meraklardayım

Başlatan ARieS, 27 Eylül , 2012, 14:00:12

« önceki - sonraki »

burcum

canım tabi ki git dr a her sağlıklı kadının 6 ayda bir muayeneye gitmesi lazım smear testi yaptırması lazım ve kist dediğin şey 1 ay içerisinde oluşabilen birşey :icon_thumright:

@Melek Yüzlüm@

benim eşimde evlenmeden önce oldu ameliyattan sorun yok dediler normale dönmüş sonrasında sıkıntı olmadı sıkıntı olucanı sanmıorum bak sendede bir sorun yokmuş devam edin olucaktır inşallah canım çok stres yapma herkesin dediği gibi etkiler seni ve geciktirir sakin olmaya çalışş

dediğin gibi kısmet bir bakmışın olmuş canımmm herşeyde vardır bir hayırr

burcum

biz bebek sahibi olmaya karar verdik çalışmalara başlamadan önce druma gittim gereken tahlilleri istedim 3 tüp kan alındı rahmime yumrutalıklarıma bakıldı dr folic asid verdi günde 1 tane kullanmaya başla dedi ben kullanmaya başladım ama biz 3 ay sonra ilk çalışmamızı yaptık :icon_thumright:

ARieS

tek tek alıntı nası yapılıyor bulamadım ama cevap vereyim böyle...

evet dr.a gidicem eşimle birlikte...kesinlikle başka türlü içim rahat etmiycek...bende de varsa bişey bilelim...her kadının 6 ayda bir gitmesi lazım denir ama kimseyi görmedim öyle giden...şikayeti olunca gidiliyor genelde...

bu arada folik asit ben 8-9 aydır içiyorum zaten :) hem çocuk için önemini bildiğimden hem de zaten benim içmem gereken bişey....

kist 1 ayda oluşabilir evet doğru ama o zaman belirtileri olmaz mı? aşırı sancı vs....benim ark.larım vardı kisti olan onlardan biliyorum öyle olduğunu....

varikosel de evet sonradan sorun olmuyormuş,zaten eşime de o zaman bakılmış sorun yokmuş ama bir daha bakılmamış tabi kaç sene geçti üstünden...genetik bir durum zaten bu,amcalarında da varmış...ama onların çocukları var...benim ki zaten sadece düşünce ,neden olmadı diye....belki de benimle ilgili bişey var,belki hiç bi sorun yok sadece zamanı değildi...ama bir an önce öğrenip rahatlamam lazım.... :y25:

burcum

ben 6 ayda 1 giderim :icon_thumright: smear yaptırırım hele hele hamile kalmadan önce her 6 ayda 1 muhakkak gidiyordum çocuk olduktan sonra fırsat bulamayabiliyorsun denk gelmiyor ama ben ihmal etmiyorum :icon_thumright: