doğumhaneye girdim gelen giden yok eşim şaştı kaldı ne yapacağını
nneyse sonradan geldiler ben doğumhanedeyken
gösteriş olsun diye kimseyi almıyolar diye ortalığı yıkıyo ben görcem diye
ebeleri bunalttı artık bi sokup çıkardılar içeri
ebenin birisi dedi ki kızım senin bu kaynanan valla numara yapıyo diye
neyse sezeryan oldum 2 gece hastanede kalmam gerekiyo ama ertesi gün daha akşamı beklemeden çıkalım diye tutturdu neymiş misafirleri gelcekmiş
benim annem de ertesi gün gelebildi ancak kadın çalışıyo ancak izin alabildi
zoraki çıkardı bizi hastaneden
eve geldik beş dakika sonra bebei yıkayacam diye tutturdu bu sefer
yıkadılar daha sonra bütün dağınıklığı o halde bırakıp evlerine geçtiler düşününo halimle ortalığı nasıl kaldıracaksam zaten doğum yapmışım o gece hiç uyuyamadım sözde o benim başımda kaldı hastanede sabaha kadr horul horul uyudu Allahtan eşimi göndermedim yoksa yerdim kafayı
her neyse eve geldiğimiz gece tutturdular ben gece çocuğu ezermişim benim yanımda o yatcakmış istemiyorum dedim
anahtarı aldı gece gelip bize bakcakmış neyse bu şekilde kurtulduk
ertesi gün anacım geldi bütün evi temizledi kadın o kadar yoldan sonra bir kıdım uyumadan hemde
daha sonra akrabaları geldi kayınvalidemin düğün için evler karşılıklı olduğu için devamlı bendeler
bebek bi ara ağlamaya başladı susmadı toplaştılar hepsi bebeğimi vermiyolar kucağıma ki susturyım yok bu bebek doymuyo mama verin yok birini gönderelim eczaneden mama alıp gelsin Allahım çıldıracam Allahtan eşim yarın dr agitces bi soralım da dedi
dr  gittik kadın bak oğlum bu konuda kapını kapatıcan kimseyi dinlemicen senin eşin inek mi birden sütü fışkırsın dedi bu bebek doyuyo emdikçe eşinn sütü artacak milleti dinleyipte eşini strese sokma yoksa kesilir sütü ddi o günden sonra eşimde bende mama konusunda direndik
kaynanam taa memlekete gesmeye gittiğinde telefonla arayıp bize laf sokuyo siz mama vermiyonuz kendi dediğinizi yapıyonuz diye şeytan diyo sık boğazını ama tutuyosun kendini işte birde ben çok sabırlıyımdır ama bazen kendime bile şaştığım oluyo
birde demezlermi yanlış zamana gelmiş düğün haftası doğum yapılır mı diye :cildir:
biryıl karşı karşıya oturduk ama sabahtan gece yatana kadar 10 kere geldiler benim eve
hiç işi varmı yatar uyurmu demeden birde bebeğin uyuduğunu bilebile zarzar zile basarak zilin üstüne bebek uyuyo diye yazdığım halde yazının üstünden zile basarak hemde :cussing:
ohh be rahatladım ne çok dolmuşum meğer kaçıp kurtulduk ya işte Fas a ohhhhhhh beeeeeeeeeee dünya varmışşşşşşşşş

oozge

OHHHHHHHHHH BEEEEEEEEEEEEEE OKUDUM OKUDUM SİNİRİM BOZULDU AMA SONU IYI GELDİİİİİİİİİİ

FASIN GÖZUNU SEVİİMM BEEEEEE BAKK ORDA COK SIKILIOSUN CNM AMA BI AVANTAJIN VARMIŞ GORDUNMUUU :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:KAYNANADAN UZAK EŞLE BASBASA BI HAYATTTT