Çeyizlik eşyalarımı aileme verdim ??

Başlatan hüzünden_gelme, 24 Eylül , 2012, 01:58:40

« önceki - sonraki »

laracroftt

24 Eylül , 2012, 12:03:00 #15 Son düzenlenme: 24 Eylül , 2012, 12:04:52 laracroftt
bak senın ıcın arastırdım ozge.
Eger odeyebılecek gucun varsa 2.el temız esyalar buldum bu sıtede bı bak ıstersen,

dukkanlar.gittigidiyor.com/ikinci_el_beyaz_esya/

Valla kıyamıyorum kız yazık ceyızıne :y25:

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: laracroftt - 24 Eylül , 2012, 12:03:00
bak senın ıcın arastırdım ozge.
Eger odeyebılecek gucun varsa 2.el temız esyalar buldum bu sıtede bı bak ıstersen,

dukkanlar.gittigidiyor.com/ikinci_el_beyaz_esya/

Valla kıyamıyorum kız yazık ceyızıne :y25:

canımsınn yaa sğaolasın bacım sımdı desem 2.ci el alalım diye kırılırlarsa  :sad1: ilk basta deseydım 2ci el alalım diye sanırım o zaman pek sorun olmadı ama sımdı bı tamam dıyıp sonra vazgecmek ne bıleyımm .. aslında bende üzülüyorum hatta çok kırıldım bende onları ama yapcak baska bırseyım yok  :-\

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: iklima - 24 Eylül , 2012, 11:47:33
Canım bence ailenin bunu senden istemesi cok yanlış bişey.şahsen benim cok agrıma giderdi.seni üzmek icin söylemiyorum.ama bunlar parasi ödenmiş şeyler bile degil.2sene boyunca ödiyeceksin ve daha simdiden üzgünsün.ama babam yapar istedıyse bi bildg vardir diye biliyosan da için rahat olsun boş yere üzülme.belki ordan gelen parayla sana çok daha iyilerini alacaktır

benımde agrıma gıtmez olur mu hıc çok kırıldım tek kızları benmısım sankı ablamında var o kadar esyası ondan nıye alınmadı mesela  :sad1:
babam verdıgı sozlerı her zaman tutar ınanıyorum alacagına bana yenılerını ama kımbılır kaç sene sonra borcun bıtmesıne daha 5 sene var  :-\

hüzünden_gelme

hayır demeyı bir türlü beceremıyorum bu huyumu hıc sevmıyorum ustelık o kadar sey cektırdıler bana annemın benı namaz kılarken hüngür hüngür ağlattıgını bilirim  :crybaby2:
bende dıyorum vardır bi hayır demekkı böle oldu yapacak bırseyım yok artık esyalarım gıttı .. tencere takımımdan sadece kahvaltılık setlerı kaldı 4 tane tencere vardı karacadan cicekli böceklı çok begenerek almıstım .. ınsallah yıne kampanya çıkarda tekrardan almak nasıp olur :amin:

melek100lü

kıyamam gülüm yaa ağlama  :y25: :y25: vardır herşeyde bi hayır  tamam istemiyorsan verme diycem  :dontknow: oda olmazki şimdiden sonra  :-\ Rabbim büyük tür  :amin:bi yol açacaktır sana  :opucuk:

asya81

canım vermişsin çeyislerinide evde hiçmi tencere tava yoktu o evde kullanılack yazlık var bisde evde az kullandıklarımı götürdüm yenisi alınmadı.bide ilerde sen evlenirken alırlar ama senin aldığın gibi zevkli ve iyisi olmaz ailene kıyamassın baştan savma alırsın.ben verirmiydim bilemiyorum

asya81

hakikaten 2.el daha mantıklı sıfır eşyana yazzık yeni gelinmi gidiyor eve

hüzünden_gelme

herseyın guzelınden olsun dıye dusunduler heralde bılemıcem annemle konusmus babam karar verıp geldıler banada söledıler rızan olursa senın esyaları alalım dıye ..
esyalarımın 1 taksıdını babam ödemıstı acaba benımde payım var dıyemı dedı anlamadım gercı ablamınkılerındede odedı yarısını babam aldı pek sanmıyorum böle dusunecegını ..
o an aklıma gelmedıkı 2. el dıye alsınlar söleseydım sıfır esyalar gıtmezdı belkı  :BangHead:

asya81

Alıntı yapılan: » Ŧıѕıʟтı « - 24 Eylül , 2012, 12:50:53
herseyın guzelınden olsun dıye dusunduler heralde bılemıcem annemle konusmus babam karar verıp geldıler banada söledıler rızan olursa senın esyaları alalım dıye ..
esyalarımın 1 taksıdını babam ödemıstı acaba benımde payım var dıyemı dedı anlamadım gercı ablamınkılerındede odedı yarısını babam aldı pek sanmıyorum böle dusunecegını ..
o an aklıma gelmedıkı 2. el dıye alsınlar söleseydım sıfır esyalar gıtmezdı belkı  :BangHead:
yazık günah deilmi dilber çeyise yaa :cildir: :cildir: hadi yaşın geçmiş olur derin napcam çeyisi alın anlarım.nasip gençsin evlilik bu bakarsın ablandan önce gidersin o zaman ablanda sana verirmi al die.bari yarı senden yarı ablandan alsalardı kimse kırılmasdı.canını sıkma olmassa pahalı olanları verme yerine koyamayıs de

laracroftt

off aılelerın bu bencıllıgne cok kızıyorum. Evlenırken herseyı kendım yaptım. Babamın 1kurusu bıle gecmedı bu yuzden bu konuda bukadar hassasım. Sen ozene bezene al, canını dısıne tak calıs, aılen gelsın el koysun. Ustelık ne ıcın? Yazlık eve  !!!  Yok anam yok, ben vermezdım kırılırlarsa kırılsınlar. Bıde dogalgaz borcu odeyeceksın. babam kactır 3000tl ıstıyo benden yan cızıyorum :suclu: araba alcakmıs eksıgı varmıs.bılıyorum gerı alana kadar ınletecek benı. Dedım bende alcam hem onum kıs. Aılem canımı verırım tamam ama bazen hayırıda bılsınler kımseye sırtını yaslamasınlar. Oohh ıcımı doktum. Kızma bana ozgeeeeeee sevıyom senı benn  :opucuk:

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: laracroftt - 24 Eylül , 2012, 12:54:43
off aılelerın bu bencıllıgne cok kızıyorum. Evlenırken herseyı kendım yaptım. Babamın 1kurusu bıle gecmedı bu yuzden bu konuda bukadar hassasım. Sen ozene bezene al, canını dısıne tak calıs, aılen gelsın el koysun. Ustelık ne ıcın? Yazlık eve  !!!  Yok anam yok, ben vermezdım kırılırlarsa kırılsınlar. Bıde dogalgaz borcu odeyeceksın. babam kactır 3000tl ıstıyo benden yan cızıyorum :suclu: araba alcakmıs eksıgı varmıs.bılıyorum gerı alana kadar ınletecek benı. Dedım bende alcam hem onum kıs. Aılem canımı verırım tamam ama bazen hayırıda bılsınler kımseye sırtını yaslamasınlar. Oohh ıcımı doktum. Kızma bana ozgeeeeeee sevıyom senı benn  :opucuk:

yok canım kızmıyorum ben sızın de goruslerınızı alabılmek ıcın actım konuyu zaten ..  :opucuk: bende sevıyorum senıı bacım  :love9: :love9: hadi evlenelımm  :ehi: :ehi:

araba ıcın mı ıstıyor o kadar parayıbence vermemekle sende ıyı yapıyorsun .. dedıgın gıbı bazen bencıl olabılıyorlar
benım tek kırıldıgım nokta haksızlık yaptılar yoksa esyada falanda değilim tamam üzüldüm baska heveslerle aldım ödeyecegım dıye her hafta ıcı normal saatım 8 saatten 12 saat mesaı yaptım ben..   ama birşekılde yıne alıncak  alırım ınsallah rabbım guc kuvvet verdıkten sonra .. her zaman ayırt ettıler ablamla benı gercı suan daha bı uzerıme dusuyorlar ama ..
öncesinde baska davranıp sımdı böle davranmaları koyuyor ..

laracroftt

tam tahmın ettıgım gıbı...
Hıcbısey yapmayan kardes el ustunde tutulur, dıgerı yerden yere vurulur... Yasadıgım ıcın bılıyor ve senı anlıyorum. Olsun uzulme gun gelır sana haksızlık ettıklerını farkederler. Ama o nezaman olacak bılıyor musun??  Evlenıp gıttıgın zaman...  :y25: 
buarada evet araba ıcın ıstedı esıme bıle demedım vermek ıstemıyorum cunku. Ha bı hastalık olur allah korusun anıden cıkan bı borc falan eyvallah gerıde almam ama bu lux yanı. Senın ıhtıyacınsa benımde ıhtıyacım. Rızasını almam gereken bı esım, bakmak zorunda oldugum bı bebegım var benım. Kımse kusura bakmasın once kendı aılem.  :suclu:

hüzünden_gelme

Kızlar eşyalar dün geldi yeniler şuan ki evmize  eskilerde yazlıga gıttı .. ben işteyken ustalar gelmıs kurmus hatta eve geldıgımde makıneyı calıstırmıslar bile  :k06: eve geldım annemde babamda öyle dua ettıler ki o an nasıl kötü oldum anlatamam ..

hatta babam şey dedi ..

- sen evlen bütün eşyalarını düzücem gerekirse arabayı satarız gene alıcam sana eşyalarını dedi benim eşyam yok dıye dusunme dedı halen var dıye bil dedi her daim arkandayım dedi  :love9: :love9: :love9:

laracroftt

hayırlısı olsun ozaman arkadasım tatlıya bagladıgınıza sevındım. Takma kafana artık madem soz vermıs baban mesele yok :opucuk:

ayy

canım benim haklısn evet insan kendi eliyle düzenlediği aldığı çeyizi  nasıl versin ama herşeyde bir hayır vardır eminim baban evlenirken seni yalnız bırakmayacaktır hem belki yeni şeyler görünce fikrin değişir daha güzellerini alırsın inşallah :amin: :amin: :amin:buarda anne baba duasınıda birkez daha almış oldun rabbim yokluklarını göstermesin :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: