2013 Haziran, Temmuz, Ağustos Anneleri...

Başlatan Balböceği, 09 Eylül , 2012, 14:28:16

« önceki - sonraki »

huzur

ben dün bir liste yazmıştım internetten bakarak.
7.aydan sonra al alacaklarını diyorlar.
boşuna oda yapma diyorlar..
ayy herkes ayrı bişey diyo.
aklım bulandı yine:D
bide millet büyük büyük al diyordu şimdi bebek ilk doğduğuda giyeceği çok az.
0-3 aylık uzun kollu çıtçıtlı badilerden almam gerekecek.
evdekilerde şimdilik duracak.

mevlit takımınıda şimdiden alayım demi.
sudenazcm seni tebrik ediyorum. herşeyini almaya başladın. darısı bize.
sinirlerimi bozdular ne olur ne olmaz diyorlar. :cussing: :cussing: :cussing:

sudenaz85

canım annem burdayken alalım herşeyi dedik ama hala bitmedi dün annemi yolcu ettik :crybaby2: çok alışmışrım ya yine tek başıma kaldım

huzur

iyi etmişsin canım. hayırlı olsun aldıkların

huzur

kızlar artık girmiyor heralde.
ceylan ve elif. hiç göremiyorum

Aşkk

kızlar  :flowers: inş bebişleriniz ve siz iyisinizdir  :amin:
annemdeyim yaa o yüzden giremiyorum fırsat olmadı hiç  :sad1:
sudecim odaya bayıldım  :love9: :love9: perdeleri ve o emzirme sandalyesini de alsaydın keşke  ::)
güle güle kullanın inş  :amin:
gümüşcüm sıkıntı yapma alamadın die bizim bebeler yazın doğsada kış bebesi olacak o yüzden sen şimdi bol bol uzun kollu kısa kollu tulumlar badiler al kıyafeti alma şimdi doğsun öyle alırsın önce acil ihtiyaçlarını al canım eğer dışarı çıkma imkanınız olmayacaksa yoksa bebek arabasını da sonraya bırakabilirsin doğmadan alınacak die bi kayde yok  :opucuk: odaya gelince çok istiyosan al kimseyi dinleme içinde kalmasın canım  ;)

huzur

hg canım biz iyiyiz çok şükür sende ne var ne yok.
ya ne yapayım hep bebeğe bişey almak istiyorum herşeyi çok güzel olsun istiyorum.
herhfata sonu alışveriş yapmak istiyorum tabi yapmıyoruz o ayrı :ehi: :ehi:
bide hep bebekten konuşmak istiyorum :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Aşkk

bizde iyiyiz çok şükür  :-*
hep öle canım sürekli almak istiyoruz sonu yok almanın  :ehi: :ehi: :ehi:
bu hafta başlayın işte  :-ooo
konuş yavrum kim tutuyo seni  :ehi: :ehi: :ehi:

huzur

günaydın kızlar nasılsınız..
kilolar ne alemde.
ben 26+2 yim. 9 kilo aldım. çok fazla galiba.
dikkat edemiyorum yaa. ekmekte yiyorum. pasta börekte.:((
1 ay yemesemde biraz dursa kilo almalarım. :hungry: :hungry:

huzur

kızlar bi alışveriş listeyi hazırlayamadık yaa.
sudenazcım bu konuda öncülük etsen.
almila da görünmüyor artık:((
iyice bıraktılar başlığı..

Aşkk

gümüşcüm elif sanırım üyeliğini sildi  :icon_scratch:
bana bebe mağazasından bi kart vermişlerdi alışveriş listesi canım onu yazayım sana belki faydası olur  ;)
hastane çıkışı, iç dış zıbın takımı,badi,pijama takımı,çamaşır takımı,tulum,eldiven,bere,önlük,hırka,yelek, çorap, patik, mevlüt takımı,penye,peluş pattaniye ağız silme mendili,alt açma takımı,nevresim takımı,yorgan,yastık,
banyo havlusu,küvet,maşrafa,kova,küvet filesi,şampuan,sabun,yağ,losyon,pişik kremi,pudra,tırnak makası,emzik,biberon,çelik termos,biberon temizleme fırçası,emzik saklama kabı liste böle kendine gecelik iç çamaşırı da al canım yine fikirlerimizi paylaşalım  :-*

♣ ђคtเςє ♣

26 Mayıs , 2013, 00:47:36 #970 Son düzenlenme: 26 Mayıs , 2013, 00:50:32 ♣ ђคtเςє ♣
evet canım oda silmiş ona noluyosa  :dontknow:

sudenaz85

kızlar ben geldim diğer kızlar diğer sitede sanırım birde bizim bi grup vardı ya ceylan orda birisi 7 aylık doğum yaptı bebeğin suyu kalmamış suni sancı verdiler 2 günde normal doğurdu bebeğin ciğer gelişimi iiymiş ama çok zayıf olduğu için kuveze almışlar 1 kiloymuş çok şaşırdım daha ben hastane çantamı hazırlamadım bile panik oldum masalcım aldıklarımı yazayım ben ve daha eksiğimde var ev almayı düşünüyoruz bebeğin odası 15 ine gelecek evde kararsızız araba kredisi ev kredisi bebek çokmu üstüste gelir diyorum evi alırsakta bebeğin odası direk oraya gelsin istiyorum bebeğin kıyafetlerini yıkamadım daha okadar iş varkı sanki yetiştiremiycem gibi gliyoo

sudenaz85

2gün önce bebeğimizi gördük bize sırtını dönmüştü ben 12 kilo almışım dr.iyi dedi ödem için tuzu kes.şeker değerlerimde ii çıktı.ahmet kaanımızda 1060gr 35 cm olmuş :nazar: :nazar: normal doğum için bi engel görünmüyo dedi çokmu geziyosun dedi bu hafta annemle çok gezmiştik başı aşağıda dedi yarım saat yürüyüş yeterliymiş.kanuyuşmazlığı için test yaptı ama iğneyi doğumdan sonra vurucaz dedi

Aşkk

sude deme Allah korusun  :-ooo bende öleyim şuan gelse naparım  :binkybaby:  :-ooo
canım benim eviniz hayırlı olsun yeni evine götürürsün eşyaları rabbim kolaylığını verir sıkma canını  :opucuk:
merak etme bazen bende öyle panikliyorum  :k06:
isminiz de hayırlı olsun canım adıyla yaşasın inş  :amin: :amin: maşallah paşama  :nazar: :nazar: :nazar:
bizde yarın gidicez çok özledim inş iyidir  :amin: :amin:
bende annemdeydim çooook yürüdük  :k06: bakalım bizimkinin kafası nerde  :icon_scratch:sorunmu var ki iğne yapacak onu anlamadım  :icon_scratch:

huzur

günaydın kızlar.
listeler için teşekkür ederim.
nasılsınız bakalım..
bizde dün çok dolaştık. off ayakalrıma kara sular iniyor sanki okadar yoruluyorumki hemen bi merdivene oturuyorum:D yaşlılar gibi
bebeğime bitanede daha hastane çıkışı aldım.
iç zıbın aldım.
kendime hamile gömlekleri aldım kapri aldım..
alışveriş yapmak çok sıkıcı artık üst tarafım baya genişledi yaa:)))
kocam tombulum diye seviyor beni :ehi: :ehi:
oğluşum dünden beri hareket etmedi sanki yada ben farketmedim. şimdi tekmesini bekliyorum.
dün bebek arabalarına baktık biraz. eşim baya bi inceledi. karar verebilirsek onu alcaz.
kraft ın twist vardı 899 tl eşim onu çok beğendi ama tam mağazadan çıkarken bi arkadşıyl karşılaştık bebekleri o arabanın içindeydi. hiç tavsiye etmiyorum ben şimdi bitane daha alcam dedi. çok uğraştırıcı eşin tek başıına evde çıkamaz bununla dedi. vazgeçtik bizde. bütün parçaları ayrı ayrı çıkııyor öyle katlanıyordu.

bide anne bebek çantaları vardı. kraftın 149 tl çok beğendim ama okadar pahalıya gerek varmı bilmiyorum.
portbebe çantalar varya bebeği içine koyup taşımak için bezden yapılmış süngerli. onada baktım 3-4 aylıkken kulanılıyormuş. ama bebek arabasını bebek çantalı alırsam gerek yokmuş..
şimdilik araştırma aşamasındayız.
ama alırsak çok rahatlıycam