BEBEĞİNİN GELİŞİMİ ULTRASON ÖLÇÜMLERİYLE UYMAYAN VARMI???

Başlatan serserim, 20 Eylül , 2012, 10:30:27

« önceki - sonraki »

serserim

Alıntı yapılan: melek100lü - 20 Eylül , 2012, 16:36:39
:opucuk: :love9: geldik çok şükür bir sıkıntı yok ayrıntılı kağıt vermedi  :dontknow:

haftasıyla uyumlu gidiyor dedi :amin: ölcümleri güzel  :love9: suyu güzel  :love9: boyu kilosu iyi dedi :love9: :love7: ben hala aynı kilodayım hiç almamışım bebeğim 1360 gr geldi :love9: :nazar:

gayet iyi gelişimi dedi  :amin: :nazar: artık dönmüş oğlum normal doğum yapabilicem  :aferin:

rabbim nasip ederse inşallah  :amin: :nazar: senin bebeğin için kafa ölçümü 3 hafta önde gidiyormuş bir sıkıntı olurmu dedim  :dontknow:

takibini yapmadığım bi hasta hakkında bişey söylemem yanlış olur dedi ???

yorum yapmadı canım  :opucuk: inşallah sorun olmaz bebeğinde  :amin: :love9: zaten doktorunda

sorun yok demiş  :icon_thumright: :opucuk:

:hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: CANIM DAMADIMA :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: ÇOK SEVİNDİM ŞÜKÜR RAHATLAMIŞSINDIR KİLOSUDA İYİYMİŞ AY KIZÇEM 1417 KIZ İRİ BEBEKLER BİZİMİ BEKLİYOR NE :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: SAĞOL CANIM SORDUĞUN İÇİN ZAHMET OLDU  ÇOK ŞÜKÜR DR UM BİR SORUN YOK DEDİ NASILSA BEN ARTIK HER HAFTA GİDİCEM İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İYİ ÇIKAR CANIM ÖLÇÜLERİ :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: NORMAL DOĞUM YAPABİLECEĞİNE ÇOK SEVİNDİM İSTİYODUN ÇÜNKÜ :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

melek100lü

ne demek bitanem keşke yardımcı olabilseydiş doktorumuz ama  :dontknow:

evet çok mutluyum normal doğum ysapabilicem  :love9: yok iri bebek demedi haftasıyla uyumluymuş  :nazar:

ama çok tombiş olursa nasıl doğurcam  :-ooo :-ooo :-ooo iyi böyle olsun varsın  :k06: :k06: :k06:

sonra emsin emsin büyüsün sıpam  :k06: :k06: :k06:

melek100lü

serserim

Alıntı yapılan: melek100lü - 20 Eylül , 2012, 17:04:32
ne demek bitanem keşke yardımcı olabilseydiş doktorumuz ama  :dontknow:

evet çok mutluyum normal doğum ysapabilicem  :love9: yok iri bebek demedi haftasıyla uyumluymuş  :nazar:

ama çok tombiş olursa nasıl doğurcam  :-ooo :-ooo :-ooo iyi böyle olsun varsın  :k06: :k06: :k06:

sonra emsin emsin büyüsün sıpam  :k06: :k06: :k06:

olsun canım düşünüp sorman bile yeterli yok canım almaz kilo zamanına göre ilerliyomuş Allah ım bir avazda kurtarsın inşallahhhh :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: vaktinde kurtarsın  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

cemmmm

merak etme cnm benim bebeğim genel olarak 2 hafta önden gidiyodu  :) hele kafası 3-4 hafta öndeydi doktorum problem olmadığını söyledi gerçektende doğdu kafası falan normal maşallah sağlıklı kocaman kız oldu bile  :nazar: o yüzden sorun değil 3 hafta falan önden gidebilir  :aferin:

serserim

Alıntı yapılan: cemmmm - 22 Eylül , 2012, 13:26:50
merak etme cnm benim bebeğim genel olarak 2 hafta önden gidiyodu  :) hele kafası 3-4 hafta öndeydi doktorum problem olmadığını söyledi gerçektende doğdu kafası falan normal maşallah sağlıklı kocaman kız oldu bile  :nazar: o yüzden sorun değil 3 hafta falan önden gidebilir  :aferin:

ALLAH RAZI OLSUN CANIM SENDEN İÇİME SU SERPTİN ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSİN KIZINA İNŞALLAH ACISINI GÖSTERMESİN :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

cemmmm

amin cnm benim Allah herkesin evladına sağlık uzun ömür versin  :amin: şimdi ultrason kağıtlarıma baktım bak 30 haftalıkken kafası 33+6 çıkmış nerdeyse 4 hafta önde  :k06: doktorum her baktığında gülümserdi zaten kafasına ama sağlıklıydı genetikte olabilir yani hoş kafasıda şimdi büyük durmuyo normal hatta bazı bebeklere göre küçük bile  :nazar: hiç canını sıkma sadece benim bebeğim 2 hafta daha gelişimi ilerdeydi 37 haftalıkkende doğdu zaten 3600 gr 51 cm  :love7:

serserim

Alıntı yapılan: cemmmm - 23 Eylül , 2012, 13:47:13
amin cnm benim Allah herkesin evladına sağlık uzun ömür versin  :amin: şimdi ultrason kağıtlarıma baktım bak 30 haftalıkken kafası 33+6 çıkmış nerdeyse 4 hafta önde  :k06: doktorum her baktığında gülümserdi zaten kafasına ama sağlıklıydı genetikte olabilir yani hoş kafasıda şimdi büyük durmuyo normal hatta bazı bebeklere göre küçük bile  :nazar: hiç canını sıkma sadece benim bebeğim 2 hafta daha gelişimi ilerdeydi 37 haftalıkkende doğdu zaten 3600 gr 51 cm  :love7:

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: canım  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:canım benim ya benim için ultrason kağıtlarınamı baktın :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: sağol canım bakalım salı günü gidicem nekadar büyümüş kızım :hello2: :hello2: :hello2: eşimin kafası biraz iri genetik sanırsam ayrıntılı ultrasonda sorun çıkmadı  :muzz: :muzz: :muzz:benimde erken doğum riskim var canım o yüzden devamlı yatıyorum yada oturuyorum rahimimde açılma var arada da ağrım var çok korkuyorum erken doğumdan :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: çok şükür sağ salim doğmuş bebişin Allah uzun ömürler versin şansı bol olsun inşallah hayatta :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

_nilgun_

Canım ben de doktora her gittiğimde bebeğimin gelişiminin 10 gün önde olduğunu söylüyor. Ama bunun önemli olmadığını söylüyor.
Bak benim ablam erken doğum yaptı. Bebiş daha yeni 8 aylık olmuştu ve erken geldi. Ama bebişin gelişimi önde olduğu için çok sağlıklı doğdu. O yüzden 1 gün hastanede kaldıktan sonra çıkardılar bebişi. Yani bazen gelişiminin önde olması işe yarıyor canım :)

serserim

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 23 Eylül , 2012, 14:11:58
Canım ben de doktora her gittiğimde bebeğimin gelişiminin 10 gün önde olduğunu söylüyor. Ama bunun önemli olmadığını söylüyor.
Bak benim ablam erken doğum yaptı. Bebiş daha yeni 8 aylık olmuştu ve erken geldi. Ama bebişin gelişimi önde olduğu için çok sağlıklı doğdu. O yüzden 1 gün hastanede kaldıktan sonra çıkardılar bebişi. Yani bazen gelişiminin önde olması işe yarıyor canım :)

Allah hayırlı doğumlar nasip etsin inşallahhhhh :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: ablan kaç haftalıkken doğum yaptı  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: yiğenine  canım benim dr um 36 haftayı doldur yeter demişti senin bebişin kaç haftalık oldu canım nasıl gidiyor hamileliğin :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

_nilgun_

Ablam 35. haftaya girdiğinde doğum yaptı cnm. Ben de 23 haftalık hamileyim. Bende de plasenta previa dan dolayı erken doğum riski var. Çok dikkat etmem gerekiyor.İlk zamanlar çok kötü olmuştum duyduğumda ama şimdi kafama çok takmıyorum. Çünkü ben stres yaptıkça bebişim de etkileniyor.  O yüzden hep zamanında gelecek diye düşünüyorum..

serserim

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 23 Eylül , 2012, 14:42:43
Ablam 35. haftaya girdiğinde doğum yaptı cnm. Ben de 23 haftalık hamileyim. Bende de plasenta previa dan dolayı erken doğum riski var. Çok dikkat etmem gerekiyor.İlk zamanlar çok kötü olmuştum duyduğumda ama şimdi kafama çok takmıyorum. Çünkü ben stres yaptıkça bebişim de etkileniyor.  O yüzden hep zamanında gelecek diye düşünüyorum..

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: canım bebişine yarıdan fazlası bitmiş canım dua etmekten ve kendimize dikkat etmekten baska yapıcak birşeyimiz yok sende dikkat et inşallah çalışmıyosundur yat bol bol ben hep yatıyorum peki dinlenerek rahim ağzı açıklığı kapanabiliyormu :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

_nilgun_

Canım benim ki rahim ağzı açıklığı değil. Bebişin plasentası doğum kanalının önünde. Malesef erken ayrılırsa bebiş de ben de tehlikeye girebiliriz. Sürekli yatarak da çözülecek bir şey değil yani. Artık hakkımızda hayırlısı neyse o olsun cnm. İnşallah hepimiz bebişlerimizi sağ salim alırız kucaklarımıza.

serserim

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 23 Eylül , 2012, 14:53:47
Canım benim ki rahim ağzı açıklığı değil. Bebişin plasentası doğum kanalının önünde. Malesef erken ayrılırsa bebiş de ben de tehlikeye girebiliriz. Sürekli yatarak da çözülecek bir şey değil yani. Artık hakkımızda hayırlısı neyse o olsun cnm. İnşallah hepimiz bebişlerimizi sağ salim alırız kucaklarımıza.

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: canım inşallahhhh Allah büyük elimizden geleni yapıyoruz Allah ım hayırlı doğumlar nasip etsin inşallahhhhhh :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: